Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
140 174
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
+13 / 23

Takich w Polsce też nie brakuje niestety... są ludzie nienawidzący Niemców, Ukraińców, Żydów, Ruskich inaczej myślących Polaków z innymi poglądami niż oni sami... nazistów też u nas nie brakuje (Bąkiewicz i jego świta i zwolennicy) U mnie w mieście ostatnio pobito młodego Ukraińca i krzyczeli by wracał do siebie i walczył z kacapami.... akurat był to młody chłop, który uciekł z Mariupola.. z córką... .ot samotny ojciec wychowujący swoje dziecko.. .jego żona nie żyje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 9

@Pasqdnik82 i to jest straszne. Dlatego takie partie należy delegalizować od razu. PIS nawet w programie ma nienawiść do Niemiec i Szwecji. Takie poglądy w XXI wieku świadczą o głębokim upośledzeniu umysłowym.

A co do tej sytuacji- to cóż, PISowskie bydło w akcji. Smutne jest to, że żadnego wyroku za to nie dostaną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vanzant145
-4 / 8

@Pasqdnik82 I teraz dałeś popis hipokryzji na maksa tymi swoimi wypocinami pod tym demotem. A w innym(tym o zbiórce na drona )nazwałeś mnie ruskim trolem , bo mam inne zdanie i poglądy niż ty- specjalnie z małej. Popatrz na siebie "entelegencie". Gardzę takimi jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

@Cammax twoja nienawiść do PISu jest wręcz oscarowa
powiedz czy to kwestia obciętej emerytury czy klimakterium?
a może tak jak to mówił Maksymiljan Paradys o tym chłopie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@lingerer to kwestia walki o demokrację, prawa człowieka i odnowę relacji z UE. O to walczy opozycja. Bo PIS wprowadza totalitaryzm, łamie prawa kobiet i mniejszości, próbuje nas wyprowadzić z UE i skłóiło nas z całym światem.
A obecny kryzys w Polsce, inflacja, brak gazu i węgla, to wyłączna wina PIS. Kto blokował OZE? Kto rozdawał nasze pieniądze patusom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

@Cammax ty naprawdę w to wierzysz? że unia i demokracja?
unia dąży do federalizacji pod panowaniem niemiec i taka Polska stoi im kością w gardle
za chwile będzie trzeba oddać gaz bo niemcom brakło, środków z KPO nie dostaniemy nigdy bo zawsze coś wymyślą (nieważne czy zgodnie z prawem, Protokół brytyjski art. 1 i 2) o zagwarantowanych czołgach nie wspomnę, ponadto ursula już nam rząd kompletowała namaszczając rudego zdrajcę na premiera
czy powinni byśmy pozostać w unii TAK tylko unia powinna poważnie traktować traktaty i zapisy oraz suwerenność poszczególnych państw, Mitteleuropa czyli Koncepcja Naumanna niezmienna od 1915r.
Twoje poglądy mają tylko jeden cel zbieżny z agorą i TVN tożsamy z pierwszymi słowami niemieckiego hymnu z przed II WŚ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@lingerer bo na zachodzie mają inną mentalność niż my. Tam liczą się rozwój, dobrobyt i prawa mniejszości. Kwestie narodowe nie mają tam żadnego znaczenia, bo każdy na pierwszym miejscu uważa się za obywatela świata, następnie za Europejczyka, a dopiero potem za Niemca, Francuza, Belga, Holendra itd.

Pieniędzy z KPO nie będzie, dopóki PIS przy władzy. Te środki nie przepadną. One są zamrożne.dostaniemy je, gdy odsuniemy PIS od władzy. PIS robi wszystko, by tych pieniędzy nie było. Potem powiedzą "zła niemiecka UE nie dała, pora na polexit".

Za to poglądy PIS są zbieżne z poglądami Orbana, Putina, Łukaszenki (na temat UE), Trumpa i Hitlera (na temat wszelkich mniejszości, zwłaszcza innych ras i narodowości). Tyle, ze patrząc na ich działanie, to dobro Polski nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 2

@Cammax ty masz w dowodzie helga, adolfa, greta czy po prostu jesteś bezgranicznie tępa i uważasz że wmówisz iż niemcy nie patrzą na narodowość i wszyscy dla nich są równi? po drugie skoro tak uważasz że tacy tolerancyjni to dlaczego PIS im tak przeszkadza skoro to nie u nich i są tacy otwarci na inne poglądy.
A ten tekst że jak PIS odejdzie od władzy wtedy środki z KPO trafią do Polski to już jest szczyt debi**zmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@lingerer zależy jaką partię popierają. Zwolennicy AFD akurat mają podobne poglądy jak Hitler. Nawet uważaja go za bohatera. Nienawidzą też innych narodowości, zwłaszcza Polaków.
Zwolennicy lewicowych i centrowych partii akurat są bardzo tolerancyjni i nie patrzą na pochodzenie, a na to, co dany człowiek sobą reprezentuje. A PISu nie tolerują z dwóch powodów:
1. nie można będąc tolerancyjnym tolerować i pozwalać na nietolerancję, czy nienawiść,
2. Tolerowałbyś partię głoszącą nienawiść do Polski? POLSKI, NIE PISU. ja nie. Więc Niemcy też nie będą tolerować partii, która głosi do nich nienawiść i wypomina im winy przodków. Nikt normalny nie będzie tolerował partii głoszącej nienawiść do swojego narodu. inna sprawa, gdy ktoś zaznaczy, że szanuje dany naród, ale nienawidzi rządzących tam, bo naród to nie tylko dana partia. Przykładowo: Polska to nie tylko PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 2

@Cammax bredzisz w malignie bo nasłuchałaś się propagandy.
Jak chcesz merytorycznej dyskusji t odnieś się do:
1) Protokół brytyjski art. 1 i 2
2)Mitteleuropa czyli Koncepcja Naumanna niezmienna od 1915r.
3)"solidarności" energetycznej w/g niemiec
ty naprawdę jesteś tak zaślepiona, czy dobrze ci płacą ci za to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+3 / 9

"Zwłaszcza nazistowskie" - fajnie, jednak ja wolę aby upadły wszelkie idee komunistyczne z prostego powodu. Nazizm jest gorszy od faszyzmu a komunizm od nazizmu. Rzecz w tym, że obecnie nazizm budzi wszechobecną pogardę, natomiast komunizm i jego bardziej podstępna odmiana - socjalizm - nie a wręcz przeciwnie, mają bardzo wielu zwolenników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2022 o 14:54

O Obyczajowy
-1 / 3

@TheAvatar322 wszystko powraca i ma szanse znowu zaistniec niestety ;) to troche tak jak z moda na podarte spodnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+1 / 3

@TheAvatar322 Komunizm nie jest gorszy od nazizmu, tylko miał na przestrzeni XX wieku więcej szczęścia, dzięki czemu miał okazję zabić więcej ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+1 / 3

@CzlowiekZkamienia Nie. W nazizmie wszyscy mają przekichane za wyjątkiem jedynej słusznej nacji. W Komunizmie przekichane mają wszyscy bez wyjątków. On po prostu nie działa, zawsze prowadzi do katastrof. A naziści mogą być zarówno lewicowi, centrowi i jak i prawicowy. Jak najbardziej mogę sobie wyobrazić nazistę popierającego związki homo i aborcję (bądź przeciwnie), za to ciężko mi sobie wyobrazić dobrze traktowaną, wyżywioną i chwalącą swoje życie jakąkolwiek klasę społeczną w komunizmie za wyjątkiem watażków orbitujących wokół ich wodza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
0 / 0

@TheAvatar322 Jednak, mimo wszystko, wielu Rosjan tęskni za ZSRR, a i w Polsce ponoć są ludzie tęskniący za PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@TheAvatar322 wszystkie fundamentalizmy należy od razu delegalizować. Ale to nazizm jest bardziej niebezpieczny, bo jego podstawą jest ślepa nienawiść do obcokrajowców, innowierców i homoseksualistów. Do tego jeszcze socjalizm, który sam w sobie też jest niebezpieczny. Tyle że dla gospodarki. W skrócie- nazizm to połązenie najgorszych poglądów skrajnej prawicy i lewicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-1 / 1

@CzlowiekZkamienia To niech wyprowadzą się do Kuby, do Wenezueli, może do Korei Północnej. Ich komunistyczny / socjalistyczny sen tam się właśnie spełnia.

@Commax Jeśli rozumieć nazizm jako politykę Hitlera 1:1, to tak, w końcu był narodowym socjalistą. Jednak przynajmniej dla mnie, nazizm oznacza przede wszystkim nienawiść do innych ras, my na ten przykład wielbilibyśmy słowian a wszyscy nie-słowianie do gazu, a w łagodniejszej formie won za granice. Przy czym słowianie mogliby być hetero, homo, mogliby być dowolnego wyznania. Mało tego, mogliby mieć nawet poglądy lekko kapitalistyczne, po prostu nienawidziliby innych nacji. Natomiast w komunizmie wszyscy mieli źle. Homo, hetero, prawosławni, katolicy, transy, wszyscy od lewa do prawa. Dlatego komunizm jest gorszy. W nim nikt nie ma dobrze, w nazizmie przynajmniej jest ta pewna grupa społeczna, która jest przez władze dobrze traktowana.

Na ten przykład, skoro Orban jest nazistą i spełniłby swój mokry sen, zapewne przynajmniej węgrzy mieliby jako-tako dobrze. A gdyby był komunistą i spełnił wszystkie swoje postulaty? Kuba, Wenezuela, Korea Północna... Ktokolwiek ma tam dobrze za wyjątkiem władzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2022 o 18:37

avatar Dawletiarow
+2 / 10

Nie każdy nacjonalizm to od razu nazizm.
Nacjonalista myśli jak zadbać w pierwszej kolejności o swoich rodaków, a potem o innych.
Nazista myśli, że jego rodacy są lepsi od innych.
Ot różnica. A u nas dba się o wszystkich tylko nie o Polaków.

Do tego każdy antropolog wyjaśni wam, że mieszanie kulturowe nie prowadzi do powstania "lepszej" rasy, lepszego człowieka. A gorszego, bardziej wymieszanego i uśrednionego.

Przykład mulat. W sportach gorszy od Afrykańczyków czy czystych Afroamerykanów i jednocześnie z niższym IQ od białego Europejczyka.

W ten sposób zatracają się najmocniejsze i najbardziej wartościowe cechy poszczególnych ras na rzecz nijakiej mieszaniny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 5

@Dawletiarow "Nie każdy nacjonalizm to od razu nazizm."

Otóż to, nie każdy rodzaj nacjonalizmu to nazizm.

"Nazista myśli, że jego rodacy są lepsi od innych."

Niekoniecznie, bo twierdzenie że rodacy są lepsi od innych jest cechą nacjonalistów.
Nazizm to połączenie nacjonalizmu ze skrajnym socjalizmem a nie tylko sam nacjonalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2022 o 17:48

T Tibr
0 / 2

@Dawletiarow niestety tak, co do końcówki nie tyle najlepsze co jakiś szczególne, wyróżniające odpowiadające zaspecjalizacje.
Podkreślić jednak trzeba, że ewolucyjnie gatunki uniwersalne, które potrafiły się w szybki sposób adaptować do zmian środowiska osiągały sukces, te wyspecjalizowane po prostu często w skutek zmian znikały.
Neandertalczyk był super przystosowany do trudnych warunków, ale w skutek zmian został wchłonięty przez homo sapiens który był bardziej wszechstronny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 6

@Dawletiarow właśnie Orban myśli, że Węgrzy są lepsi od innych. PIS ma podobne poglądy, ale tu jest zastrzeżenie, że dotyczy tylko PISowców, bo opozycja to już "gorszy sort".
Zarówno nacjonalizm jak i nazizm wykluczają szacunek dla innych narodów. Jeśli dobro kraju jest dla ciebie ważne, ale szanujesz inne narody i nie uważasz, że są gorsze, to jesteś patriotą, a nie nacjonalistą.

Orban nie tylko chce zakazu mieszania się narodów/ras. Jemu chodzi o to, że cytując nazistowskie hasła "Europa ma być biała albo bezludna". Czyli czarni nie tylko nie mogą zawierać związków z białymi, ale nawet mieszkać w Europie i wiązać się z innymi czarnymi/być singlami. Orban nie pogardziłby też światem, w którym istnieją tylko Węgrzy, Polacy wspierający PIS, Rosjanie wspierający Putina, Koreańczycy (Północni), Białorusini, Amerykanie popierający Trumpa, oczywiście biali (choć nie sądzę, że jakiś czarny poparłby Trumpa).

Jakoś to "wymieszane" kraje są od nas lepsze w prawie wszystkich sportach. Kto jest lepszy w nogę? Francja, Anglia, Niemcy, Szwecja, Belgia, Holandia (gdzie w młodzieżowych reprezentacjach są sami czarni/mulaci a i wśród seniorów białych policzysz na palcach), czy Polska, Węgry (nie tylko sportowcy, ale i wszyscy ludzie biali) lub jakieś afrykańskie kraje, gdzie wszyscy są czarni? Choć u nas jest jeden wyjątek, Leon w siatkówce.
Inteligencja zależy też w dużej mierze od środowiska. Jak ktoś się urodzi w patologicznej rodzinie, to raczej inteligentny nie będzie, bez względu na narodowość i kolor skóry. Inna sprawa, gdy ktoś urodzi się wśród inteligencji. Choć i tak częściej Azjaci wygrywają międzynarodowe konkursy matematyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 6

@Dawletiarow
Nie ma różnicy pomiędzy nacjonalizmem a nazizmem, każda z tych ideologii nie przetrwa bez wroga. Podobnie jak każda religia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 3

@Cammax Nie, Orban dba o interesy Węgier, wiem to moze szokować mając za polityków wyjątkowo sprzedajne kanalie jak w naszym kraju.
Ukraiński nacjonalizm powstrzymuje Rosjan przed zajęciem ich kraju, też przyklepiesz im wszystko co najgorsze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 2

@Dawletiarow "Nie każdy nacjonalizm to od razu nazizm."...Nazista myśli, że jego rodacy są lepsi od innych.Ot różnica"-wcale nie .Nacjonalista też czuje się lepszy od innych- obcych. Nazista to jest wyznawca narodowego socjalizmu , czyli uznaje np ręczne państwowe sterowanie gospodarką państwa, ,redystrybucję dochodu ,podporządkowanie sądów rządowi ,autorytaryzm -czyli oprócz głupoty nacjonalistycznej dodaje całe spektrum głupot socjalizmu.
"Do tego każdy antropolog wyjaśni wam, że mieszanie kulturowe nie prowadzi do powstania "lepszej" rasy"- ale taki antropolog nie niemiecki z lat 30 XXw?. Akurat współcześni antropologowie mają na to inne zdanie.
Genetyk z ciebie słaby . Wiadomo że w zamkniętych populacjach kumulują się wady dziedziczne. Przechodząc do przykładów ze świata zwierzęcego to nierasowe zwierzęta są najzdrowsze . Osobniki z ras wyhodowanych są naznaczone wadami genetycznymi -np zespół brachycefaliczny, dysplazję bioder, stenozę płucną przy buldogach.
Wracając do tematu. Różnorodność kombinacji genetycznych wewnątrz gatunku jest jak najbardziej z korzyściom dla całości populacji pod względem ewolucyjnym
"Przykład mulat. W sportach gorszy od Afrykańczyków czy czystych Afroamerykanów i jednocześnie z niższym IQ od białego Europejczyka"- jest to oczywiscie rasizm nie pokryty żadnymi dowodami. Mulaci mogą być i lepiej wysportowani od Afrykańczyków jak i być mądrzejsi od Europejczyków. Nie trzeba tu pisać prac doktorskich aby zauważyć że nawet w obrębie jednej rodziny występują znaczne różnice pomiędzy poziomem inteligencji ,wysportowani czy innych uwarunkowań (np wsród jednej rodziny wsród kuzynostwa będą doktorzy ale też ci którzy nie ogarneli życia). Tak wiec skoro wsród jednej rodziny występują takie zróżnicowania co tu mówić o całych populacjach. Twoje poglądy to pseudonauka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@nio dlatego Węgrom nie powinniśmy zbytnio ufać. Serio ktoś sądzi, że oni nam by pomogli w razie potrzeby? Nie sądzę. Orban zawsze kieruje się swoim interesem. W słynnym głosowaniu 27:1 poparł "złą, niemiecką, lewacką UE", a nie swpich sojuszników z PIS. Teraz wspiera Putina. Aż dziw, że swojej armii mu nie wysłał. Ale za to go jawnie popiera i odmawia jakiejkolwiek pomocy Ukrainie, nie wpuszcza ukraińskich uchodźców. Bo to jest w jego interesie. A mógł wyjść z twarzą i zachować neutralność, jak Szwajcaria, Szwecja i Finlandia. Czy ktoś ma problem do tych krajów? nie. Bo mimo że nie angażują się w wojnę, to ją stanowczo potępiają. Kraje leżące dalej od nas też są raczej neutralne, bo ich ta wojna nawet "nie dotyczy".

Zależy o którym odłamie ukraińskich nacjonalistów mówisz. Jeśli o tych, którzy walczą za swój kraj i szanują przy tym inne narody, to nie, bo to po prostu patrioci a nie nacjonaliści. Patriotyzm nie wyklucza szacunku dla innych, nacjonalizm już tak. chyba, że mówiwz o odłamie uważającym Banderę za bohatera, to wtedy tak. To samo można powiedzieć o Niemcach z AFD uważajacych Hitlera za bohatera, o Polakach z PIS uważających np.Burego za bohatera itd. Tak samo można powiedzieć też o debilach ze krajnej lewicy uważających komuchów za bohaterów. O też zbrodniarze. Jedyna różnica jest taka, że nie obchodziły ich kwestie narodowościowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Orban dał radę wygrać solidnie 3. kadencję. PiS sobie też poradzi. Wie jak to robić i nie cofnie się przed niczym. Bo liczy się władza a nie jakiś pier****ny suweren. A nawet jeśli przegra nieznacznie to i tak opozycja w sumie przegra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2022 o 1:38

S sancz79
0 / 2

@koszmarek66 Tym razem nie poradzi....Pewien elektorat może miec w d..pe sądy ,gospodarkę ,demokrację ale węgla i żarcia już nie . Lodówka zawsze wygra z telewizorem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@sancz79 To potrzymaj mi PiS-O ! :
1000+ wypłacane od momentu zarejestrowania ciąży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 2

@Cammax w sumie twój demotywator jest rasistowski . Nie można mieć ustroju totalitarnego " we krwi". Co może o Tobie może myśleć węgier który np nie popiera Orbana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@sancz79 antywęgiereski jeżeli już. Węgry to ta sama rasa co my. Też są biali. w democie właśnie krytykuję Węgrów za rasizm.
A Węgrzy przeciwni Orbanowi pewnie już dawno są na emigracji w demokratycznych krajach. Trudno ich za to krytykować. Wyjechali, póki mogą. Kto wie, co Orbanowi jeszcze do łba strzeli. Podobnie w przypadku PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@Cammax żydzi też (są biali ) jednak antysemityzm podchodzi pod rasizm. Myslenie że jakaś grupa ludzi (naród) ma jakieś dziedziczne predyspozycję do czegoś to rasizm. Też mi się nie podoba twierdzenie że mają nazizm i tolarytaryzm we krwii. Chodz byli sojusznikem Niemiec to był wymuszony sojusz (notabene Finowie ,Rumuni ,Słowacy też byli sojusznikami Niemiec). Do utrzymania "sojuszu "niemcy użyli wobec Węgrów przemocy i zastraszania (porwanie syna Miklós Horthy*a)a w koncu 1944 Wermahtu który zajął kraj i przeprowadził przewrót wojskowy. Gdy Niemcy zażądali od Węgrów pomocy w napaści na Jugosławie węgierski premier Pál Teleki sie zastrzelił nie mogąć znieść że jego kraj sprzymierzył się z "draniami". Dzięki podstawie Węgrów 1939-1944 Węgry były ostoją dla polskich dysydentów (zapoznaj się z działalnoscią Henryka Sławika jednego z najbardziej znanych "sprawiedliwych"-a jego działania były możliwe dzięki uprzejmości i przymykaniu oka władz wegierskich), w tym okresie wegrzy też nie godzili się na wysyłanie żydów do obozów. Wszystko się zmieniło gdy Wermaht przeprowadził zamach stanu w lipcu 1944 a nadzorcami nad Węgrami stali się Niemcy. Historia nie jest biało czarna. Również twierdzenie że popierali komuchów nie jest prawdziwe -Powstanie węgierskie 1956 dowodzi czegoś innego.
Orban to populista, omotał Węgry i Węgrów .Nie oznacza jednak że się z jego sieci nie wtplączą co wierze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@sancz79 to dlaczego w takim razie tak często popierają zbrodniarzy i dyktatorów lub wybierają polityków, którzy też popierają? W dodatku nic nie robią, żeby się postawić. Skoro nie popierają dyktatury i totalitaryzmu, to dlaczego nie postawią się Orbanowi? Może by go obalili, bo żadna dyktatura nie trwa wiecznie. Niestety, najwidzoczniej nie przeszkadzają im rasizm, ksenofobia, fanatyzm religijny, ultrakonserwatyzm, homofobia i antyeuropejskość. Większości Polaków najwidoczniej też, bo PIS nadal ma ogromne poparcie. A to tacy sami populiści, jak Orban.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@Cammax Diabeł tkwi w szczegółach. Miklós Horthy nie był wybranym demokratycznie przywódcą. Nie podlegał też zasadom demokracji. Dał się poznać jako przywódca przeciwko komunistom i bez wątpienia ustabilizował kraj gospodarczo w latach 20tych XXw. Za to był ceniony przez węgrów. Z racji tego że duża cześć węgrów znalazła się po rozbici Austriowęgier w Czechach ,Słowacji ,Rumuni (Traktat w Trianon) stworzyło sytuację że żaden siąsiedni kraj nie był przyjazny Węgrom. Zresztą poczucie krzywdy (Traktat w Trianon) jest w węgrach do dziś ( i jest wykorzystywany do dziś) Dlatego Węgry wybrały opcję sojuszu z Niemcami (w latach 30tych czyli w latach kiedy np Hitler został człowiekiem roku The Times i nie był postrezgany przez pryzmat IIws i zbrodni). Wstępnie im się opłaciło bo w latach 39-40 uzyskały duże połacie Słowacji ,Rumuni . Finalnie sojusz z Niemcami był katastrofą. Komunistów nie popierali ,zostali narzuceni . Natomiast współcześnie Orban jest zwykłym populistą -jak zresztą wielu w Europie. Pech polega na tym że o wiele zręczniejszy od reszty.
"Niestety, najwidzoczniej nie przeszkadzają im rasizm, ksenofobia, fanatyzm religijny, ultrakonserwatyzm, homofobia i antyeuropejskość"-ponieważ są to kwestie marginalne w życiu przeciętnego węgra i wcale nie uważają to za powody do obalenia Orbana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@sancz79 i takie poczucie krzywdy jest często wykorzystywane przez populistów i różnego typu oszołomów. Hitler też doszedł do władzy na argumentach, że Niemcy po I WŚ zostały skrzywdzone, a wszystko to wina "wrogów narodu". Komuniści też zdobyli poparcie promując nienawiść do bogatych i na wmawianiu, że "lud pracujący jest poniżany przez bogarych burżujów". Podobnych przykładów na pewno jest więcej.

Na polityków głoszących tego typu poglądy warto jednak uważać, bo zazwyczaj nie prowadzą one do niczego dobrego. Wręcz przeciwnie. W skrajnych przypadkach prowadzą nawet do masowych ludobójstw. Choć teraz jednak prawo trochę powstrzymuje takich fanatyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 1

@Cammax piszesz to co wiem (o argumentach ,fobiach populistów),natomiast nie odniosłeś sie do istoty że mówienie o jakieś grupie że ma wrodzone predyspozycje do czegoś to rasizm oraz że populiści są wszędzie w Europie. Nie ma gwarancji że we Francji następna Le Pen nie zdobędzie władzy (czy we Włoszech jakiś radykał). Populista wyprowadził WB z UE chodz wydawało się to abstrakcją. Populiści zawsze zagrażają demokracją ,chodz w różnym stopniu.
Nie jest powiedziane że polityka Orbana się nie wykopyrtnie a wkurzeni węgrzy nie wyrzucą ich na śmietnik historii.
Równie dobrze tak jak ty wypowiedziałeś sie o Węgrach ktoś może powiedzieć o Polakach wrzucając i ciebie do jednego worka z wyborcami pisu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@sancz79 widzisz jakie poparcie ma partia Orbana na Węgrzech? Mają większość konstytucyjną. Czyli jakieś 2/3 Węgrów ich popiera, o ile wyborów nie sfałszowano, bo i to jest możliwe. Nawet u nas PIS tyle nie ma. Na szczęście. Węgrzy są raczej bardzo konserwatywni i nietolerancyjni. W zasadzie to większość z nich sposród obcokrajowców toleruje jedynie Polaków. Szczególnie nienawidzą zaś Niemców, wszystkich czarnych i muzułmanów. Czyli trochę tak jak PIS.

Le Pen we Francji raczej nie wygra. Francuzi są zbyt tolerancyjni, by kogoś takiego poprzeć. A i imigranci stanowią tam sporą część społeczeństwa. A będzie ich więcej, bo mają dużo dzieci, które już z samego faktu urodzenia się we Francji są obywatelami Francji.

A Brytyjczycy po prostu przekonali się, jak kończy siś popieranie skrajnie prawicowych populistów.

To chyba musiałby zrobić coś na szkodę Węgier. Bo nawet to, że jawnie popiera Rosję Węgrom nie przeszkadza. u nas takiego tp by chyba na taczkach wywieźli. Ale Węgrzy? Większość z nich sama jest za Rosją (nie za neutralnością, a za Rosją, Putinem).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem