Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
62 76
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G georgefsh26
+3 / 7

Czyli autor demota postawił znak równości pomiędzy możliwością wolnego wypowiadania się w takich krajach jak Rosja i Białoruś oraz krajach cywilizowanych jak kraje Europy Zachodniej. Kolega jest bardziej oderwany od rzeczywistości niż nasz wódz Jarosław Wspaniały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+5 / 5

@jeykey1543 Wyjątkiem jest chyba londyński Hyde Park. Tam możesz mówić wszystko co chcesz. Wyjątki są dwa. Nie możesz mówić nic negatywnego na rodzinę królewską i nie możesz stać na brytyjskiej ziemi. To drugie rozwiązuje skrzynka po piwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+1 / 5

W Rosji nie możesz nazwać wojny wojną bo zostaniesz zesłany do gułagu na 15 lat ciężkich robót.
W Polsce niedługo za wydumaną obrazę uczuć religijnych będzie to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 4

Największy paradoks tolerancji polega na tym, że aby zadziałała nie można tolerować tych co nie tolerują. Co do samej wolności słowa możesz sobie mówić co chcesz tylko weź pod uwagę, że jak mówisz bzdury albo głupoty to ktoś Ci to wypomni. Na każdą opinię jest kontropinia natomiast rzadko się zdarza by czyjaś opinia była podyktowana gruntownym zbadaniem danego tematu. Raczej to najczęściej jest to ,,wydaje mi się'' konkretnej osoby często połączone z ,,Może rzeczywistość, badania naukowe i fakty przeczą mojej opinii ale ja jej nie zmienię bo nie''. Coś jak Krzysztof Bosak utrzymujący, że ryba to nie mięso. W naszym społeczeństwie i współczesnej kulturze piętnuje się wygłaszane publicznie dehumanizacyjne, poniżające lub nawołujące do nienawiści wypowiedzi z uwagi na doświadczenia Drugiej Wojny Światowej gdzie nieskrępowana możliwość mówienia wszystkiego doprowadziła do przejęcia władzy przez złych ludzi, którzy następnie odczłowieczyli dane grupy społeczne i pozamykali je w obozach koncentracyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem