Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Piekło zamarzło. Klarenbach pochwalił Konfederację. Widzowie TVP usłyszeli gorzką prawdę:

Za szalejącą inflację odpowiadają politycy wszystkich partii oprócz Konfederacji.

www.demotywatory.pl
+
221 227
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X Xajonek
+9 / 11

ile razy ktoś im pokazywał gorzką prawdę? Podziałało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 5

@Xajonek Nigdy, to są świnie i to wyjątkowo butne i bezczelne, a ze są takie, to tylko nasza wina że ich butę i bezczelność tyle czasu tolerujemy.
"Polityków i pieluchy trzeba zmieniać często, z tego samego powodu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lipca 2022 o 23:20

T Tibr
+1 / 1

"Konsument gdy wie, że to jest w modzie
Rozmawia o wojnie na Wschodzie
Mówi to co słyszał w radio i z gazety
Czy konsument to ty?
Tak im zależy, byś ty był konsument
Nie myślał, ale działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl - czy jesz aby jeść?
Wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
-2 / 4

Tak sobie myślę, że jakby rządziła nami konfa, to już dawno byśmy byli kolejną republiką radziecką. Konfa - kolejni miłośnicy wschodniego Ładu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
-3 / 3

No cóż, szur szura czasami pochwali. Ruskie onuce zawsze się rozpoznają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
-2 / 4

nic nie zamarzło, po prostu postanowił zrzucić odpowiedzialnosc za niegospodarność pisu na innych, coś na zasadzie ' tez kradną, ale się dziela"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv Chcesz powiedzieć, że sejmowa "opozycja" próbowała PiSowi przeszkodzić w tym całym covidowym szaleństwie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon chce powiedzieć, ze robią Ci wodę z mózgu, ze za inflacje odpowiedzialna jest tylko wojna i covid. Mogę się tylko powtórzyć : dorzucanie pieniędzy na socjale spowodowało, ze ludziom przestało się opłacać pracować, więc trzeba było zachęcić ich do pracy sztucznym podnoszeniem minimalnej pensji. Skoro wzrosły pensje, nie tylko minimalne, bo tez trzeba było wynagrodzić jakoś pracownikow wykwalifikowanych, skoro przedsiębiorca musi wypłacić więcej kasy pracownikom, musiał od tego odprowadzić wyższy ( kwotowo) podatek i ZUS, tzn ze musiał te koszty uwzględnić w cenie produktu i usług. Do tego doliczyć vat, w wielu przypadkach to 1/4 tej ceny. Nawet dziecko wie, ze nie trzeba było covidu ani wojny, żeby ceny wzrosły. Inflacja z powodu covidu i wojny dopiero nadejdzie, jak uwolnią ceny energii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv No to Ci podałem, że "opozycja" też jest za socjalami. Też często mówi o płacy minimalnej i podwyżkach, Tusk ostatnio mówił o 4 dniowym tygodniu pracy i że tylko PO może uratować 500+.
Gdzie tutaj chęć zatrzymania PiSowskiego rozdawnictwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon Opozycja zawsze była za socjalami( becikowe, roczny macierzyński, przedszkole za złotówkę, 6-cio łatki do szkoł, żeby można było przyjmować do przedszkoli za darmo coraz młodsze roczniki, darmowe podręczniki itp) ale socjale muszą być wydawane z głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv "ale socjale muszą być wydawane z głową"
No nie. Socjali po prostu nie może być.
"Opozycja" znacząca przyczynia się do inflacji i to jest fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon Nie zgadzam się ani z pierwszym ani drugim stwierdzeniem. Przechodzenie ze skrajności w skrajność jest po prostu idiotyczne. Fakt jest taki, ze inflacje napędziła partia rządząca i pokazałam Ci mechanizm. Co gorsza, teraz nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności tylko wyszukuje win Tuska :) Za chwile się okaże, ze Tusk nawet cukier na te wina wykupił :)
ps w czasie kiedy rządziła dzisiejsza opozycja, pomimo sociali, które tez Ci wymieniłam była deflacja, więc jak chcesz dyskutować to najpierw troszkę się zorientuj w temacie. A skoro się do tego nie przylozyles, to nasza dyskusje uważam za zamknięta. Argumenty do Ciebie nie trafiają, a ja nie będę się kopać z koniem. Sorry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv "Nie zgadzam się ani z pierwszym ani drugim stwierdzeniem."
Jeśli nie zgadzasz się z faktami, to tym gorzej dla faktów ;]

Idiotyzmem, to jest rozdawanie cudzych pieniędzy. Nawet nie idiotyzmem i nawet nie kradzieżą, tylko wymuszeniem rozbójniczym. Jedyną różnicą jest to, że robi to państwo w świetle "prawa", a nie mafia.

"Co gorsza, teraz nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności tylko wyszukuje win Tuska"
A to się mogę zgodzić. Tylko problemem jest to, że "opozycja" nie ma innego stanowiska, tylko wspiera w tej głupocie rząd, a nawet chce go przelicytować. No ja w tym nie widzę niczego dobrego.

Jak sama zauważyłaś "BYŁA deflacja". Teraz opozycja mówi coś innego, niż robiła wtedy. Niestety zmieniła się na gorsze :(

"postanowił zrzucić odpowiedzialnosc za niegospodarność pisu na innych"
Twoje pierwsze stwierdzenie. Klarenbach niczego takiego nie zrobił, a jedynie rozłożył odpowiedzialność na wszystkie partie z wyjątkiem Konfederacji. Subtelna różnica, ale jednak znacząca.

"dorzucanie pieniędzy na socjale spowodowało, ze ludziom przestało się opłacać pracować"
Pewnie, tylko "opozycja" wydatnie w tym pomagała, a nawet chciała więcej.

"Argumenty do Ciebie nie trafiają, a ja nie będę się kopać z koniem"
Ależ trafiają, tylko nie zgadzam się z ich interpretacją :)
"Opozycja" nie jest żadnym rozwiązaniem tego problemu i Tusk ostatnio jasno to udowodnił.
https://www.youtube.com/watch?v=rEcyhiVuXj4
1:15:00 Zasadnicze pytanie i ucieczka od odpowiedzi jasno pokazuje, że PO wcale nas od tej PiSowskiej głupoty nie uratuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon "Jak sama zauważyłaś "BYŁA deflacja". Teraz opozycja mówi coś innego, niż robiła wtedy. Niestety zmieniła się na gorsze " . - pozwolisz, ze od tego stwierdzenia zaczniemy ?
Jeszcze raz Ci powtarzam, ze wówczas tez były socjale : przedszkola za złotówkę, 6-cio łatki do szkół, żeby w przedszkolach zapewnić opiekę jak największej ilości dzieci, darmowe podręczniki, becikowe, roczny macierzyński itp Po prostu dzisiejsza opozycja nie dzieliła społeczeństwa, żeby budzic kontrowersje ale jej socjale zapamiętano. Pamiętasz taśmę Bienkowskiej o 6 tyś ? Wojtunik tam wyraźnie mówi, ze poszedł do Tuska po podwyżki, a ten mu odpowiedział " Mam wam dać na podwyżki zamiast na przedszkola? ". Budżet nie jest z gumy, ale ludzie podatki jednak płacą. Trzeba te pieniądze rozdysponowac z głową. Jeszcze raz powtarzam : Sociale rozdawane z głową są potrzebne. Opozycja mówi dokładnie to samo. Dlatego Twoje stwierdzenia nie maja nic wspólnego z faktami, tak samo jak stwierdzenia klarenbacha :) Parafrazując Ciebie, jeśli nie zgadzasz się z interpretacja moja czy Tuska, to tym gorzej dla interpretacji - argumentów.
ps "Opozycja" nie jest żadnym rozwiązaniem tego problemu" A kto Cię od tej głupoty uratuje ? :) Mamy demokracje, czasami z czyjaś głupota trzeba żyć ale z głową :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv " Sociale rozdawane z głową są potrzebne. Opozycja mówi dokładnie to samo"
No nie, nie są potrzebne. I nie, nie mówi niczego takiego. Teraz to się licytuje w tej głupocie z PiSem.

"Po prostu dzisiejsza opozycja nie dzieliła społeczeństwa, żeby budzic kontrowersje"
Ty tak na poważnie?

"Budżet nie jest z gumy, ale ludzie podatki jednak płacą. Trzeba te pieniądze rozdysponowac z głową"
Trzeba zmniejszyć budżet i po prostu tym ludziom nie zabierać.

"Dlatego Twoje stwierdzenia nie maja nic wspólnego z faktami, tak samo jak stwierdzenia klarenbacha :)"
Które stwierdzenia? Które słowa Klarenbacha z tego filmiku są nieprawdziwe?

Kto nas uratuje, to nie wiem. Pewnie nikt. Z sejmowych partii najbliżej tego jest wspomniana Konfederacja, chociaż to żaden mój ideał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon ja się pytam, kto Ciebie uratuje ? :) myślałam, ze skoro jakiegoś ratunku potrzebujesz, to oprócz krytyki masz coś konstruktywnego do zaproponowania :) obyło się bez niespodzianek. Po prostu lubisz pomarudzic :) Zatem znów muszę się powtorzyc : Mamy demokracje, czasami z czyjaś głupota trzeba żyć ale z głową :) Nikt na Twój ideał nie będzie czekał, bo ideałów nie ma. Ja jeśli mam wybierać pomiedzy ' nam się te nagrody po prostu należały " a " mam wam dać na podwyżki zamiast na przedszkola ? " Wybieram przedszkola. Z cala odpowiedzialnością :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv Nie chcę proponować konkretnych partii, tylko sposób myślenia. Do partii się łatwo zrazić, sposób myślenia jest bardziej ogólny.
Jestem antysocjalistą i staram się zwracać uwagę, że "opozycja" to podobni socjaliści do PiSu i też ponoszą winę za inflację oraz ich propozycje nie spowodują jej spadku.
To przedszkole to już niestety przeszłość, co wyżej pokazałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon przedszkole to sposób myślenia. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Kto jak kto ale akurat Tusk potrafił podejmować trudne ale konieczne decyzje jak np podniesienie wieku emerytalnego. Reszta potrafi tylko się mądrzyć :)

Możesz sobie być antykimchcesz ale niestety nie masz nic do zaproponowania. Krytykować potrafi każdy. Gorzej z przekonaniem kogoś do swoich racji, co wykazałam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@mikv No właśnie to przeszły sposób myślenia. Teraz jest myślenie bardziej socjalistyczne.
Podniesienie wieku emerytalnego to nie jest dobra decyzja. Raz, że obiecano coś ludziom i nie dotrzymano słowa (podnieść go można dopiero dla ludzi wchodzących na rynek pracy), a dwa że cały ten system i tak jest fatalny i się zawali.

Proponuję przede wszystkim rozwiązania i idee, nie ludzi. Z ludźmi różnie bywa.
Jeśli już na siłę chcesz, to jest Konfederacja, KNP i Partia Libertariańska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon 21 Postulatów Solidarności przewidywało obniżenie wieku emerytalnego kobiet do 55 a mężczyzn do 60. Dziś nikt nawet nie pomyśli o takim rozwiązaniu, choć to tez była obietnica, której nie dotrzymano. Z prostego powodu : rozwoju medycyny a co za tym idzie, wydłużenia długości życia. Żadnego państwa nie stać, żeby obywatele dłużej pobierali emeryturę niż pracowali, więc wiek emerytalny jest podnoszony wszędzie np Szwajcarzy przegłosowali sobie podwyższenie wieku emerytalnego w referendum. To się nazywa odpowiedzialność i jak najbardziej to dobra decyzja, choć nie idzie w parze z populizmem.
System jest fatalny i będzie ciągle zmieniany, np na 13 i 14 emerytury zaciągana jest pożyczka z funduszu demograficznego, który przez wszystkie dotychczasowe rządy był zasilany na czas po 2025 r kiedy według ekspertów na jednego pracującego będzie przypadało 2 niepracujących. Z pustego i Salomon nie naleje.
Niczego na sile nie chce. Sama idea to za mało, żeby Cię uratować :) Konfederacja itp nie ma najmniejszych szans na rządzenie. Podzieli los Porozumienia, Nowoczesnej, Kukiza czy Palikota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mikv Wyżej masz grafikę kto właśnie głosował na 14 emeryturę...
Na rządzenie nie ma szans, ale ma szanse na wywieranie wpływu, co wydaje się skutecznie kilka razy zrobiła. PiS odrzucił kilkukrotnie ich pomysły, po czym przedstawił bardzo podobne jako swoje, coś psując w nich przy okazji. Więcej posłów = większy wpływ. Do tego jeśli ani rząd, ani "opozycja" nie będą mieć większości, to ich głosy mogą być decydujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon Przy tej inflacji niestety za chwile to pewnie i 15 emerytura będzie niezbędna, żeby zapewnić ludziom minimum socjalne.
" PiS odrzucił kilkukrotnie ich pomysły, po czym przedstawił bardzo podobne jako swoje, coś psując w nich przy okazji." - każdą partia tak ma, konfederacja nie jest tu wyjątkiem. Jak widzisz po pani Ścigaj cena za głos jest coraz wyższa, ale ciagle można udawać, ze jest się antysystemowym :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mikv Wyjątkiem jest to, że czasami poprą pomysły opozycji, a Konfederacji nie chcą, bo to dla nich (teoretycznie) ideologiczna konkurencja.
Nie trzeba rządzić, żeby mieć wpływ na rzeczywistość.

Nie śledzę burdelu w PiSowskim bagnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@kondon nie przypominam sobie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem