Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
82 99
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A antyfrajer
0 / 8

A skąd ty tam wiesz w co oni wierzyli a w co nie.Tym bardziej jak naprawdę oni żyli. No, ale fakt wiara w życie po śmierci czy to w niebie czy reinkarnacja czy inne pomysły to są bajki dla dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+3 / 7

Brzydko uogólniasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 10

A TY co zrobiłeś by odnieść sukces? Stworzyłeś ponad 500 demotów. Do prawdy podziwiam twój tfuczy* zapał.


* błąd celowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 4

@Rydzykant Argumentum ad hominem...Nieładnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 5

@jeszczeNieZajety
Przyznaję, nieładnie. Jednak czy nie sądzisz, że aby pouczać innych, narzucać in własny ŚWIATOPOPGLĄD, wypadałoby najpierw samemu mieć jakieś osiągnięcia?

Nie uważam siebie za osobę wybitnie inteligentną. Przedstawiam tutaj swoje koncepcje i bronie ich, poddając się krytyce innych czytelników. Nie twierdzę jakobym akurat ja miał rację. Po prostu pozwalam każdemu na samodzielne wyrobienie sobie zdania. Nawet jeśli jego zdanie jest odmienne od mojego.

Poczytaj demoty i wpisy @okiem_inteligenta. Wali truizmami, czasem posuwa się wręcz do jawnego kłamstwa i oczekuję, że nikt nie powie "Sprawdzam!"

Zauważ, nie powiedziałem do autora "ty idioto", wówczas faktycznie byłby to prymitywny atak ad hominem. Ja jedynie zadałem pytanie, czym sam się wykazał by pouczać innych. Dałem mu okazję do wykazania się. W nieco złośliwy sposób skomentowałem jego "twórczość".

p.s.
Skoro tak bardzo tego chcesz, mógłbym merytorycznie skomentować tego demota. Po pierwsze powołując się na Lemaitre, Mendla i innych kapłanów oraz świeckich katolików będących wybitnymi naukowcami. Po drugie wskazując na całe tłumy ateistów, nie wierzących w przysłowiowe rajskie dziewica, a mimo tego również "bujających w obłokach" bez odnoszenia sukcesów. Każdy faktycznie inteligentny człowiek wie, że na jednego wybitnego człowieka odnoszącego sukces przypada milion przeciętniaków. I nie ma istotnych różnic w częstotliwości odnoszenia sukcesu zależnie od światopoglądu przez ludzi wierzących lub niewierzących.
Autor demota, sugerując wpływ wiary na brak sukcesów, zwyczajnie mataczy. Zaprzeczysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Rydzykant wyjątek to nie reguła.
Istnieje istotna kolekcja w nagrodach Nobla a wiarą. W inteligencji i religijności. Fakty autentyczne. Resztę manipulacji i błędów myślowych pomijam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2022 o 14:27

R Rydzykant
-2 / 4

@okiem_inteligenta
Po pierwsze - każdy fakt jest autentyczny. Nieautentyczne "fakty" to mistyfikacje. Czasem można je znaleźć przykładowo w gazecie "Fakt". JKednak nikt rozsądny nie traktuje poważnie brukowca.
"Fakty autentyczne" to masło maślane.

Po drugie - "Exceptio probat regulam." Słowo "probat" oznacza sprawdza, wypróbowuje. Czyli wyjątek sprawdza poprawność reguły.

W swoim democie usiłujesz przedstawić hipotetyczną regułę, zgodnie z którą ludzie sukcesu odrzucają nadzieję na "życie wieczne" i inne podobne koncepcje. Liczba wyjątków od twojej hipotezy jest tak znaczna, że stosując Metodę Naukową, należy ową hipotezę odrzucić.

Można pokusić się o inną tezę, odwracając problem:
"Nadmierne koncentrowanie się na bytach hipotetycznych zmniejsza szansę odniesienia sukcesu".
Zapraszam wszystkich do dyskusji, czy taka koncepcja znajduje potwierdzenie w faktach.
(Ale nie w gazecie "Fakt"!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonim_Gall
+4 / 6

Newton akurat był wierzący, a Kopernik był księdzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-3 / 5

@Anonim_Gall Newton podchodził krytycznie do wiary, nie akceptował dogmatu Trójcy, bo jest nielogiczny. Kopernik miał niższe święcenia, będące pewna cecha tamtych czasów. Zakwestionował dogmaty i dopiero pod koniec życia postanowił opublikować swoje dzieło (skoro i tak niedługo umrze to już go nie zmogą tortury) w krajach protestanckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonim_Gall
+4 / 6

@okiem_inteligenta Co nie zmienia faktu ich ze wszech miar prawdopodobnej wiary w życie wieczne, a tego dotyczy demot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem