Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
541 552
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K KrzychMen
0 / 20

Ale że jak ? Wstyd bo ktoś nie oddał swojej własności ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-2 / 10

@KrzychMen Czyli obniżyli własne możliwości obronne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+12 / 20

@KrzychMen wstyd bo zachował się niehonorowo umawiając się by następnie rżnąć głupa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 4

@lingerer nie wiem co Ty uwazasz za umowe, ale dla mnie stwierdzenie ze jak mi dolozysz sie do tankowania samochodu to Cie podwioze do miejscowosci oddalonej o 100km to nie jest zadna umowa.
Dla mnie umowa wyglada mniej-wiecej tak: dzisiaj podwioze Cie do wskazanej miejscowosci oddalonej o 100km pod warunkiem, ze na pierwszej stancji benzynowej na trasie droga XY zatankuje paliwo pb95 w ilosci 10l i Ty zaplacisz za to tankowanie swoimi pieniedzmi ktorych nie bede musial Ci oddawac.
PiS natomiast wybral opcje numer jeden i sie teraz dziwi ze nikt nie chce jechac z nimi na stacje oddalona 30km w inna strone zeby zatankowac 55l benzyny pb100

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@Xar ok nie umowe a obietnice. Z drugiej strony jak Polacy prowadzili rozmowy z francuzami nie było żadnych umów a i tak francuzi płakali że zostali "narażeni na koszty" i pomimo że nie musieli dla utrzymania dobrych kontaktów wypłacono im "odszkodowanie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+7 / 11

Zobaczyli, co z takiego czołgu zero-jedynkowo robi dron albo lotna brygada z Jawelinem i słusznie uznali, że nie ma sensu utrzymywanie tej odchodzącej już do lamusa broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+4 / 6

@daclaw Jabyś sobie poczytał na temat tego jak się współcześnie używa broni pancernej to byś nie wypisywał głupot. Czołg to świetna broń i wciąż się bardzo przydaje, szczególnie do przełamywania silnie bronionych pozycji wroga. Cytat z artykułu mjra Fiszera:

"Wbrew temu, co się mówiło jeszcze w lutym, gdy w atakach na rozciągnięte rosyjskie kolumny pod Kijowem ukraińskie siły specjalne, w mediach nazywane obroną terytorialną, niszczyły czołgi przy pomocy kierowanych pocisków rakietowych Javelin i NLAW – czołg na polu walki wciąż jest bardzo ważny. Pozwala zdecydowanie wzmocnić atak. Posuwając się w ugrupowaniu piechoty, może niszczyć wykryte pozycje obronne przeciwnika ogniem ze swego działa. Sam przy tym jest relatywnie bezpieczny, żeby go wyeliminować, potrzeba wyspecjalizowanego uzbrojenia – kierowanych przeciwpancernych pocisków rakietowych albo innych czołgów.

Pozycje przeciwpancerne stara się jednak zniszczyć towarzysząca czołgom piechota. Nie da się rozdzielić tego rodzeństwa, piechota i czołgi zawsze występują razem, tworząc uzupełniający się duet. Do tego dochodzi jeszcze siostra artyleria, która na wezwanie efektywnie niszczy pozycje obronne wroga zagrażające czołgom i piechocie."

Dlatego polskim zakupom czołgów w ilościach hurtowych powinny towarzyszyć zakupy wozów bojowych piechoty zmechanizowanej oraz artylerii i obrony przeciwlotniczej. Bez tego nasze czołgi będą głupio tracone tak jak na początku były rosyjskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 5

@Rocannon2 kazdy kto gral w strzelanke sieciowa wie, ze:
czolgi moga rozwalic znaczne sily piechoty
czolg bez obstawy piechoty nie pozyje dlugo, szczegolnie w miescie
czolg ma przerabane przeciwko lotnictwu
piechota na otwartym terenie nie ma szans z czolgiem o ile nie ma zdecydowanej przewagi liczebnej i nie zastawia pulapki
Oczywiscie rzeczywistosc to nei tylko Battlefield I czy 5, bo jest to duzo bardziej zlozone, ale mysle ze tego typu gry daja chociaz ogolny poglad na to, ze czolg bez obstawy w miescie dlugo nie przetrwa, podobnie jak piechota na otwartym terenie przeciwko czolgowi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@Xar Dokładnie. Gry zapewniające całe pole bitwy (niestety obecnie tylko Battlefield i dawniej Crysis Wars) mają za zadanie oddać całą tą warstwę taktyki i logistyki. W grach typu WoT mamy zwykle walkę jednego rodzaju jednostek, która nie jest zbyt wyważona. W CoD i podobnych mamy tylko CQ bez zróżnicowania sprzętu. Battlefield jako jedyny oferował faktycznie zróżnicowane pole walki, na którym jednocześnie mamy dostępną całą paletę sprzętu i najczęściej grając jednym rodzajem uzbrojenia daleko nie zajdziemy. Dopiero kooperacja różnymi sprzętami pozwala nam się posunąć do przodu i obronić przed różnymi atakami. Wielokrotnie miałem sytuację, gdzie drużyna dostawała w tyłek, czołgi były szybko likwidowane, a piechotę od razu likwidowały maszyny wroga. Wystarczyło kilka osób z wyrzutniami ziemia-powietrze aby przerzedzić wsparcie z powietrza i już całość mogła się ruszyć do przodu. Tak samo samotny czołg rzadko jest w stanie daleko zajechać w miastach, ale ten sam czołg z obstawą piechoty nie ma problemu. Czołg niszczy cięższe cele i oczyszcza drogę, a piechota szybko czyści okoliczne budynki przed jednostkami ppanc. Podobnie piechota może oznaczyć miejsca artylerii wroga aby inne jednostki mogły ją na oślep zniszczyć.
Taktyki stosowane w grach na polu bitwy są bardzo podobne do tych rzeczywistych, w końcu w obu przypadkach ludzie starają się osiągnąć przewagę przy dostępnych środkach, a realizm gier tego typu jest całkiem przyzwoity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+5 / 7

Nie wstyd tylko okazja do interesu. Te poradzieckie czołgi trzeba będzie czymś zastąpić. Więc być może kupią od Niemców Leopardy. Oczywiście mogą kupić Abramsy lub K2 ale to droższa opcja a taka Polska była pierwsza więc by musieli by czekać w kolejce. Taka wojna to świetny interes dla krajów produkujących sprzęt wojskowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+1 / 1

@misteriusz jak każda inna wojna jest świetnym interesem dla państw nie będących atakowanym, ani atakującym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+3 / 3

@milamber84 Nie dla każdych. Te które oddają broń za darmo i będą musiały kupić nową tracą. Wzrosły ceny ropy i gazu. Więc kraje które muszą to kupować tracą. Wyjątkiem są Chiny i Indie, które właśnie kupują ruską ropę za półdarmo. Zyskują USA i kraje bliskiego wschodu bo wydobywają i sprzedają najwięcej ropy i gazu. Na sprzedaży broni najwięcej zarobi USA, później Turcja dzięki BT2, Korea Południowa bo ma okazję sprzedać czołgi K2, haubice K9, Niemcy bo sprzedadzą Leopardy, Francuzi też zapewne zarobią na haubicach Cezar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

@misteriusz Kraje z naszego regionu mogą niedługo kupować koreańskie czołgi i haubice produkowane w Polsce. Z leopardami jest problem bo Niemcy nie produkują ich za dużo, nie zawsze chcą sprzedać, są drogie a kontrakcie pozostawiają sobie prawo do decydowania komu możesz ten sprzęt w przyszłości sprzedać/przekazać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
0 / 0

@humman Ale mają przewagę bo swoje stare czołgi mogą sprzedać na już a potem dla siebie powoli robić nowe. My dopiero musimy budować fabrykę a zapotrzebowanie jest już teraz. Z haubicami jest nieco lepiej bo już budujemy armatohaubice Krab. Tylko moce przerobowe Huty Stalowa Wola są zbyt małe by szybko uzupełnić braki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-3 / 7

Raczej głupota Macedończyków niż wstyd Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
+3 / 9

ale czemu wstyd? Co mieliby zrobić? zaatakować Macedonię za to że działa na szkodę ich sojuszników? Spokojnie, zdążą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+3 / 11

Niemcom nie jest w ogóle wstyd, mają gdzieś europejskie bezpieczeństwo i patrzą tylko jak wyjść na tej sytuacji dobrze ekonomicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 5

@Albiorix to prawda nawet kiedyś na mydle chcieli się dorobić ekonomia über alles

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antylopek
0 / 4

@Albiorix tak powinni się wszyscy zachowywać, a nie zastaw się i postaw się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+3 / 5

@antylopek kiedy wszyscy się tak zachowują, bardzo łatwo jest podbić świat. Bo nie interesuje się obroną dopóki nie zapukają kolbami do niego osobiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antylopek
-3 / 3

@Albiorix kiedy ukraińska propaganda wejdzie za mocno. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
+3 / 3

@antylopek raczej zdrowe podejscie. Lepiej, zeby ruskie bili sie z Ukraincami na ich podworku korzustajac z naszego sprzetu niz zeby zabawa przeniosla sie do nas.
Ciekawe ilu Ukraincow tez mialo podobne zdanie do Twojego jak ruskie najechaly Gruzje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Qbikkkk mysle,ze niemcy beda mieli podobne zdanie gdyby ruskie wbily do Polski. Kazdy cwany jak wojna nie jest u niego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-2 / 6

NIemcy wiedzą co robią bo siedzą w kieszeni putina od lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-1 / 1

No dobra ale czy potem będą skuczeć że z tego tytułu należą im się nowe Leopardy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem