Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
772 779
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar IwanBardzoGrozny
+9 / 9

Wystarczy dopisać słowo "przeważającą" i wszystkie niby poczty niby dewocjonalia itd. nie mogłyby działać - tylko jak ma się debili u władzy to wymyślają idiotyczną ustawę, którą i tak można bez problemu obejść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 4

@IwanBardzoGrozny podaj prawna definicje slowa przewazajaca. W czym wyrazona? W zlotowkach,w sztukach, w klientach? Bys sie zdziwil ile osob potrafi w niedziele albo w nocy przyjsc na stacje po piwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+6 / 6

@IwanBardzoGrozny Obowiązkowy pomiar temperatury na wejściu i masz usługę medyczną z przeważającym udziałem. Głupie prawo ma to do siebie, że da się je w głupi sposób obchodzić. Nie da się natomiast poprawić głupiego prawa dodatkowymi zapisami tej samej klasy. Nakręca się tylko spiralę absurdu. A cierpi na tym praworządność jako taka, bo ludzie przestają szanować prawo jako takie - wychodząc z założenia, że przecież jest głupie i dziurawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+2 / 2

@IwanBardzoGrozny No tak, ale trzeba będzie przeprocesować wszystko przez Sejm i Senat, a ludzie coraz mniej przychylnie patrzą na te niepracujące niedziele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
-1 / 1

@daclaw

tak Ci się tylko wydaje, że można sobie wpisać dowolną działalność jako przeważającą.. Jeśli się np. określisz jako placówkę medyczną, bibliotekę czy muzeum zaraz może się okazać, że z innego prawa wynika, że nie możesz sprzedawać alko. Żadna biedronka nie zaryzykuje jednoznacznych deklaracji w tej kwestii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+5 / 5

@IwanBardzoGrozny Od tego Biedra ma armie prawnikow ktorym placi solidna monete i oni zrobia tak ze obejda trzy razy to prawo przeskocza i zrobia salto :) a gdy znowu ustala kolejny zapis to biedra i ich armia prawnikow zrobi znowu to samo wiec powodzenia :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

@IwanBardzoGrozny . Wystarczy uchylić tę idiotyczną ustawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wawrzynkor
+16 / 22

Trzymam kciuki za Biedronkę. Pora zakończyć układ rzad-rydzyk-płaz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 7

@wawrzynkor ja tam czekam na otwarte urzedy w weekendy :) niech pracownicy urzędu za prace w niedzielę mają wolne np we wtorek :) I w ogóle wprowadziłbym im jeszcze pracę zmianową.. tak by ludzie mogli załatwiać swoje sprawy nie w godzinach od 7 do 15 czy od 8 do 16... wprowadzić zmianę od 12 do 20tej. Przyśpieszy to załatwianie spraw, skróci kolejki bo nie rzucą się wszyscy na raz w jednym czasie... bo praca urzędu się wydłuży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2022 o 13:03

avatar Xar
0 / 0

@Pasqdnik82 okej, o ile zatem zwiekszy sie zatrudnienie urzednikow(ktorych w Polsce jest juz ponad milion, a pracujacych w Polsce jest okol 16 milionow) i ile za to zaplacimy w podatkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Xar nie zwrosną, niech pracują ci co są... w końcu będą pracować tyle samo a w zamian za prace w niedzielę będą mieli wolne w tygodniu :) I oczywiście stawka normalna za pracę w tym dniu tak jak pracownicy handlu w końcu godzinowo będą pracować tyle samo.. może zaczęliby pracować bardziej produktywnie a nie 3 godziny zamiast na pracę to na kawusię i ploteczki przeznaczają.. Myślisz że sklepy zatrudnią więcej ludzi gdy wróci praca w niedzielę? Wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2022 o 12:35

avatar Xar
0 / 2

@Pasqdnik82 i kto wtedy w tygodniu bedzie obslugiwal, skoro beda mieli wolne za niedziele?
Oczywiscie zatrudnia wiecej ludzi gdy wroci praca w niedziele z bardzo prostego powodu - ilosc roboczogodzin wzrosnie o 1/6

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@Xar Rotacja... skoro sklepy dają radę to czemu nie urzędy... ot przykładowy dyskont Netto, 13 osób zatrudnionych (sklep większy od niedalekiej Biedronki gdzie jest 15 osob) 13 (w tym 4 kierowników) więc sprzedawców masz 9 osób, sklep czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 22... na każdej zmianie musi być kierownik (wiadomo) do tego mamy sezon urlopowy, w tej chwili kierownik sklepu na zwolnieniu, drugi kierownik na urlopie.. zostaje dwóch kierowników.. 2 osoby z pracowników na zwolnienie, jeden na urlopie... i jakoś sklep funkcjonuje... fakt że jest zapi...ol... bo jest.. ale urzędnik też może zapie...lać, a nie tracić czas na ploteczki, powoli obsługiwać... klepać w klawiaturę jakby 2 dzień w pracy był.. da się. Czy długo to zależy, bo urzędnik pewnie po miesiącu intensywnej pracy jaką powinien normalnie wykonywać by wymiękł.. miałem do czynienia (w nie jednym urzędzie z sytuacjami) gdzie kolejka dość spora .. no ale gdy się weszło już do pokoju to widać było że 3 stanowiska, jedno czynne.. a w pokoju obok dwie kobietki sobie kawkę piły, miałem dłuższą sprawę, więc było to dłużej niż 15 minut... a paniusie dalej szczebiotały... po 25 minutach (a ile wcześniej tam sobie gadały to nie wiem) jedna siadła do biurka... druga otworzyła drzwi i poprosiła 2 kolejne osoby po czym sama zasiadła za biurkiem. Urzędy są niewydajne bo tacy ludzie tam pracują. 15 minut przerwy to 15 minut a nie 25 czy 30 minut.. Kurczę ja nawet nie mam problemu z tym by ktoś palący sobie wyskoczył na te 2-3 minuty na szybkiego dyma na zewnątrz... bo wiem jak to jest, że palić się chce i ta robota wtedy gorzej idzie bo się o dymku myśli. Sam jak paliłem to tak robiłem i kiedyś kierowniczka zmiany mi zwróciła uwagę że wychodze zapalić, to jej odpowiedziałem, ja stracę na papierosa 2 minuty a Ty pół zmiany wisisz na telefonie a to z córką a to z mężem i gówno robisz. I Zamknęła japę tępa baba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2022 o 1:49

avatar Rhanai
+6 / 6

Dzisiaj już słyszałam, że Biedronka zostanie czytelnią, teraz gabinet pielęgniarki... Czekam na burgerownię i kawiarnię, to brzmi jak spoko plan na niedzielę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+14 / 14

Ja bym wstawił telewizor i zarejestrował sklep jako kino. Ogólnie cała ta ustawa to bezsens. Ograniczanie handlu to podcinanie gałęzi na której się stoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+2 / 8

Najpierw Żabki czynne w niedziele, jako placówki pocztowe,
gdy faktyczne placówki pocztowe wcale nie są czynne w niedziele.
Teraz Biedronki czynne w niedziele, jako placówki medyczne,
gdy faktyczne placówki medyczne w niedziele (a nawet w soboty) nie pracują.
No, poza szpitalami, które pracują na okrągło,
ale w weekendy w baardzo ograniczonym trybie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+10 / 10

No i zarabisty pomysl! Jak jakiemus emerytowi cisnienie pojdzie jak zobaczy jakie sa ceny, to przynajmniej ktos sie nim zaopiekuje xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+4 / 4

Proponuję puścić biedronkową linię autobusową, dla której sklepy będą dworcami. Śmiechem-żartem, myślę, że coś takiego byłoby hitem i by napędziło mnóstwo klientów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oscik88
-1 / 3

Pracownicy sklepów walczyli o zakaz handlu, by również mieć wolne niedziele. Potem Ci sami pracownicy przychodzą do pracy w "placówce medycznej", "poczcie" czy innej tego typu pseudo-instytucji i bez zająknięcia obsługują klientów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+5 / 7

@oscik88 . O zakaz nie walczyli pracownicy tylko Śniadek, Duda i inne związkowe nieroby. A wszystko tylko po to żeby podlizać się biskupom. Interes pracowników można zaspokoić inaczej, ale po co, skoro nie o to chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
+7 / 7

Kiedy wreszcie Rząd przestanie się ośmieszać i bo pozwoli handlować w niedzielę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
+2 / 4

Ciekawe, czy Żabki otwarte są z tego powodu, że są to placówki religijne, wszak w Żabkach ma udziały pewien mnich redemptorysta z Torunia. Tego Jeden i drugi Duda nie widzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 1

Najśmieszniejsze jest to, że wystarczyłoby, żeby z biedronki zrobić fast-food.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mercedes33
0 / 2

Nie uwierzy Pani ale biedronka mnie uleczyła a lekarze nie mogli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
+3 / 7

Jestem za. Nawet, jeśli to placówka pocztowa i można tam odebrać przesyłkę. Nawet, jeśli to biblioteka i można wypożyczyć książkę. Nawet, jeśli to placówka medyczna i będzie można zmierzyć sobie ciśnienie itd. Super - bo będzie można zrobić zakupy w dogodnym czasie czy dniu. Teraz jest "nie bo nie! bo w niedzielę macie dawać na tacę a nie robić zakupy". Niech wielkie sieci walczą, bo tylko tam można teraz robić zakupy w rozsądnych cenach (sklepiki osiedlowe oszalały przy inflacji - trudno, splajtują, nikt nie będzie ich żałował). Trzymam kciuki i mam nadzieję, że zawsze znajdzie się jakaś luka, bo lubię robić zakupy tygodniowe w niedzielę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oscik88
-3 / 5

@mam2koty Dokładnie, niech zagraniczny kapitał robi u nas porządki, niech łamie przepisy i pluje nam w twarz, niech dzięki nim plajtuje wszystko, co nasze. O to chodzi, bo my to lubimy...

Przepisy, choćby najgłupsze, powinny być ustanawiane i obalane przez nas. Niech strajkuje naród, pracownicy sklepów (jeśli chcą pracować w niedziele). Lecz nie poprzez lekceważenie polskiego prawa przez zagranicznych gigantów, którym wydaje się, że mogą wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@oscik88 prosta ale moze dla Ciebie nieodgadnieta sprawa - gdyby ludzie nie chcieli kupowac w niedziele, to sklepy nie mialyby sensu sie otwierac bo nie byloby klientow. Skoro oplaca im sie otwieranie, to jaki z tego wniosek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 4

@oscik88 Mam gdzieś czy kapitał jest polski czy zagraniczny. Ważna dla mnie jest cena i wygoda - jeżeli tzw. "kapitał zagraniczny" mi to zapewnia, to mam w dupie ten polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oscik88
0 / 0

@Xar Wniosek jest taki, że należy wywczyć zmianę przepisów. Wymuszenie zmiany, a przyzwalanie na jego łamanie (w dodatku przez zagraniczne, a nie polskie spółki) to dwie rózne sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oscik88
-1 / 1

@mam2koty Tak, dokładnie o takich ludzi chodziło mi w mojej odpowiedzi. Takich, co mają wszystko w dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem