Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:03

Orban stwierdził, iż Rosjanie chcą, tylko żeby nie mógł ich spotkać atak wojskowy z terytorium Ukrainy. Orban wyraził też przekonanie, że gdyby obecnie prezydentem USA był Donald Trump, a kanclerzem Niemiec Angela Merkel, do wojny by nie doszło.

A co na to fani Trumpa oraz PIS ?

www.demotywatory.pl
+
33 53
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T trusitr
-1 / 9

Co do Trumpa .... https://m.youtube.com/watch?v=Vpwkdmwui3k
Ciekawy materiał o tym jak nie może zrozumieć dlaczego Niemcy tak bardzo uzależniły się od Rosji, dlaczego to USA ma wydawać na obronę Europy przed Putinem....a w zamian UE sponsoruje Ruskim armię kupując węglowodory. Tyle w temacie Trumpa.
ps. Fakt - Trump jako prezydent USA - nie było wojny
Biden jako prezydent USA - wojna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

@trusitr
"Fakt - Trump jako prezydent USA - nie było wojny
Biden jako prezydent USA - wojna".

I co w związku z tym? To USA zaatakowało inny kraj czy Rosja? Putin już dawno miał w planach inwazję na Ukrainę. Budował armię zdolną do ataku na Polskę, Ukrainę i państwa bałtyckie, więc taki miał plan. I większe znaczenie od tego, kto jest prezydentem USA, ma stopień eskalacji konfliktu między USA a Chinami. Putin chciał podporządkować sobie Europę wschodnią i grać między Chinami i Ameryką, wybrać tę stronę, która zaproponuje mu lepsze warunki, ale musi to zrobić w odpowiednim momencie. Taki ruch nie miałby sensu, jakby ten konflikt został rozstrzygnięty i powstał nowy układ sił. Trzeba to zrobić w trakcie formowania się tego układu, żeby Rosja mogła negocjować warunki.

Z jakichś przyczyn doszedł do wniosku, że właściwy moment nadszedł i się pomylił. Gdyby zajęli Ukrainę w kilka dni, świat stanąłby przed faktem dokonanym i nic by nie zrobił, bo niby co miałby zrobić? Pomóc państwu, które padło w kilka dni? Ale ta wojna negatywnie zweryfikowała realną siłę armii rosyjskiej, więc Ukraina walczy, a USA pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-4 / 4

@El_Polaco
Wypowiedź Trumpa z przed kilku tygodni .
On został uczony że nie może dojść do sojuszu Chiny - Rosja. Jako prezydent USA robił wszystko żeby temu zapobiec. Jak widać za jego prezydentury to się udawało ....a efekty nowego prezydenta widać za naszą wschodnią granicą. Także sam przyznałeś że Orban w kwestii Trumpa ma rację. Putin czekał na " słabego " prezydenta USA i się doczekał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@trusitr
"On został uczony że nie może dojść do sojuszu Chiny - Rosja".

Nie tylko on. Biden ani żaden amerykański strateg tego nie chce. A teraz pomyśl, co to oznacza w praktyce, postawienie się Rosji i pomaganie drugiej stronie konfliktu czy danie im tego, czego chcą? Jak Biden postanowił wzmocnić wschodnią flankę NATO, to Trump go za to skrytykował i stwierdził, że ci żołnierze są bardziej potrzebni na południowej granicy USA. To było tuż przed ruską inwazją na Ukrainę, kiedy Amerykanie, na podstawie danych wywiadowczych, wiedzieli na 100%, że Rosja zaatakuje. Także istnieją uzasadnione obawy, że Trump albo odmówiłby pomocy albo pomagał mniej niż Biden.

A ten drugi okazał się silniejszym prezydentem niż zakładali jego przeciwnicy. Twardo postawił się Rosji i USA cały czas wspiera Ukrainę. Bez tego wsparcia już by padła.

Amerykanie chcą osłabić Rosję, a potem przeciągnąć na swoją stronę w rozgrywce przeciwko Chinom, żeby zainteresowali się Chinami zamiast Europy. Być może jest na to szansa, bo w długofalowej perspektywie Chiny są zagrożeniem dla Rosji, mogą ich kompletnie zdominować i wziąć sobie część Syberii.

Na nasze szczęście obecnie Rosja okazała się strasznie słaba i nie jest traktowana jako poważny partner. Jeszcze. Oby tak zostało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+2 / 2

Gdyby babcia miała kółka, to by była wózkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+5 / 9

Fani pisu oglądają tylko tvp, a tam dowiadują się, że wszystkiemu winny jest Tusk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+2 / 6

@profix3 i Trzaskowski , a "szwaby" muszą nam oddać pieniądze za wojnę , rozmawiam z osobą mającą 92 lata, to jest sku***ństwo co pis robi tym ludziom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 4

@YszamanY Tak z drugiej strony, to ludzie sami sobie to robią. Widzowie pisTV, stali się tacy jak ci od tv trwam i radia maryja. A często jest to ta sama grupa odbiorców. Mają wyprane mózgi. Zamykają się w bańce informacyjnej, nie weryfikują danych i wg nich rydzyk to miły kapłan dbający o wiarę katolicką i wiernych, chroniący Polskę przed zepsuciem idącym z zachodu, a pis to super partia - ostatni bastion prawdziwej wolności w Europie nie dający się wrogom, którzy otaczają nasz kraj z UE na czele i wspomnianym Tuskiem "niemieckim kolaborantem".
Ale oczywiście zgadzam się z tobą, pis to partia totalitarna, nienawistna i szubrawa, dzieląca naród na lepszych i gorszych. Dolewają oliwy do ognia wszelkich sporów, bo skłóconym i zidiociałym społeczeństwem jest łatwiej rządzić. Kłamcy i hipokryci bez krzty ogłady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lipca 2022 o 10:17

avatar YszamanY
0 / 2

@profix3 nie czytasz co piszę , mówię o osobie 92 letniej, jest skazana na to co jej pokarzą w telewizji publicznej, a tam jest tylko tvp , tvpinfo i msze,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@YszamanY A ja nie tylko o 92 latkach, bo tych jest niewielu, o innych tez piszę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+2 / 4

Czyli jeżeli nie chcę, aby spotkał mnie atak z mieszkania sąsiada, to robię mu wjazd na chatę, niszczę połowę sprzętów, część zabieram, morduję kilku przedstawicieli rodziny sąsiada, innych okaleczam, jednego biorę do niewoli i zgodnie z prawem załatwiłem ewentualny przyszły atak z tej strony?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@sfzgkkp No i tak wykończony sąsiad nie będzie już miał możliwości zaatakowania. No tak, ale wiedziałem, że jego szwagier jest szefem największej mafii w okolicy i ma liczne rodzeństwo a ja jak skończony dureń nie wziąłem tego pod uwagę...
Przecież to się nie klei. Cały ten konflikt to wg mnie grubsza afera niż tylko jakaś lokalna wojna w Donbasie.
A potem będą pisać: "Jak mogliśmy do tego dopuścić, przecież kilku najbogatszych i wpływowych ludzi wyraźnie mówiło co się ma stać"... o ile w ogóle będzie komu wtedy pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem