Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
273 282
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
-5 / 13

No i dla mnie to wygląda bardzo źle. Widzę tu cały szereg potencjalnych zagrożeń. Wysoka roślinność to rzeczy które skutecznie zasłaniają widok. Opadające liście zwiększają ryzyko wystąpienia wypadków wskutek poślizgnięcia się. Do tego roślinność na murach oznacza przyśpieszone niszczenie elewacji, dodatkowo zmniejszono liczbę miejsc parkingowych przez co okolica będzie jeszcze bardziej zapchana.

Jednym słowem - dramat. Mamy tu klasyczny przykład przeskoku ze skrajności w skrajność. A przecież można to zrównoważyć. I za dekadę jak się zmieni "społeczny koncept" zaczną wychodzić bokiem cechy wszechobecnej roślinności, to znów będzie kolejna rewitalizacja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
0 / 0

U nas tendencja jest odwrotna niestety .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-1 / 1

@mamut3003 ale dlaczego niestety?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
0 / 0

@paul123 ano dlatego że u nas betonują zamiast zazieleniać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Patrztutaj
-4 / 6

Amsterdam jest brzydkim miastem. Gdyby nie te legalne uciechy to nikt by tam nie przyjezdzal

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pnovack
-1 / 1

Ciekawe ile osób musi chodzić przy tym i to pielęgnować i ile to kosztuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+7 / 7

@pnovack sekretem jest obowiązek pracy! W Niderlandach jeśli otrzymujesz zasiłek socjalny, masz obowiązek pracy na rzecz gminy, jeśli odmówisz trzykrotnie, gmina może obniżyć twój zasiłek; również osoby z niepełnosprawnościami są zachęcane do pracy w wolontariatach ( pozwala im to pozostać aktywnymi w społeczeństwie) i po trzecie większość mandatów karnych jest obwarowana pracami społecznymi, które jak najbardziej są egzekwowane (Doskonałe rozwiązanie, dla zamożnej części społeczeństwa, gdzie zapłacenie wysokiej kary finansowej, nie jest najmniejszym problemem, a jak spędzą kilka tygodni na zamiataniu ulic, czy pieleniu ogródków, uzyskuje się lepszy efekt, niż utrzymanie takiej osoby w zakładzie karnym). Nawet osoby bezdomne, są zachęcane do wykonywania drobnych prac na rzecz gminy. Wydaje się niewiarygodne, ale działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
-1 / 5

Właściciele samochodów skakali z radości. Dla mnie nie ma problemu z takim zagospodarowaniem O ILE zapewniasz miejsce na samochody. Wybudowali im podziemny parking czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madman07
-2 / 6

@mudia No nie, tak to nie. Zrobili jak w polsce się robi - 'panowie już tu nie będą parkować', 'a gdzie mamy?', 'a to nie nasz interes gdzie'.
Pamiętajcie, jak likwidujecie miejsca parkingowe to auta magicznie znikają. Może trzeba zlikwidować szpitale, to nie będzie chorych? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O okookooko
-3 / 3

A widzicie jednak PO lepiej, głosujcie na Tuska!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+4 / 4

Patrząc na niektóre komentarze, to w Polsce betonoza umysłowa.
Ręce opadają, kraj z jedną z najlepszych infrastruktur komunikacyjnych, Amsterdam jest w pierwszej dziesiątce najlepszych miast do zamieszkania, ale polscy specjaliści wiedzą lepiej, bo nie mogą zaparkować autka pod drzwiami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 0

@MarcelinaMarcelina A gdzie niby ma parkować właściciel samochodu? Serio pytam, bo jeśli np na podwórzu jest miejsce to ok, ale jeśli najbliższy parking jest kilometr dalej to trochę lipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+1 / 1

@mudia tuż za rogiem jest zorganizowany parking, oczywiście płatny :) Ogólnie w Holandii utrzymanie samochodu jest drogie, ( w przybliżeniu utrzymanie małego auta z silnikiem na benzynę to miesięcznie podatek drogowy 50e, ubezpieczenie ok. 30e, koszty parkingowe oraz paliwo nie raz wyniesie kolejne 200-300e) znam mnóstwo osób, które żyjąc w mieście nie posiada samochodu ani prawa jazdy, ponieważ tego nie potrzebują, w rocznym rozliczeniu bardziej opłaca się wynająć samochód lub taksówkę. Najpopularniejszym środkiem komunikacji jest rower i dlatego, jest więcej udogodnień dla rowerzystów niż dla samochodów, a z drugiej strony jak ktoś kupił sobie konia, nie pyta gdzie ma go teraz postawić :D . Jako ciekawostka w Rotterdamie jest piękny trakt niedaleko centrum miasta, gdzie jest zorganizowana droga wodna, trakt dla koni, droga rowerowa, ścieżka dla pieszych oraz droga dla pojazdów silnikowych - miejsce dla każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-1 / 3

@MarcelinaMarcelina zobaczymy jak będziesz pedałować na starość po 60-tce... czy będziesz tak z uśmiechem lecieć na parking pół km dalej czy jednak pod drzwiami byłoby wygodniej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 0

@paul123 haha a dlaczego nie? W dodatku będę jeszcze pracować, ponieważ Niderlandy mają najdłuższą średnią życia, a ludzie przez długi czas pozostają aktywni fizycznie oraz zawodowo, dla emerytów bardzo popularne są rowery trójkołowe, albo w przypadku osób mniej sprawnych elektryczne skutery. Sklepy, chodniki wszystko jest przystosowane dla osób mniej sprawnych, rozwiązanie leży w przygotowaniu infrastruktury oraz szukaniu rozwiązań z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli jesteś osobą mniej sprawną, jest przygotowany cały program, wraz z mieszkaniami tzw 55+ gdzie parking oraz mieszkanie są przystosowane dla osób poruszających się mobilnie, takie mieszkanie jeśli jest piętrowe, posiada windę oraz szerokie korytarze, specjalną toaletę. Moja teściowa po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby, która szybko postępuje i ogranicza ją fizycznie, w ciągu miesiąca mogła przeprowadzić się do mieszkania w tej samej dzielnicy, z podobnym czynszem, ale przystosowanym dla osób niepełnosprawnych z szerokimi parkingami dla wózków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+1 / 1

Zaraz przyjdzie @Xar i zesra się, że kleszcze itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+3 / 3

Kierowcy jak to zobaczą to dostaną zawału bo jak to swoją ciężką d*** rowerem wozić jak jakiś plebs.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Anya82
-1 / 5

alez piekna ta ulica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem