Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
97 122
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
-3 / 3

nie są, piszę to z mojego drugiego konta @MirrorOfDoom Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej szczerości w życiu :) , to polityka państw narodowych , do tego włąśnie dąży pis i inne przygłupy by Europa była federacją państw narodowych . to są interesy narodowe, tak jak pis i inne pseudopatrioty polskie bredzą o interesie narodowym Polski
Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej szczerości w życiu :)
I tego i Wam życzę - prawdy w życiu a nie fanatyzmu politycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lipca 2022 o 9:56

avatar koszmarek66
+1 / 1

Niemcy zakładali przodka Unii Europejskiej. Zawsze grali pierwsze skrzypce, choć nie były to nigdy solowe występy.
Ale teoretycznie jeśli nie Niemcy to kto? Polska? Rządzona przez eurosceptyczny PiS wsparty przez antyunijną SP, zjadającą swój ogon Solidarność oraz feudalny Kościół?

No i typowe dla naszej polskiej mentalności: "żeby wygrać muszę osłabić innych" A może spróbujmy nareszcie jako kreatywni, solidarni, prawi i konsekwentni znaleźć sojuszników Unii aby odpowiadała ona interesom ludzi a nie tylko elit?
Ale czy jest jeszcze w polityce ktoś kto patrzy w przyszłość społeczeństwa a nie zasobność portfela?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lipca 2022 o 10:51

avatar MirrorOfDoom
0 / 0

@koszmarek66 Nie odmawiam im sprawczości, bo tą mają i to jest oczywiste. Widać jednak, jak się zachowują w sytuacji, kiedy zobowiążą się do czegoś - w tym wypadku do dostarczenia środków obronnych, które wg. artykułu mogłyby uratować sporą ilość istnień. W tym kontekście bardzo ciekawe zdanie ma prof. Bartosiak, który twierdzi, że Niemcy celowo opóźniają dostawy na Ukrainę żeby nie doprowadzić do wzmocnienia Europy Środkowo-Wschodniej kosztem spadającego znaczenia Niemiec w regionie. Tak więc w tym wypadku to nie jest typowo polskie, a tzw. (z niemieckiego zresztą) "real politik". Osłabienie wpływu Niemiec i zbudowanie silnego bloku krajów Europy Śr-Wschodniej ma dwie zalety - powoduje, że w UE najważniejszy gracz nie może rozgrywać jednostronnie większości projektów. I po drugie - w Europie kilku graczy, blok polityczny, o którym mówię, ma większe możliwości realizowania swoich celów. Co więcej, w obecnym konflikcie Chiny - USA powinniśmy dodatkowo rozgrywać UE, USA i Chiny na swoją korzyść. Na kształt tego, jak Turcja obecnie rozgrywa Nato i Rosję. Nie wiem, po kiego mieszać do tego wszystkiego pis. Ale skoro wywołałeś, to uważam, że pis prowadzi fatalną politykę na każdym poziomie. Natomiast muszę przyznać, że w jednym mieli rację - Niemcy i Rosja nie mogą być traktowani, jak sojusznicy, czy nawet jak partnerzy, bo oba te kraje zawsze chętniej się dogadają nad naszymi głowami, naszym kosztem, nawet pomimo tego, że Niemcy mają wyższą wymianę handlową z naszym regionem niż z Rosją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem