Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
223 233
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar raviK
+4 / 4

Na Saharze cieplej niż w dżungli Borneo. Gdzie jednak lepiej mieszkać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
0 / 0

@raviK No mam spore wątpliwości, czy nocą na Saharze jest cieplej. Z tego co wiem, o świcie potrafi tam być ledwie kilka stopni powyżej zera. To jakby powiedzieć, że jak na jakiejś planecie w dzień jest 150 stopni na plusie, a w nocy 50 na minusie, to jest tam cieplej niż na Ziemi. Dyskutowałbym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
0 / 0

@zenonbak eee....??? ale przecież właśnie napisałem, że jednak lepiej mieszkać w dżungli bo jest tam chłodniej, a nie - jak na obrazku - tam gdzie jest cieplej (ale bardzo sucho)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
-2 / 8

Denerwujące kiedy ktoś myli pogodę z klimatem. Pechowo w tym roku we Włoszech jest susza, jednak ich klimat zazwyczaj bardziej sprzyja życiu ludzi niż nasz. Wiara w globalne ocieplenie ma o tyle wątłe podstawy, że po pierwsze, ci wspaniali znawcy pogody i klimatu mają spory problem z prognozą na parę dni do przodu i równocześnie odliczają dni do klimatycznego punktu bez powrotu (widziałem taki zegar ostatnio na jednym z dużych portali); a po drugie, gdy byłem dzieckiem w latach 80', podobni znawcy przepowiadali rychłe nadejście małej epoki lodowcowej. Równocześnie inni spece mówili, że do 2030 skończą się złoża paliw kopalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OrzelX
0 / 8

@zenonbak Twój komentarz tylko pokazuje jak nikłą wiedzę na temat klimatu posiadasz. Znawcy klimatu (klimatolodzy) nie zajmują się prognozą pogody (tym zajmują się synoptycy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2022 o 15:42

Z zenonbak
-2 / 2

@OrzelX I są to oczywiście dziedziny całkowicie rozłączne, dlatego jedni nie potrafią przewidzieć pogody na trzy dni do przodu, a drudzy robią zegar odliczający dni do całkowitej zagłady planety. Jasne, a ja nie umiem utrzymać równowagi na rowerze, ale za to jest ze mnie świetny motocyklista trialowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
-1 / 1

Będzie dobrze-turyści Już przyjeżdżają nad Bałtyk by cieszyć sie pogodą,czystą plażą i wodą.By zjeść świeżego pstrąga prosto od rybaka.Tanio i przyjemnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem