Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
529 548
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar U99
+5 / 9

Siedzą sobie uczestnicy Powstania Listopadowego, uczestnicy Powstania Styczniowego, Powstań Śląskich i Powstania Wielkopolskiego, żołnierze wojny polsko-bolszewickiej, ofiarni żołnierze Września, bohaterowie Powstania Warszawskiego, żołnierze Armii Andersa oraz Armii Berlinga. Siedzą sobie gdzieś w niebie, na chmurkach. Patrzą na tę współczesną Polskę. Patrzą i się zastanawiają: na jaką cholerę nam to było?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+3 / 7

@U99 Dokładnie. Zwłaszcza że z powstań wygraliśmy tylko Wielkopolskie, a sens miały jeszcze śląskie...
Świętowanie klęsk to patologia.

W dodatku Powstanie Warszawskie było jedną z najgłupszych akcji militarnych w całej historii naszego kraju. Zresztą inspirowaną przez bolszewików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+6 / 12

Mam takie pytanie:
Jak Kaczy syn, bedac w Londynie, z polskim zlotem, wysle was (cywili) by walczyc z ruskimi dywizjami, czym popadnie, bo broni nie bedzie, to jak nazwiecie tych co pojda "walczyc"?
Patriotami? Bohaterami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 6

@Greglem nie wiem jak ich nazwać, mnie wśród nich nie będzie, możliwie jak najszybciej wywiozę swoich bliskich w bezpieczne miejsce i nie wrócę walcząc o kawałek ziemi który dewastują politycy i mnie jako obywatela mają zasadniczo w du...e bo jestem im potrzebny tylko do podatków.... byle patola w tym kraju jest traktowana lepiej niż ktoś kto pracuje czy to na etacie czy prowadzący jakąś działalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@Greglem Ja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2022 o 1:33

K Krisiek44
0 / 0

@Pasqdnik82 ale kiedyś będziesz chciał wrócić i olejesz tych co za nią zginęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m4ght
-1 / 5

Czy kiedyś rozliczymy ludzi, którzy wydawali rozkaz rozpoczęcia powstania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 6

Cholerna rocznica wybuchu skrajnej głupoty.
Kilku naiwnych, niedouczonych generałów, z oglądem sytuacji na poziomie otumanionego alkocholem,
z inspiracji sowieckiej agentury wywołało bezsensowne i skazane na klęskę powstanie, posłało dzieci na rzeź, a w efekcie walk i akcji pacyfikacyjnej zginęło 10 razy tyle mieszkańców Warszawy, ilu było powstańców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 4

Prawdziwy rozmiar klęski i bezsensu całej akcji pokazują liczby. Za jednego zabitego Niemca płaciliśmy około setką naszych zabitych. Ba - żeby to jeszcze byli Niemcy! Ale to w znacznej części było różne barachło z ZSRR.
Tak się nie da prowadzić wojny. TO NIE JEST WZÓR DO NAŚLADOWANIA!!!!!
Kiedy wreszcie do Polaków dotrze mądrość generała Pattona? Powiedział swym żołnierzom (cytuję z pamięci) "Wy tu nie jesteście po to by bohatersko zginąć za Ojczyznę. Wy tu jesteście po to by tamte sukinsyny zginęły za swoją!".
Jest jeszcze jeden, dość bolesny aspekt całej sprawy. Powstanie miało wstrząsnąć sumieniem świata itd. A co jest dziś? Większość ludzi na świecie jeśli w ogóle słyszała o Powstaniu Warszawskim myśli o powstaniu w gettcie. Takie wrażenie na świecie zrobiliśmy. Nawet to przegraliśmy. Co za wzorzec do działania przyszłych pokoleń.
Z szablami na czołgi! Matka Boska z nami!
Kochanowski miał rację. Nowe przysłowie Polak sobie kupi....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2022 o 18:27