Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
865 898
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tawarisz12
+13 / 25

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przerobić świątynię opatrzności na bibliotekę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colargol77
0 / 6

@tawarisz12 czyli jawnie prześladujesz kościół i chrześcijan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+12 / 24

Polacy chcieliby żyć jak Finowie, Finowie nie chcieliby żyć jak Polacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+13 / 15

ławki kolego, ławki niepodległości i był to pomysł pis-u

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+17 / 17

@okiem_inteligenta tyle że tej świątyni nie budowano z myślą o celebracji 100lecia państwa. O budowie zdecydowano ustawą z 1998roku, a samą budowę zakończono w 2016. Z okazji 100lecia niepodległości natomiast stawiano m.in. ławki niepodległości
EDIT: komentarz nieaktualny. Demot został edytowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lipca 2022 o 19:54

S sancz79
+13 / 15

To się człowiek ciekawych rzeczy dowie. Że w Polsce Świątynie Opatrzności Bożej zbudowano ze względu na ...100 odzyskania niepodległości .Ze niby co na przełomie XiX i XX mieliśmy wolną Polskę? Dla niewiedzących w IIIRP z okazji 200-lecia Konstytucji 3 Maja.
Sam pomysł wzniesienia Swiatyni Opatrzności Bożej był zapisany w Konstucji 3 Maja jako akt dzięczynny za powstanie owego dokumentu. Niezrealizowany zamiar ze wzgledu na rozbiory .Jak zwykle " okiem_inteligenta" masakruje historie i nie chce mu sie zajrzec do podstawowych zródeł .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+7 / 15

Nadajesz się na reportera Radia Erewań (starsi wiedza co to oznacza):
"Polska z okazji 100-lecia niepodległości zbudowała Świątynię Opatrzności"
To wszystko prawda, tylko że nie Polska, ale miejscowość Ząbki i nie Świątynię Opatrzności tylko Bramę Niepodległości.
Dzieło to można podziwiać do dziś.
https://wiadomosci.wp.pl/tak-wyglada-brama-niepodleglosci-w-zabkach-za-230-tys-zl-zardzewiala-po-4-latach-6790388045769472a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 7

@okiem_inteligenta
Zechciałbyś sprecyzować? Twierdzisz że w Ząbkach nie powstała Brama Niepodległości? Oraz że wymyślono aby w 100 miejscach w Polsce postawić Ławki Niepodległości, za sumę ponad 4 milionów złotych?

A może zaprzeczasz, że inicjatywą budowy Świątynia Opatrzności była Deklaracja Sejmu Czteroletniego z 5 maja 1791 roku, nie mająca nic wspólnego ze 100-leciem niepodległości? Że pomysł kontynuowano w 20-leciu międzywojennym (znów bez związku ze 100-leciem niepodległości), a ostatecznie zrealizowano w latach 1989-2016. Ta ostatnia data, związana z konsekracją świątyni, wypad na dwa lata przed 100-leciem niepodległości, czyli znów nie pasuje do twojej tezy.

Poproszę o fakty, nie o memy internetowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 4

@okiem_inteligenta
Zechcesz wyjaśnić swój "skrót myślowy"? Co mają wspólnego "Niepodległość" oraz "Opatrzność"?
Jeśli sami nie zawalczymy o własną niepodległość, żadna opatrzność nie da nam jej w prezencie. W druga stronę, opatrzność może nas wspierać bez względu na to czy jesteśmy zależni czy niezależni. Są to dwa całkowicie odrębne obszary.

Aby uzasadnić swoje słowa, powołam się na wypowiedź pewnego Żyda sprzed niemal 2 tysięcy lat:
"Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany."

Nie widzę też powodu, by "blokować demoty". A co ja, jakiś admin jestem?
Ja jedynie zadaję niewygodne pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Rydzykant no tak, jak czary działają to działają, jak nie działają to znaczy, że ktoś użył przeciwwagi.

Acha, to dlatego Kościół w Polsce jest największym posiadaczem ziemskim, a Katolicyzm to jedna z największych światowych religii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 4

@okiem_inteligenta
O jakich czarach piszesz? Celem religii jest wskazywanie ludziom drogi duchowej. Prości ludzie potrzebują rytuałów i celebracji, ci bardziej świadomi sięgają po mądrość mistyczną. Magia to całkiem osobna dziedzina. A "cuda" nie dzieją się pod wpływem zaklęć, lecz dzięki sile samej wiary. Dlatego prawdziwe cuda zdarzają się niezwykle rzadko - wiara ludzi jest zbyt mała by je wygenerować.

Nie wiem, czy Kościół jest instytucją posiadającą największą powierzchnię ziemi w Polsce. Podejrzewam, że instytucja Lasów Państwowych ma jej znacznie więcej. Mogłeś sprecyzować, że chodzi ci właściciela niepaństwowego. Ale w tym przypadku trudno nazwać Kościół osobą prywatną. Jeśli już, to ewentualnie można go uznać za korporację. W takim razie jest najstarszą korporacją działającą w Polsce, dlatego zdołał zgromadzić tyle majątku. Czyżbyś był komunistą, żądającym upaństwowienia i parcelacji gruntów? Już to przerabialiśmy, z wiadomym skutkiem.

p.s.
Śliczna modyfikacja obrazka oraz treści demota. Wiesz - to się nazywa autocenzura pod presją opinii publicznej ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Rydzykant badania pokazują, że osoba która wierzy w magię nigdy nie nazywa jej magią. W języku religioznawstwa używa się terminu "magicznoreligijny", bo to to samo.

Dotychczas nie udowodniono żadnego cudu - nie wykluczono, jak wynika z definicji zjawisk naturalnych. Poza tym sam Kościół nie uznaje swoich cudów, nawet tych które uznaje.

Oczywiście o to mi chodziło.

Zmieniłem, bo nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd. Przyjąłem twoja krytykę. Skoro mój skrót myślowy jednak nie był zbyt oczywisty.

To dobrze, że zadajesz pytania, ja robię to samo. I szkoda, że jesteś tak blisko prawdy a wybierasz kłamstwo. My wiemy jak się sprawy mają, nie jak tamci. Jesteś w stanie pojąć tak dużo, a nie chcesz iść po stronie światłości, pod prąd. Mam nadzieję, że konformizm ci się znudzi i dalaczysz do naszego elitarnego grona oświeconych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 23:06

R Rydzykant
-2 / 4

@okiem_inteligenta
" badania pokazują, że osoba która wierzy w magię nigdy nie nazywa jej magią..."
...jednak z reguły nie nazywają jej też religią. Chwalebnym wyjątkiem jest neopogańska Vicca, która jawnie przyznaje się do uprawiania czarów.

"I szkoda, że jesteś tak blisko prawdy a wybierasz kłamstwo."
W przypadku światopoglądu, nie ma "prawdy" ani "kłamstwa". Jest nieweryfikowalny punkt widzenia. Jeśli rozwój duchowy nazywasz kłamstwem, współczuję ci ograniczoności umysłu.

Wiesz czym ja różnię się od "tamtych". Nie zajmuję się duchowością z obawy przed "piekłem". Nie wiem czy po śmierci czeka nas nicość, przejście w bezosobową nirwanę, raj z bytami osobowymi czy też reinkarnacja. Bardzo możliwe, że coś jeszcze innego, znacznie ciekawszego. Zobaczymy. Albo i nie zobaczymy. Jednak nie zamierzam odbierać sobie benefitów zapewnianych przez medytację i mistycyzm, w imię ograniczeń narzucanych przez ateistyczny materializm.

A tak przy okazji - powiedz mi, pod jakim względem osoba rozwijająca się zarówno w zakresie zrozumienia świata materialnego jak i duchowego, jest gorsza od ateisty. Wskaż dziedziny których ja, "głupi religiant", nie jestem w stanie zrozumieć, zaakceptować, a być może nawet rozwinąć?

p.s.
Szansa, że ty dołączysz do osób przebudzonych i oświeconych (czyli do buddów) jest minimalna. Jednak jej nie wykluczam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Rydzykant chyba, że źle rozumiesz światopogląd scientyczny, racjonalny.

Nie gorszy, po prostu coś zyskujesz i coś tracisz. Po prostu metoda naukowa jest najskuteczniejsza. Postęp niesie ze sobą i wady, ale chciałbyś żyć w starożytności albo średniowieczu? Ile masz lat? Pewnie byś już nie żył.

Może jestem ponad Buddę, bo on wybrał jedna ze skrajności. Taką samą pod tym względem jak hedonizm, tylko o przeciętnym zwrocie. Ja wybieram umiar i długą drogę. Nie wierzę w jeden moment, który mnie oświeci.

Może jakbyś zaczął komentować moje najwartościowsze demoty to by coś z tego było, a ty wybierasz najgorszy chłam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
-3 / 9

to nie mówi wiele - to mówi wszystko ... :-s

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-2 / 12

Bo jedni praca i wytrwałością bronią swoich terenów i inwestując w namacalne narzędzia i zasoby które w sytuacji kryzysowej pomagają się bronić.....

.... A inni naiwnie wierzą że jak wypłacą sertki tysięcy złotych na kościół który będzie się modlil za ich bezpieczeństwo u wyimaginowanego bustwa ufając że coś co nie istnieje ich ocali....


Niestety Polacy są w tej drugiej grupie ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@sceptykiem_sie_urodzic Broń polskiej produkcji trafia na Ukrainę i jest tam chwalona w bezwzględnych warunkach prawdziwej wojny. Wyrzutnie Piorun mają szansę stać się hitem eksportowym nawet do USA. Więc bez przesady, że tu tylko psy dupami szczekają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lipca 2022 o 17:42

avatar samodzielny68
+4 / 4

Raczej nic nie wybudowali bo rządowi 'prawicy' się zapomniało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+3 / 9

Dobra, co ty zrobiłeś z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości? Nic, smęcisz tylko tutaj, wiele to mówi o twoich "horyzontach myślowych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 5

@konto usunięte zrobiłem ognisko z kiełbaską do tego sosy w barwach narodowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+2 / 2

W moim mieście postawili ławkę, metalową, na niczym nie zacienionym placu; przy obecnych upałach siadanie grozi poparzeniami trzeciego stopnia i to miejsca do którego, podobno, słońce nie dociera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+1 / 9

Dlatego Finlandia jest krajem nowoczesnym, a my tkwimy w średniowieczu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 4

@SalomonMowi Nie wydaje się, żeby Finlandia miała większy wkład w światową kulturę, sztukę, naukę czy wynalazczość, niż Polska. To zapewne ten sam poziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
0 / 0

tylko zakładając, że poziom wkładu jest taki sam, niestety świadczy to o nas źle ponieważ we wielkość populacji tam i u nas jest znacząco różna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 2

@glupiobywatel mieliśmy trochę więcej problemów niż Finowie. Polecam książki historyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@tomek_s bo Finlandia była po stronie Rzeszy w czasie II WŚ i nikt z nich nazistów nie robi, tak samo jak z Węgrów, Bułgarów... Żydów tam nie mordowano długo, co pozwoliło wielu uciec, a nie jak u nas mieli czas od 41 systematycznie niszczyć ten mądry Naród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 8

I teraz tę bibliotekę można zmieścić na jednym dysku... albo w chmurze... i wtedy biblioteka murowana jest już niepotrzebna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 5

@koszmarek66 praktyka pokazuje, że książki mogą okazać się dłuższą żywotnością. Chodzi też o przestrzeń do nauki, pracy, zabawy.
Poza tym żeby zeskanować wszystkie książki potrzeba dużo czasu. A serwery padają. Poza tym szybciej przekartkujesz niż przewiniesz skan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+3 / 3

A zakład o to że świątynia opatrzności bożej zarabia więcej niż biblioteka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-4 / 6

@wans na głupocie jest najłatwiej zarobić, więc nic w tym dziwnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
0 / 4

Finowie są niepoważni. Przecież korzystanie z biblioteki to piractwo. Ludzie zamiast kupować książki pożyczają je i odbierają chleb ich autorom, wydawcom i wszystkim innym ludziom, dzięki którym te książki powstają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+2 / 2

Bo mało ambitni są. Polacy na stulecie niepodległości zdecydowali się na budowę elektrowni atomowej. W tym stuleciu wybrali prezesów, w następnym lokalizację, potem się wybuduje.... a potem UE zamknie bo nie będzie "eco". Co kto lubi. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

Zarabia na siebie ta biblioteka, czy trzeba dotować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ajajaj2
+1 / 3

Hahaha, ja ty mało znasz obecną władzę.. te ławki kosztowały pewnie więcej od biblioteki..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaemka
+2 / 2

My już mamy jedną bibliotekę a ławki nie mieliśmy ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damiankolek
+1 / 1

Etam, najważniejsze, że jedno i drugie było za tą samą cenę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majkiajki
-1 / 5

Co za debil z tego inteligenta. Najpierw broni swojego demoota debilnymi argumentami, a później zmienia zdjęcie w democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@majkiajki jeśli ktoś zmienia zdanie to właśnie jest przeciwieństwem debila, bo zrozumiał swój błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 3

@majkiajki To takie mimowolne przyznanie się do wtopy ale bez "przyznania "racji komukolwiek bo duma wszakże nie pozwala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 14:32