Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
384 415
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawelusa74
+7 / 15

Ty tak na powaznie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+9 / 11

Trzy typy czołgów, trzy samolotów, dwa artylerii. Wszystkie części z zagranicy, cale i centymetry. Mokry sen zaopatrzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 7

@Dipol Policzmy 4 typy, bo różnice między Leopardami 2A4 i 2A5 są na tyle duże, że ponad 50% części mają innych w tym kluczowych jak SKO, system nawigacji, system stabilizacji działa, system obrotu więzy, wizjery czy w końcu modyfikacje jednostki napędowej.
Wprowadzając jeszcze 2PL korzystającego z niektórych Polskich elementów powiększyli chaos :)

No i jakie trzy typy samolotów? Jak się posowieckich nie pozbędą to 5 nie licząc samolotów szkoleniowych.

Ludzie nie rozumieją że nawet największe armie ograniczają ilość użytkowanych typów uzbrojenia, bo to logistyczny chaos i ekstra koszty.
3 całkowicie odmiennych typów czołgów nie ma żadna armia w Europie (o ile jakaś w NATO ma trzy całkowicie odmienne typy), będziemy pierwsi :D

Przez właśnie takie idiotyzmy przegrała III Rzesza której logistyka armii nie uciągnęła zbyt dużej ilości typów walczącego uzbrojenia.
Ruscy zresztą pokazują czym kończy się korzystanie ze zbyt dużej ilości typów uzbrojenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 20:38

D Dipol
+2 / 4

@yankers Pisałem tylko ogólnie, jak się zagłębić to nie takie cuda by znalazł;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-2 / 6

@yankers Tyle że w Polsce nie da się od tak ograniczyć typów czołgów, bolesny okres przejściowy to obecnie konieczność. Po nim będziemy docelowo mieć dwa typy czołgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
+10 / 14

A może zamiast siać defetyzm lepiej posłuchać wywiadu z rzecznikiem Agencji Uzbrojenia. Pisu można nie lubić ale akurat te zakupy w Korei to nie jest taki głupi pomysł. Oznacza on produkcję w Polsce oraz szybkie łatanie dziur po tym co oddaliśmy Ukrainie. Tak że oddzielmy to od polityki.
https://www.youtube.com/watch?v=Odp07anY1-E

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 4

@polkong O ile zakupy w Korei to nie jest idiotyczny pomysł, to o tyle kupowanie z USA i Korei to już czysty idiotyzm.
Choć zakup armatohaubic K9 nie jest zbyt ciekawy. Mamy oparte na nich nasze "Kraby" i nie wiem czy nie lepiej byłoby właśnie je produkować.

Nasza logistyka tego nie uciągnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 20:37

avatar polkong
+1 / 1

@yankers Ziomek z Agencji Uzbrojenia mówi w tym wywiadzie, że wiedzę zdobytą na Krabach połączą z K9 i razem z Koreańczykami zrobią nową generację. Tak że przynajmniej w założeniu to się ma nie zmarnować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@yankers z naszymi krabami, to technologia i produkcja luf do tychże trwa kilka lat, każdej jednej. Muszą leżakować, by stracić wszystkie naprężenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+2 / 6

O jak naiwnie. Nigdy nie będzie taniej, bo polska to już biznes, właściwie obiekt, na którym można łupić i łupić bez końca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxgucio
+4 / 10

Mokry sen ruskego trolla.Ty wolisz ruska armie utrzymywac zamiast polskej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2022 o 20:08

N next_1
-2 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

@next_1 Technik teatralny akurat ma jakieś uzasadnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
-4 / 8

Chyba jednak wolę brać udział w utrzymywaniu ogromnej, dobrze wyposażonej, nowoczesnej armii pod kontrolą wspólną wielu Państw niż pisowskiej popierdółki z doklejonymi w programie graficznym hełmami, ołtarzami bojowymi i rozpadającymi się karabinami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+4 / 4

@lolo7 Wolałbym jednak mieć swoje wojsko pod swoim zarządem. Może nie tak napompowane jak ego prezia ale jednak swoje. Wiara w to, że jakiś Helmut czy inny Mohamed przyjdzie ginąć za Polskę jest bardzo naiwna. Przykład skuteczności europejskiej obrony: była Jugosławia.
Bo do wrzucania funduszy do wspólnego kotła -> chetnie przyjmą, tylko jak chcesz z tego kotła coś wyjąć, uuuu nieekologicznie! :))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szop85
+3 / 3

Wszystkie Leopardy mają być skierowane do rezerwy do magazynów. W służbie zostaną tylko Abramsy i K2. Chcieli kupić Leopardy ale Leopard nie jest produkowany w odpowiedniej ilości. Góra 100 do 2030 r. Produkcja 44 leopardów dla Węgier ma się zakończyć w 2028r. Dla porównania 180 K2 w 2025r.K2 zamówione 2022r Leopard 2021. Z tego powodu modernizacja Leo2Pl tak się wlecze.Ludzie którzy teraz krytykują trzymali Leopardy beż wymiany oleju bez części z pustymi bąkami. Wiesz ile było sprawnych leopardów 6 lat temu. 52 na 250 posiadanych. WZR Poznań remontują i przeprowadzają remonty leo2A5 a Bumar najpierw musi przeprowadzić remont generalny uzupełnić brakujące części zanim rozpocznie modernizację. Przykład same pompy paliwowej z powodu braku paliwa i nieużywania nadają się do wymiany.Czeka się na nie 8 miesięcy. Druga kwestia Niemcy nie chcieli aby produkcja była prowadzona w Polsce. Koreańczycy dają transwer technologii z produkcja i montażem silników. I najważniejsze K2 jest konstrukcja młodsza i dużo nowocześniejsza. W wersji Norweskiej pancerz nie odbiega od Leo. System kierowania jest lepszy. Norweskie testy pokazały że strzela czelniej i szybciej z większej odległości. 3 osobowa załoga wsparta automatem ładowania ma większą szybkostrzelność. I co najważniejsze lepsze systemy obserwacji dające lepszą orientację w terenie. K2 jest bardziej manewrowy i szybciej zmienia Pozycję. Dodatkowo K2 ma zintegrowany radar piechoty który nawet w Norweskich lasach wykrywa obiekty( piechotą czołgi oto )HSW potrzebuje technologii produkcji. Opracowanie systemu automatycznego ładowania dla kraba to 5 lat. K9 już go ma. Tak naprawdę to samo podwozie. Główna zmianą w wersji K9Pl ma być przetestowana W Korei nowa Armata 155/60 w porównaniu do 155/52 Zasięg blisko 72 kilometry i pociski cięższe o 15 kilo. O blisko60% większe ciśnienie w lufie. To jest ta nowa generacja. Możemy sobie wyobrazić ile nam to zajmie po niszczeniu przemysłu po tak zwanej prywatyzacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+3 / 3

Po pierwsze - nie, nie jest taniej. Okupant zawsze prowadzi gospodarkę rabunkową, która jest bardzo kosztowna i wyniszczająca. Po drugie - jak byś się czuł, gdybyś finansował armię zabijającą Polaków? Zburzenie Warszawy po Powstaniu Warszawskim odbyło się za pieniądze Polaków. To z podatków Generalnej Guberni, a nie Rzeszy była finansowana niemiecka armia okupacyjna. Jak Ci z tą świadomością?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 lipca 2022 o 14:46

avatar Dinaeel
+1 / 1

Patrząc na to ile poszło w socjale i 13-14, to na wojsko idą drobniaki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem