Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
744 752
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Assasinsninja
+10 / 16

Fejk ale prawdziwy, bardzo wiele młodych osób robi to "dla spokoju" ze strony rodziny... A potem i tak niesnanski z rodziną bo nie żyją tak jak "relygyjni" powinii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+9 / 11

@Assasinsninja co raz więcej jest ślubów cywilnych bez kościoła. Mają ślub cywilny i dzieci bez chrztu. Wojny są i będą. Mój znajomy przez to nie utrzymuje kontaktu z teściami. Typowe katotaliby a Jarek jest dla nich mężem stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+2 / 10

Dawniej ślub kościelny warto było brać, sam z żoną rok po ślubie zrobiliśmy sobie kościelny dla samej ceremonii, bo kościoły mają to do siebie, że są ładniejsze niż urzędy stanu cywilnego, a jak zapłacisz, to w kościele możesz zorganizować dosłownie wszystko, w urzędzie jednak przepisy wiele zabraniają.

Jednak gdy kilka lat temu zmieniły się przepisy i można wziąć ślub cywilny poza urzędem, nawet w kościele zamiast księdza można sobie wziąć urzędnika, to już według mnie ślub kościelny nie ma żadnego sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2022 o 13:22

S seybr
+7 / 7

@voot1 konkordat to tak się nazywa. Umowa z korporacja z Watykanu. Ślub kościelny, gdzie ksiądz przedstawia odpowiednie dokumenty. Oczywiście konkordat zawiera min. wpieprzanie się w wychowanie dzieci, religię w szkołach. Nie chce mi się cytować tego gówna. To powinno zostać zerwane, kler wypieprzony ze szkoły. Chcą nauczać niech robią to w kościołach. Zero dotacji dla kościoła, chcą się utrzymać, niech robią to z datków wiernych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 0

@seybr konkordat to pojęcie szersze, nie dotyczy tylko ślubów i tak jak piszę, dzisiaj już ślub konkordatowy nie ma sensu, bo możesz sobie do kościoła wziąć urzędnika i masz ślub cywilny, ale w kościele, bez udziału księdza, były już takie śluby w Polsce, zresztą nawet lepiej, możesz sobie urzędnika przywieźć np. na jakąś ładną polankę w lesie, nawet do swojego domu :)
Wcześniej był z tym problem, bo przed zmianą przepisów urzędnik mógł dać Ci ślub tylko w urzędzie, więc ludzie już z tych dwóch woleli kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+9 / 9

Nawet jeśli to fejk, to właśnie tak to powinno wyglądać. A nie, że ciągle w internecie płaczą, że zrobili taki a nie inny ślub, bo mama, ciocia, wujek, babcia chciała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+6 / 6

Jak się nie podoba, to mogą nie iść na ślub.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+4 / 4

Wszyscy wielcy katolicy ale dla własnej przyjemności zagonią niewierzące potomstwo przed ołtarz żeby kłamały, że wierzą. I nie przeszkadza im fakt,że to niezgodne z ich własnymi doktrynami a ślub będzie nieważny w oczach kościoła, byleby móc się pochwalić,że się cyrk odbył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem