Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
476 489
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JohnLilly
+5 / 9

Pamiętam jak jeszcze całkiem niedawno, bo tuż przed pandemią ludzie potrafili się zachwycać Łukaszenką, że niby patriota z niego taki bo sobie nie daje wejść na głowę zachodnim politykom. Ciekaw czy nadal się jeszcze tacy idioci gdzieś znajdą co uważają tego tyrana i zdrajcę narodu za patriotę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+3 / 11

@JohnLilly Korwin i jego wyznawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+2 / 6

@JohnLilly, mogło się tak wydawać, bo przyspawał się do fotela ale potrafił się postawić Putinowi.
Teraz widać, że to ściema była i gierka na pokaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 9

@rex4 Wydaje mi się że Łukaszenka jest tak na prawdę cwańszy od putlera.

Bo oceńmy sytuację. Łukaszenka nie ma specjalnie wyboru. Jest pod ścianą. Struga debila bo co ma innego robić? Dobrze gra słabymi kartami, a że ma słabe karty, to efekt jest taki sobie.
Bo przecież Łukaszenka nie może otwarcie postawić się NATO zbrojnie. Rozjechaliby go w 2 dni. Nie może też postawić się kacapom. Więc by przymilić się kacapom, struga wroga zachodu i głupka przed zachodem, że kiedy spadnie szajs kacapów, to Białorusi się nie oberwie, no bo on głupi był. I tyle.
Putlerek już przecież dawno wezwał białoruskie wojsko do walki i Łukaszenka wiedząc że putler mu noża do gardła nie przyłoży (bo jak, skoro wojska zajęte na Ukrainie?) odmówił. Za to nie mógł odmówić przejazdu kacapów przez swoje terytorium na początku.
Postaw się na miejscu Łukaszenki i kombinuj jak najlepiej dla swoich. Dojdziesz do wniosku że robiłbyś dokładnie tak jak on.
To że Łukaszenka jest tyranem - no pewnie. Wiadomo, jak większość polityków którzy mają trzon władzy. Tylko nie patrz na jego zachowanie z perspektywy zachodniego obywatela, a białoruskiego dyktatora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 2

@JohnLilly . Karczewski uważa go za ciepłego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+9 / 13

Jak ciemnota nie przestanie głosować na pis to zaraz będziemy mieli to samo w polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+3 / 5

@pilipiuk8 a co Putin ma rację? Dobrze robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-5 / 9

@Grzegorzkonopacki1 Wszystko zależy od tego w jakim kraju żyjesz i co uważa twój rząd. Żył byś w Chinach lub Indiach to byś mówił że Rosja ma racje. Żyjemy w Polsce to dla nas są mordercami i nie ma żadnego znaczenia jakie mają powody bo to jest nieistotne. Dla nas lepiej jeśli Ukraina wygra bo nie chcemy mieć takich sąsiadów jak ruscy. A prawdy i tak się nie dowiemy czemu tak się stało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2022 o 1:41

avatar JohnLilly
+3 / 5

@pilipiuk8 Naprawdę zgadzasz się z każdą opinią naszego rządu? No to współczuję. Coś jest albo złe albo dobre. To, że są kraje które Rosji w swoich działaniach nie potępiły nie jest dowodem na to, że Rosja robi dobrze. Wymienione przez Ciebie Chiny same są obwiniane na arenie międzynarodowej o łamanie praw człowieka więc jak dla mnie nie są żadnym autorytetem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-3 / 5

@JohnLilly Jeśli myślisz że informacje które możesz wyczytać w internecie nie są cenzurowane to jesteś naiwny. Łatwiej jest ocenzurować coś co się dzieje po za granicami państwa aby nie było widać ingerencji niż to co dzieje się w kraju. Jeśli myślisz że to że nie zgadzasz się z rządem znaczy że potrafisz samodzielnie myśleć to też jesteś w błędzie. Obecnie jesteśmy narodem debili i bezmózgów z krótką pamięcią. Inaczej naszego narodu nie można określić patrząc co się dzieje w kraju. Jest to zasługa odpowiednio przygotowanej edukacji w taki sposób abyś za bardzo nie wybiegał ze schematów. Nie bez powodu rządzący wysyłają swoje dzieci do specjalnych szkół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+3 / 5

@pilipiuk8 Takie wymijające pierdy mi napisałeś, że nawet nie wiem jak mam się do tego odnieść bo są one właściwie o niczym. Tak się składa, że mam znajomą z Białorusi co lata temu uciekła do Polski przed reżimem Łukaszenki, dlatego wiem, że na szczęście jeszcze nam trochę do standardów panujących na Białorusi brakuje. Co się zaś tyczy Ukrainy, to oczywiście, że trzeba uważać na informację jakie dostajemy, ale jeździ tam dużo Polaków i można też z ich relacji dużo zobaczyć jak już tak bardzo nie ufasz samym Ukraińcom. A co do wiarygodności rosyjskich przekazów to chyba jako Polacy sami potrafimy stwierdzić, że są niewiarygodni. Także tutaj łatwo jest stwierdzić kto tutaj jest tym złym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@JohnLilly a pozwolę sobie na wtrącenie się, bo wydaje mi się, że wiem o co chodzi pilipiukowi. On nie twierdzi, że Putin jest dobry, tylko, że ludzie oceniają na podstawie podawanych informacji. I tak samo my, nie byliśmy tam, więc pozostaje nam wybrać, w które informacje wierzymy. A jak dodamy do tego mocną cenzurę i propagandę, jak w Chinach, Korei czy Rosji/Białorusi, to nie dziwota, że ludzie (chociaż nie wszyscy) tam uważają, że to oni są ci dobrzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-2 / 4

@JohnLilly To ty zacząłeś pierwszy pisać bzdury to odpowiadam w podobny sposób. Demot jest o tym jak Białoruś traktuje ludzi. Ja odpisałem że w tym nic dziwnego skoro u nas jest tak samo. Nawet w takim kraju jak Niemcy którym ludzie tak się zachwycają nie ma wolności a sądy są tak samo jak nasze skorumpowane przez władzę. Wystarczy poczytać jakie dostają tam wyroki i za co aby sobie to uświadomić. Najpierw zróbmy porządek w swoim kraju dopiero patrzmy na inne, a mamy co sprzątać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2022 o 15:25

avatar JohnLilly
+2 / 4

@VaniaVirgo A proszę bardzo, sam często robię tak jak Ty, że się dołączam do czyjejś rozmowy dlatego mi to wcale nie przeszkadza. Wiem o co plipiukowi chodzi, ale pieprzy.
@pilipiuk8 "Demot jest o tym jak Białoruś traktuje ludzi. Ja odpisałem że w tym nic dziwnego skoro u nas jest tak samo." Niezależnie od tego co Ci się wydaje, u nas nie jest tak samo jak na Białorusi, w ostatnich latach zauważyłem, że zaczynamy zmierzać do standardów tam panujących, ale uwierz jeszcze mamy trochę drogi przed nami aby te standardy osiągnąć, chociaż ja głęboko wierzę w to, że ostatecznie zawróciły z tej złej drogi jaką kroczymy.
Zapytam Cię teraz, znasz kogoś z Białorusi? Bo ja jak już pisałem znam, i to osobę która uciekała przed tym reżimem i dlatego dobrze wiem jak bardzo nam jeszcze daleko do tego co jest na Białorusi. W moich oczach pisząc, że u nas jest to samo co na Białorusi czy w Rosji tylko się ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-2 / 4

@JohnLilly Tak znam 12 osób nawet dobrze z Białorusi którzy pracowali ze mną przez ponad rok i nadal mam z nimi kontakt przez fb. Sami ze sobą w swoim języku nie potrafili się dogadać przez to że byli z rożnych regionów. Tak samo znam sporo osób z Ukrainy i nawet takich co przed wojną głosowali aby dołączyć Ukrainę do Rosji. Największe znaczenie miało to z jakiego terenu pochodzili. W sondażach niby to Polacy najbardziej nienawidzą ruskich nawet bardziej od Ukraińców. I po poznaniu tylu ludzi jestem wstanie w to uwierzyć. Polacy też uciekają przed reżimem kaczki. Niektórzy nawet przepłacili to swoim życiem bo u nas tak samo jak w rosi kasuje się niewygodnych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2022 o 13:19

avatar JohnLilly
+3 / 3

@pilipiuk8 "Sami ze sobą w swoim języku nie potrafili się dogadać" A no właśnie, w Polsce też tak masz, że Polak z Polakiem się nie dogada bo są z różnych regionów? Dialekty oczywiście są, ale niezależnie od tego każdy dobrze zna Polski i się między sobą dogadamy, to już widzisz, że u nas to jeszcze nie to co na Białorusi. U nas mimo wszystko nie trafia się do więzienia za samą działalność w opozycji, a na Białorusi i owszem, wspomniana prze ze mnie koleżanka kilka razy na krótszy okres była wsadzana do paki, a do Polski przyjechała dlatego, że jakby został to wsadziliby ją ostatecznie na kilka lat. A przecież ona była nikim, zwykłą studentką działającą w opozycji i chodzącą na różne wiece opozycyjne. Jeśli znasz dobrze aż 12 osób z Białorusi i nadal twierdzisz, ze u nas jest dokładnie to samo, to znaczy, że słabo słuchasz ich opowieści i nie analizujesz tego co oni mówią, bo jakbyś to robił to za cholerę nie twierdziłbyś, że u nas jest dokładnie taki sam poziom indoktrynacji i propagandy co u nich, chociaż jak też już wspomniałem zaczynamy się niechlubnie zbliżać do standardów tam panujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+2 / 2

@pilipiuk8 "@VaniaVirgo To ty zacząłeś pierwszy pisać bzdury" ale wiesz, że to była moja pierwsza wypowiedź?
@JohnLilly "zaczynamy się niechlubnie zbliżać do standardów tam panujących". To co się teraz wyprawia kojarzy mi się z jedną sceną ze Star Wars, jak Padme mówi "to tak umiera demokracja".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
-1 / 1

@VaniaVirgo Przepraszam kliko mi się w nie tą osobę co powinno. To miało być do JohnLilly Do twojej wypowiedzi nic nie mam i całkowicie się z nią zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2022 o 15:26