Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
248 255
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Obiektywny1
+6 / 6

Skoro dóbr do podziału coraz mniej, to i tort jest coraz mniejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 8

@Obiektywny1 do podzialu wsrod pracujacych. Gdy np. nieroby dostaja 1/12 a pozniej zaczna dostawac 1/8 to sie nagle okazuje, ze pozostali mieli 11/12 a tak maja 7/8...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
+11 / 11

I wcale nie mowa tu o "zasiłku dal bezrobotnych" bo to jest kropla w morzu do tego wiadomo każdy może mieć gorsze chwile. Ale cała reszta tego socjalu syf i 3 metry mułu nad trupem Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+15 / 15

Ci co dostają pieniądze za nic, są bardziej wartościowi dla polityków, niż ci co sami pracują i sami się utrzymują. Tych drugich ciężej omamić i przekupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
+3 / 5

@SkrajnieCentrowy Niby tak, ale znam wielu którzy i tak ciężko pracują, co najlepsze wiedzą że to rozdawnictwo jest złe ale że sami biorą, to wolą to robić, bo inni nie dadzą a dla nich to taki zwrot podatku, a co za tym idzie nie chcą tego stracić i głosują na tych co dają a właściwie to rozdają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+9 / 9

Rozdawnictwo i nieróbstwo niszczy najlepsze społeczeństwa. Niestety tak wspaniały kraj jak USA jest niszczony przez takie dziadostwo. Mam rodzinę w Kalifornii i lata jak za młodego tam jeździłem, to był istny raj na ziemi(marzyłem, żeby tam mieszkać), a teraz to jeden syf. Przed pandemią, co 4 mieszkaniec Kalifornii żywił się z karty zapomogowej, a w samym LA co 3. Obecnie bieda, aż piszczy, powstają nowe "miasta" bezdomnych na wzór Slab City. Pustynia Mojave staje się nowym centrum bezdomności...
Jak ludzie ogarnięci w Polsce czegoś nie zrobią, to niedługo pozostaną tylko Ci ciągnący kasę i Ci którzy mają Miliardy i wysysają dalej krew.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 8

@asam00, skoro korpo poprzenosiły produkcję do Chin czy innych tanich krajów, to jak ludzie mają zarobić na swoje utrzymanie? To są skutki wysokiego uprzemysłowienia i globalizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+7 / 7

@Laviol - spokojnie. Jeszcze parę lat. Już widać poczatki odchodzenia od globalizacji, bo kraje dostały "szoku" bycia uzależnionym od produkcji w jednym państwie. Covidek, zerwane łańcuchy dostaw, teraz cyrk z innymi surowcami z powodu "operacji specjalnej". Jeszcze trochę i będzie po globalizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@Laviol no wyobraz sobie, ze cale mnostwo firm nadal pracuje w Europie Zachodniej, nawet w Polsce sa takowe. Tylko nasza wladza jeszcze do niedawna nazywala Polske montownia plujac na inwestycje zagraniczne. Teraz, gdy nic w tym temacie sie nie zmienilo, nagle takie inwestycje sa dobre...A do prowadzenie tego we wlasnym zakresie to trzeba miec i know-how i patenty, a tego w Polsce nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+6 / 6

@Laviol W USA pandemia i przerwy w dostawach były tylko wbiciem ostatniego gwoździa. To co działo się od 2007r. nie było spowodowane pandemią czy wojną w Ukrainie. Nie wiem czy na świecie jest inny taki kraj jak USA, gdzie ludzie mający pracę, są bezdomnymi. Ten kraj został zniszczony przez ludzi, którzy popierali rozdawnictwo i przez tych, którzy widzieli to a nie reagowali.
Przed kryzysem 2007 wypłacano zasiłek np $300 tygodniowo!!!! Często ludziom starczało na życie(jedzenie, rachunki), fajki, piwko, jakąś trawkę i jeszcze mogli na kredyt wziąć fajną furę!! To jest normalne?? Ci sami ludzie naście lat później dalej są na bezrobociu!! Mieli naście lat, żeby zdobyć jakiś fach, zrobić cokolwiek, żeby w przyszłości ruszyć do przodu. Dokładnie to mamy obecnie w Polsce. Po co pracować, jak się ma dzieci(500+, bony turystyczne, 12tys za urodzenie dziecka, mopsy sropsy itd).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 lipca 2022 o 14:00

avatar Laviol
+3 / 3

@Lulus, po pierwsze, ludzie mają krótką pamięć, po drugie, jak chcesz zmusić prywatne firmy do powrotu z produkcją do krajów rodzimych, skoro często są to koncerny między narodowe oraz naruszyłoby to ich interesy, bo musieliby wybudować nowe zakłady w Europie czy Stanach? A nawet, gdyby, to tylko część, a ja mówię o olbrzymiej produkcji rzeczy podstawowych jak ubrania, buty, AGD i pierdylion innych, zwykłych rzeczy, a nie surowcach energetycznych czy elektronice. Donald Trump chciał przymusić korpo do powrotu, między innymi dlatego wygrał, i już nie jest prezydentem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 4

@Xar, no wyobraź sobie, że to wiem.

@Xar @asam00, mówicie o fragmentach obecnej rzeczywistości i ja również, tylko innych. To wszystko skutki procesów, które zaczęły się wraz z Rewolucją Przemysłową, a bardzo się nasiliły w latach 80-90-tych ubiegłego wieku i które doprowadziły do powstania słynnego już 1% oraz zamiany kapitalizmu na korpo socjalizm. To, że państwa socjalizują się do granic absurdu nie wzięło się znikąd, ma swoje przyczyny i swoje skutki. Im więcej korpo w gospodarce, tym więcej państwa socjalnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+2 / 2

@Laviol - "jak chcesz zmusić prywatne firmy do powrotu z produkcją do krajów rodzimych, skoro często są to koncerny między narodowe oraz naruszyłoby to ich interesy, bo musieliby wybudować nowe zakłady w Europie czy Stanach?" Ja ich nie zmuszę - realia i władza wschodnia ich zmusi. Nawet koncern, to jest firma, która musi zarabiać i generować zyski. Nie wyprodukujesz towaru mając zerwane łańcuchy dostaw i mając ludzi zamkniętych. Też nie wyprodukujesz towaru bez surowców - nawet but potrzebuje surowca, czy to skóra, czy nici. Je trzeba wytworzyć a do tego potrzeba ludzi - ciężko o nich, gdy są zamknięci z powodu covida, czy innego cholerstwa. Dużo koncernów, to dzieło zachodu i te dzieła muszą borykać się z władzą wschodnią, która ma inną mentalność i podejście. Jeżeli te podejście włądz wschodnich się utrzyma, to parę lat i będziemy świadkami powrotu firm i deglobalizacji. Zaznaczam - jeżeli. Owszem, dużo się może zmienić, bo pójdą jakieś układy, łapówki i huk wie, co jeszcze, ale jeżeli to nie zadziała, to korporacjom za dużego pola do manewru nie pozostanie. Nikt nie jest jasnowidzem, ale na podstawie aktualnego stanu rzeczy, jestem zdania, że idziemy powoli w kierunku deglobalizacji.
Druga kwestia, to korpo to jedno, a polityka i społeczeństwo to drugie - to naczynia połączone. Jeżeli ludziom zacznie doskwierać brak towaru z powodu zawirowań, to władza prędzej czy później może zachęcić te korporacje do powrotu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+1 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
-5 / 5

Dokladnie! Odebrac wszystkie renty i emerytury!!!! Precz z nierobami!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem