Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
63 93
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar y0u
+5 / 13

Nie zamierzam negować faktu, że działalność ludzi ma wpływ na klimat. Tyle że jak zwykle jest jedno wstrętne złośliwe "ale". Takie przypadki pogodowe z wzrostem temperatur, pojawiały się już w przeszłości i co chyba ważniejsze, zwykle potem przychodziło trochę mocniejsze ochłodzenie. Dla zainteresowanych polecam tematy historyczne między innymi dotyczące czasów kiedy można było przejść pieszo przez Bałtyk (notabene wcześniej również były takie cieplejsze zimy i lata).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 14

@y0u prawie sie zgadza ,bo to idzie zbyt szybko jak naturalne zmiana klimatu , małe zlodowacenie obejmowało półkulę północną, trwało od 1570 do 1900 r. i przyczyny były typowo naturalne ,ocieplenie dzisiejsze nie ma naturalnych przyczyn , dzieje się to zbyt szybko jak na naturalne zmiany, na dodatek obejmuje całą kulę ziemską

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
-3 / 13

@YszamanY To za zanikanie pierścieni lodowych Saturna też nie ma naturalnych przyczyn?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 10

@slawekkier123 mówimy o ziemi czy o saturnie ? i o jakim czasie mówimy ? setki ? tysiące lat ? bo ja baławana lepiłem raptem dwadzieścia lat temu i stał tygodniami a dzisiaj nie wiadomo co to zima

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2022 o 18:15

S Schneemil
0 / 4

@YszamanY Nie żebym się czepiał bo masz sporo racji lecz pierścienie lodowe saturna raczej nie są obserwowane od tysięcy lat (nie wiem czy w ogóle zanikają, nie chce mi się sprawdzać :P )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
-3 / 3

jak kiedyś pokazywano lato, a jak teraz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+1 / 7

W dziejach Ziemi my ludzie jako gatunek myślący jesteśmy mgnieniem oka. Gdyby zestawić to w postaci wiek Ziemi- rok kalendarzowy, to ludzkość (homo sapiens) pojawia się 31 grudnia o 23:53(coś tak pamietam)!. Uzurpujemy sobie prawo do decydowania o losach Ziemi, podczas gdy ona była przed nami i będzie po nas (tak przypuszczam). Czym my się przejmujemy? Tym, że jest nieco ciepłej lub zimniej? Ludzie my tu jesteśmy niezauważalnie w czasie życia planety a wydaje się sporej części ludzi, że jak będą segregować śmieci to ocala planete:D musimy przywyknac do zmian. Zresztą nie takie gatunki wymierały a żyły o wiele wiele dłużej od ludzi. Wyluzujcie z tymi zmianami klimatu. 35st to już dużo? Popatrzecie na temperatury w Iraku czy na półwyspie arabskim. Też tam tak przeżywają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
0 / 4

@Gekon86 ale chodzi o to, że podniesie się poziom mórz i zaleje niektóre kraje. Trzeba będzie przesiedlać miliony. Gdzie? Zobacz, że teraz blisko kulturowo Ukraińcy są w Polsce i jak wielu się to nie podoba. Nie wiemy jakie będą skutki dalekosiężne tej migracji. Pewnie i dobre i złe.

Więc to nie takie prostej, że jakoś się tam przystosujemy. To pokazuje historia. Mniej plonów to rośnie niezadowolenie społeczne, oszołomy dostają się do władzy, wybuchają wojny. Są fale uchodźców. A Białoruś i Rosja chętnie przerzucą na granicę kilkanaście tysięcy arabusow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

@okiem_inteligenta taka anegdota:
Jakby wszystkich ludzi przesiedlić do Australii to na jednago człowieka przypadlo by ok 1000m²

Odpowiedz Komentuj obrazkiem