Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Uratowana w ostatniej chwili

0:28

www.demotywatory.pl
+
775 777
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K karolina1128
+5 / 5

@Amon666 Rowerzysta na przejściu dla pieszych ma obowiązek zejść z roweru i go przeprowadzić. Przejechanie jest dopuszczalne tylko na wydzielonym przejeździe dla rowerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+6 / 8

No, gościu ma naprawdę niezły refleks i szybkość reakcji, wielki szacun.
Czasem dobrze jest się zwalniać trochę, a szczególnie na zjeździe, nawet delikatnym. Przede wszystkim zjazdy prowadzące prosto w ścianę są dość niebezpieczne dla nieostrożnych rowerzystów, którzy jadą za szybko. Łatwo można stracić panowanie nad rowerem zwłaszcza przy dużej prędkości na zjeździe, gdzie hamowanie jest dość problematyczne i grozi wywaleniem się. Dodatkowo skręcanie przy dużej prędkości jest prawie niemożliwe, więc wjazd w ścianę jest praktycznie pewny przy nieostrożnej jeździe.
Nie warto ryzykować zdrowia i życia dla chwilowej frajdy z bardzo szybkiej jazdy. Na zjeździe nie ma jak spokojnie wytracić prędkości gdy jedzie się już z dużą prędkością, taka możliwość pojawia się dopiero na znikomym zjeździe albo równej powierzchni albo wjeździe gdzie możliwe jest bezpieczne hamowanie. Dlatego szybka jazda na zjeździe to nie jest taka ot prosta jazda i tylko odrobinę ryzykowna, to właśnie stwarza złudzenie. Zazwyczaj zjazdy kończą się albo równą drogą bez przeszkód albo wzjazdem i pojawia się złudzenie, że szybki zjazd rowerem nie jest bardzo grożny i jest poczucie, że ma się zawsze panowanie nad rowerem. Ale kiedy pojawia się zagrożenie, rowerzysta uświadomi sobie dopiero, że nie ma jak skręcać ani hamować przy dużej prędkości. Zjazdy są dość podstępne, złudne, człowiek myśli, że to nic, ale kiedy nagle ściana się pojawi to będzie lipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 1:24

A alienapacz
-3 / 3

to się napisałeś, ja w skrócie tyle mogę powiedzieć że albo umiesz jeździć rowerem i czujesz się na nim pewnie, albo ci się tylko wydaje, ja byłem w stanie jeździć rowerem z amstaffem który ciągnął jak głupi i nie patrzył czy jest światło czerwone czy zielone, nie miałem z tym problemu, po prostej to był idealny ekologiczny napęd, oczywiście od małego przyuczony do biegania przy rowerze, to jest dopiero sztuka, zjazd skądkolwiek w porównaniu to jest pikuś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pam666ela
0 / 0

do Amon666. proszę mi pokazać przepis, który nakazuje jazdę chodnikiem. nigdzie nie znalazłam takiego przepisu, wręcz odwrotnie. prawo mówi że rowerem nie można jeździć po chodniku, chyba że nie ma ścieżki rowerowej, a chodnik ma powyżej 2 m szerokości. przepis nie dotyczy jedynie dzieci do 10 roku życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rafacco
0 / 0

Kierujący rowerem może korzystać z chodnika, jeśli na pasie drogi dla pojazdów mechanicznych dopuszczalna prędkość przekracza 50km/h. Musi jednak bezwzględnie ustępować pierwszeństwa pieszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem