Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
75 89
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+3 / 5

Taka mała analogia. Wśród zwierząt, osobnikiem dominującym w stadzie nie jest osobnik najmądrzejszy, tylko najsilniejszy.

Władza to możliwość narzucania swojej woli innym. Jeśli jesteś tylko mądry, ale nie jesteś w stanie uzyskać stosownej siły, aby narzucić innym swojej woli, to nie przebijesz się przez beton siły debila wyżej.
Jak często kierownikiem, szefem, dyrektorem czy politykiem zostaje skończony kretyn? Jak oni się tam dostali? Dlaczego taki Tesla zmarł jako względnie ubogi człowiek, skoro przecież był tak super inteligenty? Właśnie dlatego, że inteligencja nie daje siły, inteligencja tylko pozwala najlepiej wykorzystać siłę którą masz. A czasem to za mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@rafik54321 Niekoniecznie najsilniejszy. Najsilniejsi i najmądrzejsi są na usługach najwredniejszych. Cechy przywódcze to tupet, brak sumienia, szacunku i empatii, umiejętność kłamstwa, czasem zbrodni, umiejętność cynicznego przekonywania do siebie silnych i mądrych, umiejętność wynajdywania wspólnych celów i wrogów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@koszmarek66 sęk w tym że sama inteligencja nie wystarczy i to jest tu najważniejsze. Sama inteligencja też nie daje bogactwa. Bo możesz wymyślić coś świetnego ale może się to po prostu nie spodobać komuś na górze. Tak poległ polski komputer k202.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+4 / 4

Mądrość, inteligencja i wiedza pomagają się przebić do klasy wyżej. Problem w tym, że wielu będzie Cię ściągać w dół. Taka mentalność ludzi- wszystkich. Wyrwać, się z tego marazmu możesz, ale tylko z silną wolą i twardą dupą. Ludzie zaraz Cię pod*#&dolą. Tacy jesteśmy. Innym zazdrościmy, a sami nic nie robimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 2

Wstawiam kiedyś film opowiadający o tym jakie zmiany bieda wywołuje w mózgu. Osoby biedne żyją w nieustannym stresie (czy uda im się zapłacić rachunki, kupić niezbędne rzeczy) dlatego ich system nerwowy jest obciążony i nie pracuje tak wydajnie jak powinien. Takie osoby mają problemy z pamięcią, kontestacją i planowaniem długoterminowym. Często do tego dochodzi depresja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem