Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
380 392
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+1 / 3

Budzy nie wyczymie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 1

@kondon
Bo to pułapka propagandowa. PIS ma większość więc i tak to przegłosuje niezależnie od tego jak zagłosuje Opozycja więc skoro i tak nie wygrają to lepiej zagłosować tak żeby stracić na tym wizerunkowo jak najmniej. Jeśli opozycja nie poprze tego dla zasady to w TVP wieczorem poleci przekaz dnia, że PIS chce dać a zła opozycja nie chce. A potem wyciągną to w kampanii wyborczej, że ,,My wam 14 daliśmy aby ulżyć w czasach drożyzny a tamci wam jej dać nie chcieli bo głosowali przeciw''. Konfederacja może sobie głosować jak chce bo nie stanowią dla PIS żadnego zagrożenia bo i tak balansują na granicy progu wyborczego a potencjalny wyborca Konfederacji nie stanowi targetu dla opozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@lolo7 "lepiej zagłosować tak żeby stracić na tym wizerunkowo jak najmniej"
Jesteś pewien, że właśnie taki jest efekt? Sporo ludzi ma już dosyć tego rozdawnictwa...

Widziałeś odpowiedź Tuska na pytanie kiedy wrócą do tej polityki bez rozdawania wszystkim? Palnął głupi żarcik i zmienił temat...
Jak można mieć nadzieję, że zrobią w tej sprawie coś innego, niż PiS?

Ja nie mówię, że Konfederacja nas zbawi, bo to żadna moja partia marzeń. Ja mówię, że "opozycja" nas nie zbawi i ratunku trzeba szukać w innym miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-1 / 1

@kondon dostają to ludzie do 2400 czy coś około, na zasadzie odejmowania wspolproporcjonalmego. a uwierz, że mieć 1500 to niezle wyzwanie po PRL-u i latach 90.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-1 / 1

@kondon zabrać emerytury wszystkim!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-1 / 1

@kondon i condom....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 2

@kondon
Wymiana PIS na Konfederację to wymiana krzesła ze złamaną nogą na krzesło elektryczne. Opozycja jest jaka jest ale lepszej alternatywy nie mamy. Przewiduję sytuację taką jaka była w wyborach 2015r. tylko odwrotną. Wtedy ludzie nie głosowali za PIS tylko przeciwko PO. Teraz będzie trzeba głosować za PO żeby odciągnąć PIS od władzy, a głosujemy na nich bo mają największe poparcie społeczne, to jest największą szansę na sensowny wynik. Innymi słowy zanim wpuścimy ekipę remontową do odbudowy spalonego burdelu to najpierw wstępnie zgaśmy szalejący pożar. Druga sprawa, że PO już rządziło więc można z doświadczenia przewidzieć, że o ile raczej nie zlikwidują już istniejących zapomóg socjalnych bo patologia i emeryci ich zjedzą to nie będą raczej tych zapomóg zwiększać i tworzyć nowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@popsy2 Nie ma to znaczenia bo chodzi o to, że PO nie przestanie rozdawać pieniędzy, a to jest jedynie przykład.
Widziałeś tę wypowiedź Tuska?
Dzisiaj słyszałem, że chcą rozszerzyć rozdawnictwo PiSu na węgiel.
Jeśli ktoś chce, aby państwo przestało rozdawać pieniądze ludzi pracujących, to nie może głosować na PO, bo oni tego nie zrobią.

@pawelkolodziej A kto takie idiotyzmy sugeruje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 2

@lolo7 Nie zgadzam się z tym porównaniem. Gospodarczo to jedyna partia (w sejmie), która proponuje coś sensownego. Ideologicznie, to każdy ma swoje zdanie, a tak naprawdę większość takich kwestii jest kompletnie nieistotna dla funkcjonowania państwa.

"Opozycja jest jaka jest ale lepszej alternatywy nie mamy."
Nie bardzo widzę ją jako alternatywę. Alternatywa to coś odmiennego, tutaj różnice są kosmetyczne.

"to jest największą szansę na sensowny wynik"
Zwycięstwo "opozycji" nie jest sensownym wynikiem.

"nie będą raczej tych zapomóg zwiększać i tworzyć nowych."
Rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko to zdaje się ich pomysł. Teraz chcą rozszerzyć dopłaty do "węgla".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-1 / 1

@kondon ty jesteś za konfa? boże ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon PO latami dążyło do zredukowania dziury budżetowej, stabilizacji na tyle, by być w widełkach do Euro(waluty), która ogranicza niestabilność na rynku. Jedyny socjal jaki dała to dofinansowanie do in vitro, no i podwyższenie głodowych świadczen. o jakies 100 zl. i 70. dopóki PiS nie podał tego - takiej waloryzacji, do TK. Tusk powiedział, że trzeba będzie znormalizować 500+ , do rodzin potrzebujacych, że kobiety nie będą ginąć po zakazie abo, będą związki partnerskie - co dla par niechcacych zawierać ślubu zakłada podział majątku, sprawy dziedziczenia, dzieci, oraz informacje medyczne i ewentualnie opiekę medyczną dzieloną, no i to, że wreszcie będą jakieś prawa do odwiedzin w szpitalach i innych przywilejów. PiS - j.k. powiedział w 2007 (renta socjalna wtedy 600zl), że nie będzie podnosil rent i emerytur, bo to pułapka rentowa, z tym, że nie było oprócz unijnego, prawa do pracy dla niepełnosprawnych, i ja otrzymałam , po studiach, zakaz pracy praktycznie, załamałam sie na rok potem robiłam cokolwiek na czarno, by wyjechać na legalny do Anglii, tracąc świadczenia, zyskując człowieczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

@kondon
Konfederacja nic nie proponuje sensownego. Rzuca tylko hasła i publikuje ogólniki bez podania żadnego realnego planu ich wprowadzenia oraz źródeł finansowania tych pomysłów. Gdyby dzisiaj rzucili, że za ich rządów Polska skolonizuje galaktykę Andromedy to kuce by wołały, że to jedyna partia z sensownym planem podboju kosmosu. ,,Ideologicznie każdy ma swoje zdanie...państwa'' to kolejna bzdura bo ideologia bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie Państwa. Dlatego też Państwo powinno od ideologii trzymać się jak najdalej przy czym ciężko wskazać bardziej ideologiczną partię niż Konfederacja. Idąc dalej sensowny wynik to wynik rzędu +20/30% w wyborach czyli coś co Konfederacja osiąga tylko we własnych sondażach i organizowanych dla beki wyborach w szkołach podstawowych. Rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko od początku było pomysłem PIS, które to obiecywało a potem wprowadziło 500+ na drugie dziecko. PO zwęszyło wtedy okazję do zarzucenia PIS kłamstwa i rzucenia własnej obietnicy wyborczej przed kolejnymi wyborami. PIS wtedy spanikował i rozszerzył na każde dziecko tak jak wcześniej obiecywał. Obietnica wyborcza a realne zrobienie czegoś to nie to samo. Wątpię by PO tworzyło nowe socjale albo rozszerzało już istniejące bo PO jest wyrachowane co można było dostrzec już za ich poprzednich rządów. Gospodarka pomimo światowego kryzysu się rozwijała, pieniądze w skarbcu były ale PO ich nie rozdawała na socjal przez co PIS odziedziczył dużą ich ilość do późniejszego roztrwonienia. Teraz w wypadku wygranej PO odziedziczy Państwo z ogromnymi długami, inflacją, kryzysem energetycznym, obciążeniami przez prawa nabyte, nałożonymi karami/wstrzymanymi dotacjami z UE oraz zadłużeniami poukrywanymi przez kreatywną księgowość Morawieckiego. Do tego z politycznie wrogim Prezydentem i Sądownictwem, co będzie dodatkowo utrudniać jakiekolwiek działanie. Mówiąc oględnie nie dawali jak było co dawać to tym bardziej nie będą dawać jak nie ma czego dawać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
-1 / 1

@popsy2
Nie rozumiem wprowadzania odrębnych od małżeństw związków partnerskich skoro wystarczy objąć pojęciem małżeństwa państwowego związki partnerskie osób tej samej płci. Instytucja małżeństwa w polskim prawie nie jest tożsama z małżeństwem kościelnym. Można wziąć ślub cywilny i nie brać kościelnego oraz odwrotnie. Brać ślub kościelny ale nie brać cywilnego (Jednakże wówczas w oczach państwa nie jest się w sformalizowanym związku małżeńskim). Jak Kościół nie chce obejmować małżeństwem sakramentalnym par jednopłciowych to niech tego nie robi. Jednakowoż świeckie państwo nie ma powodów aby tego nie zrobić zwłaszcza, że jedyne co to zmieni to ułatwi w znacznym stopniu życie ludziom oraz trochę odciąży sądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@lolo7 z tym akurat się zgodzę. ale "związek partnerski", to jednak mniejszy kaliber i łatwiej by bylo go dostać, a nie każdego stać, wiesz wesele itp. i niektórzy chcieliby żyć sobie po cichu bez hop siup- bierzemy ślub ;).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@popsy2 Jestem za Konfederacją z obecnie możliwego wyboru. W żadnym wypadku nie jest to jakaś moja partia marzeń. Są najbliżsi idei wolności z całego tego cyrku.

Piszesz o historii PO. To co teraz robią pokazuje inne podejście.

Co do związków partnerskich, to dla losów kraju jest to praktycznie nieistotne.
Ja (i kilka osób związanych z Konfederacją również) uważam, że nie powinno być państwowych związków w ogóle i cały problem magicznie znika. Wszystko powinny regulować umowy zawarte między zainteresowanymi.
Renty dla niepełnosprawnych to jeden z ostatnich elementów socjalizmu, przeciw któremu będę protestował i Konfederacje z tego co kojarzę, to również.
Obiecane emerytury trzeba wypłacić i nawet Korwin tak twierdzi.

@lolo7 Dla mnie to jedyna partia, która ma sensowne propozycje. Oczywiście nie wszystkie i ślepo ich nie popieram.

PO publikuje dokładne obliczenia i plany? Bądź poważny, tak polityka nie działa.
Nawet jeśli ktoś sobie coś policzy, to rzeczywistość szybko go zweryfikuje. Zobacz sobie jak PiS policzył wpływy z podatku cukrowego, a jakie one były naprawdę. No tego po prostu się nie da zrobić bez szklanej kuli. To są zbyt skomplikowane układy i jest zbyt wiele zmiennych i zależności, aby cokolwiek sensownie policzyć. Nie piszę tego konkretnie w celu obrony Konfederacji, tylko tak wygląda życie. Wpada Ci taka wojna czy wirus i wszystko traci sens. Przyszłości nie policzysz...

"Dlatego też Państwo powinno od ideologii trzymać się jak najdalej przy czym ciężko wskazać bardziej ideologiczną partię niż Konfederacja."
Chodzi Ci o światopogląd? Bo ideologia to bardzo szerokie pojęcie...
Partia dla mnie powinna bardzo mocno trzymać się np. ideologii wolnego rynku, czy prawa własności.

Jest tragicznym, że partie wolnorynkowe mają takie małe poparcie nie tylko u nas, ale i na świecie. Uroki demokracji dla wszystkich...
"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
"Demokracja kończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze."

"Rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko od początku było pomysłem PIS, które to obiecywało a potem wprowadziło 500+ na drugie dziecko"
Ciężko ustalić kto naprawdę był autorem tego durnego pomysłu i głosy są różne. Co ciekawe, obie partie się tym chwalą... Z tego co kojarzę, to bardziej wiarygodna wersja jest PO.

"Obietnica wyborcza a realne zrobienie czegoś to nie to samo. Wątpię by PO tworzyło nowe socjale albo rozszerzało już istniejące bo PO jest wyrachowane co można było dostrzec już za ich poprzednich rządów. "
Sugerujesz, że to kłamcy?

"Gospodarka pomimo światowego kryzysu się rozwijała, pieniądze w skarbcu były ale PO ich nie rozdawała na socjal przez co PIS odziedziczył dużą ich ilość do późniejszego roztrwonienia."
No nie, pieniędzy nie było i świadczą o tym "przeniesienie" pieniędzy z OFE i podwyżki podatków.
Zgadzam się natomiast, że wtedy nie szkodzili tak bardzo jak PiS teraz.

"nałożonymi karami/wstrzymanymi dotacjami z UE"
Kary i dotacje wynikają z geopolityki tak naprawdę. PO szybko się dogada, bo są partią proeuropejską.

"Mówiąc oględnie nie dawali jak było co dawać to tym bardziej nie będą dawać jak nie ma czego dawać."
Nic na to nie wskazuje, a wręcz przeciwnie. Nie zlikwidują też obecnych socjali, czego wielkim zwolennikiem jestem.

Małżeństwo to związek kobiety z mężczyzną. Nie widzę najmniejszego powodu, aby nazywać tak inną konfigurację.
Natomiast prawa to coś innego i nie widzę powodu, aby jedynie związek kobiety z mężczyzną miał takie. Natomiast wolę, aby po prostu państwo się tym nie zajmowało - było daleko od ideologii :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon too long didn't read. czys ty zwariował. niepełnosprawnych chcesz pogrzebac a idz mi w pidzu! nie chce gadac z degeneratem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@popsy2 Do Ciebie napisałem krótko.
Napisałem, że renty zostają, skąd taki wniosek?

Twoje wypowiedzi świadczą przede wszystkim o Tobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon nie, to nie jest renta. To nie nazywa się tak na świecie. Płatność niepełnosprawnych, lub benefit niepełnosprawnych. Do tego w Anglii, zamiast DPS, jest - Na niezależne życie dodatek, i dodatek , a właściwie płaca, nawet dla członka rodziny, który zajmuję się w jakikolwiek sposób niepełnosprawnym ok. 35 h w tygodniu. Do tego jeszcze są wydawane , nie kule i chodziki, a skutery dla mało chodzacych, i wózki elektryczne. Do tego dla każdego jest housing, czyli mieszkalnictwo, bo choroba nie wybiera, a dach nad głową to prawo człowieka.A ty- kiedyś będziesz i stary i chory.
i nie, nie będzie cie stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@popsy2 A nazywaj to sobie jak chcesz.
Pomagać powinni przede wszystkim inni ludzie, a państwo jedynie w ostateczności i to na możliwie najniższym poziomie.

"dach nad głową to prawo człowieka."
Przecież nikomu nie zabrania się kupna, odziedziczenia czy dostania domu, ogólnie jego posiadania. A jeśli twierdzisz, że każdemu taki się należy za to, że żyje, to jest to kompletna bzdura.

"i nie, nie będzie cie stać. "
Może tak, a może nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon brak słów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@popsy2 Przykre, że nie potrafisz rozmawiać z ludźmi o innych poglądach, ani nawet uszanować, że ktoś myśli inaczej niż Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon uszanowałam, Twój brak empatii, mówiąc "brak słów", zamiast obrażając cię doszczętnie, odwracać kota ogonem.


PS nawet w czasach kamienia łupanego, nie bylo every man for himself. Były całe społeczności. Czemu wy teraz zaprzeczacie. oddaj matce 350 tys które ją kosztowałes wtedy pogadamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@popsy2 Brak empatii, bo nie chcę idiotycznych przepisów, które polegają na okradaniu jednych ludzi, aby pomóc drugim? Do tego takich, które nie działają efektywnie?
Wybacz, ja po prostu nie jestem naiwny i nie wierzę rządom oraz urzędnikom.
Jestem jak najbardziej za pomocą innym, tylko dobrowolną - za własne pieniądze. Za cudze to żadna pomoc.

"nawet w czasach kamienia łupanego, nie bylo every man for himself. Były całe społeczności"
No i ja jestem za społecznościami, nie urzędnikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon te przepisy normalizują pomoc społeczną. funkcjonowanie jej. nie, że zbiórka, bo ktoś pił całe życie i się grzmocił. To są pieniądze dla niepełnosprawnych i emerytów. emeryt, nikogo nie okrada, wpłacił więcej niż dostanie. Co można powiedzieć o niepełnosprawnym, że kogoś okrada? często do 400-600 zl trzeba bylo tyrać na miotle, a ci ludzie mają wykształcenie wyższe, chciałbyś? Ich rodzice, tak jak moj np. nie doczekali, ja żyje za swoje i swojego ojca. Masz paranoje, że za wszystko płacisz - a placisz za rząd i jego głupie pomysły - mierzeja, port Radom, ich pensje. A na koniec bedziesz chciał ...eh człowieku, przestań pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon k...rcxe cywilizacja mu przeszkadza. chory. nie odpisujcie mu. on jest za anarchią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@popsy2 Taaaa, jasne. Wcale przy tym nikt nie kradnie i wcale nikt tego systemu nie wykorzystuje do własnych korzyści. Normalizuje patologie...

Wypracowane emerytury się należą i z tym nie mam problemu. Jak ten system został skonstruowany, to już ogromny problem.
Czy emeryci wpłacają więcej niż dostają, to wątpię. Tu znowu trzeba by wrócić do konstrukcji całego systemu, która jest dramatyczna i przemyślana tak, żeby właśnie był problem i nie dało się z niej wyjść.

Niepełnosprawny nikogo nie okrada. Okradają urzędnicy, na zlecenie polityków, a Ci na życzenie naiwnych ludzi. PiS świetnie pokazuje jak się to robi.

Zgadzam się z Twoją krytyką rządu.

Nie jestem za anarchią, a Ty po raz kolejny nie znasz moich poglądów, a sama je sobie wymyślasz, żeby wykazać jaki to jest zły i żeby było Ci łatwiej wygrać dyskusję. Do tego po raz kolejny chcesz mnie obrazić.
Bardzo słabe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon Rzeczywiście system polski słabo działa.
I też rząd tu ma wiele do spowiedzi -7 lat, a tylko daję niepotrzebnie- mogącym pracować, zdrowym ludziom- na dzieci, na szkółki, na przedszkola.
Zabiera za dużo w umowie o pracę, i od samozatrudnionych, przedsiębiorców, a za inne umowy nie bierze nic, co powoduję szarą strefę i lukę. Mieli 7 lat na zmianę pobieranego ZUS, zmianę systemu na wzór zachodni, północny itp. ale nie, klepać paciorki i tworzyć armię nazi.

Może, co do opinii, źle cię zrozumiałam.

Widzimy jak to działa w innych państwach, też ledwo zipie- ale działa, lepiej, wydolniej, celowniej.

A ten pit 0 dla młodych, zdolnych , sprawnych? wtf? niepełnosprawna płaci za jakiegoś bogacza składki! jp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@popsy2 Ta luka powinna być na wszystkich umowach, a najlepiej, żeby państwo w ogóle się tym nie zajmowało.

"Widzimy jak to działa w innych państwach, też ledwo zipie- ale działa"
Skoro działa źle, to może warto wyciągnąć wnioski?

"niepełnosprawna płaci za jakiegoś bogacza składki!"
Równajmy w górę, nie w dół! Czyli nie opodatkowywać wszystkich uprzywilejowanych, ale odpodatkować wszystkich tych, którzy są gnębieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@kondon "Widzimy jak to działa w innych państwach, też ledwo zipie- ale działa"
Skoro działa źle, to może warto wyciągnąć wnioski...


nie no, ale działa, ma wiecej zasobów i pieniądze nie są marnotrawione.

zus 40% od całej sumy(też tej po stronie pracodawcy), to o wiele za dużo. w UK, placi sie od pełnego etatu, o ile ktos nie ma innych umów - trzeba to zgłaszać -10% socjalu, od wszystkich umow w tym samozatrudnionych, idzie to po części na twoją korzyść - zaniemożesz, na tym warunku, możesz ubiegać sie o chorobowe. 10%, starcza, bo od wszystkich. I to działa. mówiłam, że ledwo zipie, bo tu jeszcze jest kwestia byłych kolonii, które przyjmowane są na zasadzie priorytetowy, i mają prawo nie pracować całe życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@popsy2 "nie no, ale działa"
Działa, czy dobrze działa? Czym dla Ciebie jest to "działa"?

"pieniądze nie są marnotrawione."
Wybacz, ale na pewno to jest bzdura, o czym z resztą sama niżej piszesz. Urzędnicy zawsze marnują pieniądze, nawet jeśli chcą dobrze, a to rzadkość.

Jak widzisz taki system promuje nieróbstwo i zachęca do niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
-1 / 1

To z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
-1 / 1

program 500+ i 12 tyś plus, jest programem nazi prokreacyjnym, nie socjalem(tzn. masz 3500 i partnera, dostajesz, masz 10 a partner 15 tys, dostajesz).


ulga rehabilitacyjna była socjalna, ale ją podobno likwidują, była to ulga dla niepełnosprawnych.

innych ulg dla niepełnosprawnych nie ma. w Pit.
renta nadal jest 1200 , w tej chwili warta tyle co leki za 800zl, czynsz na jedna osobę 300zl. owszem są DPS, ale wnosze, tu imput- niepełnosprawni to ludzie a nie do obozu barany, i powinni żyć, z pomocą lub bez bardziej samodzielnie.

Emerytury z PRL-u nie zostały dalej zwaloryzowane, lub jakoś unormowane.


Stażowe, z małżeństwa, jest nie tylko niekonstytucyjne, ale też nieetyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem