Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
138 148
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jurand1967
+9 / 9

a dlaczego? to ty oddaj połowę swojego jedzenia biedniejszym we wsi. afrykańczycy sami mogą sobie kupić jedzenie, ale preferują amunicję i wojenki ze wszystkimi sąsiadami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2022 o 22:42

avatar CzlowiekZkamienia
-2 / 4

@jurand1967 Dla własnego dobra, aby nie wyglądać jak pan ze zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand1967
+6 / 6

@CzlowiekZkamienia nie wszyscy amerykanie wyglądają jak pan ze zdjęcia. owszem, chorobowa/monstrualna otyłość dotyczy dużej części społeczeństwa stanów zjednoczonych, nie zmienia to jednak faktu, że nie powinni oddawać nadmiaru pożywienia. sprzedać tak, za darmo nie. dawanie komuś coś za darmo rodzi patologie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+4 / 4

Głód wynika przede wszystkim z wojen. Koszt zakupu zboża, które by wyzywilo miliard ludzi jest stosunkowo mały. Ale przetransportowanie żywności do kraju upadłego, ogarnietego wojną jest bardzo duży, może 100x przewyższać cene samego zboża.
Najlepiej odżywieni w Afryce zdaje się, że są Egipcjanie. Jedzą ok. 3300kcal/dobę/osobę. Czyli tyle kcal ile ma kilogram zboża. Kilogram zboża kosztuje ok. 1pln. Gdyby to zboże kupować w Polsce wyżywienie jednego człowieka przez rok to ok.350pln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 2

@5g3g W przypadku Afryki głównie z dwóch powodów i żadnym z nich nie jest wojna.
Pierwszy to niekontrolowane rozmnażanie się w tempie szybszym niż króliki, drugi to taki że Europejczycy stworzyli ponad 500 mln pasożytów które tylko chcą dostać ale nie chcą na to zapracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-1 / 1

@yankers nie w tym problem , że mądrzysz się w temacie o którym nie masz pojęcia. Ale skąd w tobie tyle pogardy dla ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@5g3g Goła prawda ci się nie podoba ? Masz rację - nie ma bardziej hardkorowej pornografii niż goła prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-1 / 1

@katem goła prawda jest taka, że statystycznie rzecz biorąc twoi prapradziadkowie narobili więcej dzieciaków niż obecnie przeciętniemają dzieci w Afryce. Statystycznie rzecz biorąc najpewniej byli biedni i niedojadali (a już na pewno patrząc przez pryzmat obecnych standardów). Czy chcesz powiedzieć, że niekontrolowanie się rozmnażali szybciej niż króliki i byli pasożytami? Czy jak dotyczy to twoich przodków to byli herosi , którzy mimo biedy dali sobie radę i wychowali gromadkę dzieci?. Tak tylko pytam oceniając, jak dużo w tym co piszesz jest rasizmu.
Fakty są jednak dość proste- nie ma wojny, państwo jako tako działa, śmierć głodowa jest wyjątkiem, a nie regułą.
Co do liczby dzieci- powszechnie znanym faktem jest, że czym wyższa śmiertelność dzieci tym więcej rodzice mają dzieci. Trzeba dużo dzieci urodzić aby mieć duże szanse, że któreś dożyje dorosłości. Spada śmiertelność dzieci, za tym idzie spadek przyrostu naturalnego. W praktyce czym się więcej kraje zachodnie robią, żeby dzieci przeżywały, tym mniejszy jest przyrost naturalny. Paradoksalne, ale prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 sierpnia 2022 o 17:53

M mrooki
+1 / 1

Francis i jego reklama Mountain Dew. To trzeba zobaczyć. 'This one... it tastes like gaming." XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

tak!
niech!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

Dlaczego ktoś ma cos komuś DAĆ?
Afryka ma możliwość produkcji żywności, bez problemu może wyżywić cały kontynent. Trzeba tylko porzucić wojenki i zacząć PRACOWAĆ. Poczytaj jak skończyli ludzie, którzy chcieli tam pracować. Są zabijani, a firmy, czy farmy są palone. Nauczyli ich, że trzeba DAĆ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem