Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
261 267
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Hamster88
+6 / 8

@Sok_Jablkowy błagam Ciebie... już mam dość słuchania i czytania takich #@#@#

Po pierwsze: Komunizm to ustrój polityczny (głównie) zakładający ideologie utopijną ekonomii
Po drugie: dlaczego jak ktoś coś wymyśli i zarobi, to ma się dzielić z tym co nic nie robi (komunizm)
Po trzecie: Dlaczego wszyscy "komuniści" mają konta w tych złych kapitalistycznych krajach (lub rajach podatkowych)

Kapitalizm (ustrój gospodarczy a nie polityczny!!!) Równie dobrze mogłeś napisać "demokracja, czy kapitalizm". Kapitalizm jest tylko wtedy skuteczny, jak ma skuteczne PRAWO a nie kalekie, jak w Polsce. Jeżeli wykładnia jest zrozumiała, a nie poj*bana jak w Polsce, gdzie durny urzędnik ma swoją wykładnie a Urząd swoją, a Ministerstwo swoją, to płacz później do tych co tworzą "prawo"

W Szwajcarii masz przejrzyste prawo ... Okazuje się, że można normalnie prowadzić biznes i nie być zmuszany do kombinowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-3 / 3

@Hamster88 błagam Ciebie... już mam dość słuchania i czytania takich #@#@#

Po pierwsze: Komunizm to ustrój polityczny, który nie może istnieć bez konkretnego systemu ekonomicznego.
„ Komunizm (od łac. communis „wspólny, powszechny”[1]) – polityczna i ekonomiczna ideologia”
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Komunizm
Po drugie: dlaczego od razu zakładasz, że jeśli ktoś pisze żle o kapitalizmie, będzie kazal Ci się dzielić?
Po trzecie: Dlaczego "kapitaliści" mają konta w tych złych kapitalistycznych krajach (lub rajach podatkowych). I napewno „wszyscy”?

——-
„Równie dobrze mogłeś napisać "demokracja, czy kapitalizm".
Mogłem. To samo myślę o demokracji. Czy musziałem? Demokracja też nie działa. Inaczej byś tak nie narzekał na politykę Polski.

——-
„Kapitalizm jest tylko wtedy skuteczny, jak ma skuteczne PRAWO”
Kapitalizm to system, który może funkcjować tylko wtedy, kiedy jedna grupa wykorzystuje inną. A więc tak, to wymaga konkretne prawa. Nie nazwał bym te prawa „zdrowe”.


——-
„Jeżeli wykładnia jest zrozumiała, a nie poj*bana jak w Polsce, gdzie durny urzędnik ma swoją wykładnie a Urząd swoją, a Ministerstwo swoją, to płacz później do tych co tworzą "prawo"
Skoro kapitalizm polega na tym, że ty „możesz wszystko”, „wystarczy chcieć, uczyć się i pracować”, kapitaliści spędzają bardzo dużo czasu na obwinianie innych, że im nie jest tak dobrze, jak by chcieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-3 / 5

@Sok_Jablkowy , to teraz wyobraź sobie świat, gdyby te miliony nie umierały przedwcześnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-1 / 1

@adamis62

Moja wyobrażnia działa inaczej niż twoja. Najprawdopodobnie wyobrażami sobie inny świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+1 / 3

@Sok_Jablkowy to nie jest kapitalizm tyko Popis w unii europejskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 4

@Sok_Jablkowy , a to nie jest ciężko sobie wyobrazić. Zamiast 8 miliardów ludzi było by np. 16, i to głównie Afrykanów. Z czego spora część szturmuje Europę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-2 / 2

@adamis62

Napewno sobie to inaczej wyobrażamy.

Jeżeli wyeliminujesz problemy z mojej pierwotnej listy, dlaczego mieliby szturmować Europę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+3 / 3

@Hamster88 Bo zawsze tych mądrych, ambitnych, pracowitych, pomysłowych jest zdecydowanie mniej niż reszty. I zawsze w demokracji większość przegłosuje mniejszość. Dysponowanie czyjąś kasą jest najprostszym i najbardziej prymitywnym sposobem sprawowania władzy - stosowane już pierdylion razy w historii świata. Zupełnie jak u Orwell-a, co byś nie zrobił zawsze wykluje się grupa książątek będąca ponad motłochem. W komunie też tak jest - powszechna wolność i równość to tylko pozór.
Co by nie mówili różnej maści komuno-szamani i eko-świry, światem rządzi konkurencja. Tak było od zawsze i tak będzie w przyszłości.
Powyższe rzeczy nie są miłe do słuchania i jeszcze gorsze do przyswojenia. Zupełnie odstają od ugrzecznionych seriali, które z takim oddaniem ogląda większość wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 4

@Sok_Jablkowy , bo ziemia, na której żyją nie jest w stanie ich utrzymać. Skąd będą brać żywność i wodę na zaspokojenie potrzeb 4 razy większej liczby ludności, jakiej już teraz te rejony nie są w stanie wyżywić? Cały świat ma ich utrzymywać?

Można milionom w Afryce zapewnić dostęp do lekarstw, wody i żywności w sztuczny, zależny od technologii i pieniędzy innych sposób. Kiedy tej technologii zabraknie (susze, powodzie, huragany, szarańcza, wojny plemienne) te miony będą głodować i umiera masowo. To będzie wymagało jeszcze większego zaangażowania reszty świata. I tak bez końca.

To tak jakby wziąć do domu na utrzymanie gromadkę dzieci. Bo mnie stać, bo mam dobre serce, bo tak trzeba. Pięknie, ale jak stracę pracę czy zdrowie, to co z nimi zrobić? Świat ma ograniczone możliwości pomagania innym. Inni mają nieograniczone oczekiwania i możliwości rozmnażania się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-2 / 2

@adamis62

Masz racje, ale tylko jeśli bierzesz pod uwagę to co mamy teraz, a nie nasze możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 4

@Sok_Jablkowy , przede wszystkim biorę pod uwagę, że człowiek z natury jest zły i nie da się zbudować zgodnego i sprawiedliwego świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem