Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Mało kto zdaje sobie sprawę jak niewiele potrzeba by utworzył się korek

0:08

Umiejętność płynnego poruszania się to coś, czego zdecydowana większość kierowców nie potrafi robić

www.demotywatory.pl
+
203 209
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+8 / 8

Jak staram się jechać płynnie i zachować przed sobą odstęp to zaraz jakiś debil z tyłu uznaje, że ten odstęp to ja zostawiłem właśnie dla niego. A jak nie może mnie wyprzedzić to napiedrala trąbą czy światłami że niby ja się guzdrzę i ruch tamuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+4 / 4

Widać to na autostradach gdzie oszołomy jadą zderzak w zderzak ,raz przyspieszają za kawałek zwalniają i trzeba ich wyprzedzać albo trenują ekodriving, takich jest coraz więcej jadą 90 na godzinę i ani deka więcej .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
+3 / 3

był eksperyment: plac jak rondo, ale bez zjazdów i kilka samochodów, puki żaden nie przyhamował, ruch był płynny, jak jeden lekko zwolnił, zaczęły się korki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+1 / 5

Gdyby zdecydowana większość kierowców nie umiała tego robić, to byśmy samochodem z pod domu nie wyjechali. Uwielbiam takie debilne generalizacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

Korki się tworzą, gdy występuje jakieś nietypowe zdarzenie, lub kiedy autostrada jest na granicy przepustowości. Płynna jazda bardzo pomaga, ale nie jest rozwiązaniem problemu. Aby nie tworzyły się korki, wystarczyłoby ograniczyć prędkość do 40-55km/h - przy tej prędkośc pas ruchu ma największą przepustowość. Przy większych prędkościach odległości między pojazdami (związane z drogą hamowania) niwelują zysk z podniesienia prędkości (tzw. dynamiczna wielkość pojazdu). Tylko po co by nam były autostrady, gdyby było tam ograniczenie do 50km/h :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem