Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
522 535
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TheAvatar322
+14 / 16

A co to ich obchodzi? Jele... Wyborcy zapłacą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+26 / 28

Panicznie próbują rozwiązać problem w jednym miejscu przez co spowodują problem w innym. Za chwilę będzie nowa akcja, bo załamał się inny ważny sektor (hutnictwo, rolnictwo, budownictwo, przemysł chemiczny czy cokolwiek innego) i znowu będzie rządowa akcja w innym obszarze. Wierna kopia chaotycznych działań władzy w końcówce PRL.
A swoją drogą zastanawia mnie w jakim trybie i na jakiej podstawie prawnej Pinokio wydaje takie zarządzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

@Banasik w lubionym trybie pisu: "bez żadnego trybu"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
+13 / 15

To są wszystko półśrodki. Węgiel powinny wozić karetki pogotowia i wozy strażackie. Na sygnale, przecież to narodowy priorytet. Rodzinom chorych i pogorzelców, którzy umrą nie doczekawszy się ratunku, przyznać renty wdowie i sieroce. I tylko policja nie zejdzie z posterunku, musi strzec najważniejszej osoby w państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@lolo7No tak bo kapitalizm istnieje jedynie w postaci dzieci pracujących w kopalniach podczas rewolucji przemysłowej. A to że wtedy głównym czynnikiem regulującym populacje to była śmierć głodowa i w wyniku chorób to już nikogo nie obchodzi.

I cała rewolucja zaczęła się tam gdzie włąsnie socjalizmu nie było czyli przemyśle włókienniczym. Gdyby socjalizm panował w każdej gałęzi przemysłu to byś nie pisał komentarzy tylko kosą kosił przenice.

Naprawdę co to za dyskusja. Kapitalizm BEZDYSKUSYJNIE jest najbardziej efektywnym systemem ekonomicznym jaki zna ludzkość. Owszem ma swoje wady jak również stany przejściowe z przechodzenia z jednego systemu do drugiego również generują wiele patologii, ale jakakolwiek dyskusja między socjalizmem a kapitalizmem to jak dyskusja czy lepiej jechać bryczką konną czy samochodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+17 / 17

Cóż może się złego stać, gdy rząd sypnie groszem i w obiegu znajdzie się więcej pieniądza? Więc powiadasz, że za inflację odpowiada Putin...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+7 / 9

Qrwa, czytam teraz że octu zaczyna brakować. Jprdle!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+5 / 9

@perskieoko . Czyli w tym punkcie już przebili PRL, bo wtedy ocet to był ostatni produkt którego nie brakowało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+13 / 13

Tak upadają ustroje socjalistyczne, rozwiązując jeden problem ZAWSZE tworzy się MINIMUM jeden nowy.

To jak branie pożyczek na spłatę pożyczek, w końcu i tak skończysz jako bankrut.

Ale pisowcy tego i tak nie zrozumieją... Polska w ruinie, brawo PIS dotrzymaliście obietnicy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+3 / 3

Dla Polaków niby niema węgla ale polska sprzedaje sporo węgla poza kraj za spora kasę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
-1 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stefanpaciaciak
+6 / 6

Przecież to kolejny wałek. Będą moczyć/prać kasę tylko po to by ją przywłaszczyć i to wszystko na legalu teraz.

Żałuję że nie jesteśmy jak Francuzi, już dawno bylibyśmy na ulicach.

Dajcie mi dzień i godzinę, widły i pochodnię mam przygotowaną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+4 / 4

Swój elektorat, bo to przecież on truje dalej węglem całe okolice, musi pisowskie ścierwo utrzymać w dostatku. Nawet właśnie kosztem pracujących którzy przecież premii nie dostaną gdy spółka przyniesie straty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
-4 / 4

Aż strach pomyśleć co by było, gdyby lewica rządziła, jeszcze bardziej na lewo, jeszcze więcej socjalizmu i komunizmu. Ludzie się nigdy nie nauczą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Memf
+1 / 1

A nie mogą wozic kierowcy limuzyn rządowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+2 / 2

A czy już zamówili statek pomarańczy? Żeby na Święta dotarł. Będziemy kibicować jak za PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
-3 / 3

Nie chcę bronić PiSu bo nie ma czego bronić, ale akurat to działanie nie jest pozbawione sensu. Czy wykreuje ono kolejny, inny problem? Być może, ale w tej chwili transport węgla z portów morskich należy uznać za priorytet, więc ewentualne problemy spowodowane brakiem dostępności transportu kolejowego dla innych gałęzi przemysłu, jest akceptowalnym ryzykiem. Należy pamiętać, że Polska już zakontraktowała kilka milionów ton węgla z Kolumbii, Australii i jeszcze paru innych miejsc. Będzie on dostarczany statkami do polskich portów w Szczecinie i Gdańsku, tylko że trzeba to jeszcze rozwieść po kraju. Jeżeli zimą ma nie zabraknąć opału dla ludzi i firm, to trzeba to jakoś zorganizować - nawet kosztem transportu innych towarów. PiS można i należy krytykować za to, że w ogóle dopuścił do takiej sytuacji, ale skoro sytuacja jest jaka jest, to lepiej aby z niej jakoś wybrnęli, niż gdyby nie zrobili nic. To co naprawdę jest skandalem, to fakt, że kraj który niegdyś był węglową potęgą, dzisiaj musi ściągać węgiel zza oceanu. Za czasów PRL węgiel wydobywany w polskich kopalniach wystarczał dla całej polskiej gospodarki, a ponadto były jeszcze ogromne transporty do ZSRR i eksport na zachód. W latach 90-tych Polska miała ogromny nadmiar wydobycia, bo odpadły przymusowe kontyngenty dla sowietów. 20 lat później, pomimo rozwoju innych metod wytwarzania energii, okazuje się, że Polska nie jest w stanie wydobyć węgla wystarczająco nawet dla siebie i importuje kila milionów ton rocznie z Rosji. Z Rosją trzeba było dać sobie spokój, bo z tym krajem należy kończyć wszelką współpracę, tylko jak to się stało, że rosyjski węgiel w ogóle był nam potrzebny? Kto do tego dopuścił i dlaczego mu na to pozwolono? To są pytania, które warto zadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neomagnet
+2 / 2

Matołusz Moroniecki przejdzie do historii, mam tylko nadzieję że jego historia skończy się słowami: i zdechł z głodu w więzieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

Rozwalili energetykę, czas na kolej. Kiedy się ockniecie że oni niszczą ten kraj. Jak bardzo można mieć w dupie ze płonie państwo za 500zł miesięcznie czy 13 emeryturę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BooBoss
0 / 0

Czy autor posta rozumie czym różni się socjalizm od komunizmu czy też jak 99,9% ludzi uznaje to za synonimy???

Taki HINT: A co gdybym Wam powiedział że ZSRR było nie do końca komunistyczne i W OGÓLE nie spełniało znamion socjalizmu?

Komunizm to system w którym Państwo jest właścicielem wszystkiego i rozdaje pracę.
Socjalizm to system w którym pracownicy firm posiadają część wyprodukowanych przez siebie dóbr jak i samej firmy.

W ZSRR NIE BYŁO SOCJALIZMU!

Drugi HINT który może Was zszokować: Socjalizm nie może działać bez demokracji i wolnego rynku bo to jest PODSTAWA JEGO DZIAŁANIA. No niemożliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem