Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
75 94
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N konto usunięte
-2 / 8

USA są potęgą tylko dzięki temu, iż dollar stał się międzynarodową walutą, gdyby świat od tego odszedł, USA byłyby bankrutem. Poza tym średnia inteligencji w USA jest znacznie niższa jak w Polsce więc... tego... no... kolejna wtopa, kiepsko jak na "inteligenta".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
-2 / 4

@okiem_inteligenta Może przypomnę "ten mądry naród", więc dzwony biją w tym kościele, ale masz już tradycyjny problem ze słuchem. USA wysłało w świat tyle dolców, iż gdyby musieli je wykupić, ogłosili by bankructwo, dlatego dostają sraczki, jak ktokolwiek zaproponuje inna walutę jak ich, patrz Saddam i Kadafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arts_crafts
0 / 0

Mieszkalem kilka lat w Stanach a teraz od wielu w Kanadzie. Poziom naukinw tych dwoch krajach porownywalny, czyli do mniej wiecej high school- marny. Sa jednak promowani ludzie wybitni i tacy tez dostaja sie na uczelnie. Sa dobrze ukierunkowani, nauka prze projekty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arts_crafts
+1 / 1

W Polsce jest duzo zakowania niepotrzebnej wiedzy, formulek, regulek itp. Natomiast polscu fachowcy, wyksztalceni w Polsce to zwykle bardzo cenieni pracownicy. Powinnismy sie wreszcie pozbyc kompleksow, ze w Polsce slaby poziom, stada niewyszktalconych Januszy itp. W Stanch i Kanadzie coraz bardziej ceni sie kolor i urodznie niz wyksztalcenie. Parytety rujnuja te kraje a skutki beda widoczne juz za kilka lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+3 / 3

"Z badania przeprowadzonego przez Centrum Innowacyjne Amerykańskiej Branży Mleczarskiej (Innovation Center of US Dairy) wynika, że 7 proc. dorosłych Amerykanów jest przekonanych, iż popularne w USA mleko czekoladowe zawdzięczamy brązowym krowom - odnotowuje "The Independent".
Jak zaznacza "The Independent" i CNN, które opisują badanie, 7 proc. Amerykanów to ok. 17 mln osób - a więc więcej niż zamieszkuje stan Ohio."
To czego oni ich tam uczą, za "mondrości"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

@konradstru Rocznie w USA które zamieszkuje około 330 mln ludzi, studia magisterskie kończy około 1,5 do 1,7 mln osób. Studia licencjackie około 1 mln a Community College (2 letnie studia po których otrzymuje się tytuł technika) około 3 mln, niestety studia "undergraduate" są liczone w statystykach często razem i ciężko dokładnie określić ile kończy na licencjacie a ile na techniku, jednak statystycznie jest to 1 absolwent z licencjatem na 3 z technikiem.
Dla porównania w 38 mln Polsce 250 tys rocznie kończy studia magisterskie a około 50 tys kończy z licencjatem i dalej się nie kształci.

Jednak poziom nauczania w USA w porównaniu do krajów Wschodniej Europy, jest delikatnie to nazwijmy, kiepski. W różnych rankingach da się wymienić raptem 10 do 12 Amerykańskich uniwersytetów które są renomowane, reszta to średniaki i poniżej średniej, często z kadrą bez żadnego większego dorobku naukowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2022 o 3:24

avatar rafik720
0 / 2

W zasadzie to wielu dobrych naukowców w Ameryce to emigranci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 2

my celebrujemy powstanie warszawskie i katastrofę samolotu. dziw ze jeszcze Polska istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem