Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
106 126
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+12 / 18

Coś w tym jest. Osobiście nigdy nie usuwam komentarzy które napiszę. Nawet jeśli jakimś cudem mają skrajnie niską ocenę... A przecież bym mógł. Jednak na tym przecież polega wolność słowa prawda?
Ja piszę co chcę, a inni oceniają to jak chcą. Przez pryzmat takich ocen mogę stwierdzić, czy moje zdanie jest ogólnie popierane czy jednak mimo wszystko wymaga ponownej weryfikacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 23

@rafik54321 Generalnie zgadzam się, ale podchodzę z dużym dystansem do ocen. Za dużo tu możliwości manipulacji. Różnej maści trolle wykorzystują takie portale, aby przedstawić dane zjawisko lub pogląd jako coś społecznie akceptowanego lub też nie.

Jest to też niezwykle ważne, gdy np. za odpowiednią ilość ocen można na komentarze wpływać (np. pozycjonowanie na innych portalach) lub je nawet ukrywać, jak na demotach. Komentarze poniżej poziomu często nie są otwierane, w dodatku kompletnie niewidoczne w wersji mobilnej. Daje to duuuże możliwości do popisu. Dlatego też odnośnie ocen trzeba wziąć na coś takiego poprawkę.

A wyłącznie możliwości komentowania, to z góry wiadomo co oznacza :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 5

@LowcaKomedii naturalnie, trzeba też wziąć krytyczność pod uwagę względem ocen. Jednak jeśli łapiesz np -20 na 20 wydanych ocen to trzeba sprawę przemyśleć.
Trochę inaczej sprawa wygląda gdy np na 10 wydanych ocen masz ocenę 0. To znaczy mniej więcej 50/50, a zważywszy na manipulację możesz zakładać że twoje zdanie mieści się gdzieś w spektrum "większości". Kiedy masz np +15 ocen na 20 wydanych ocen to możesz założyć że raczej trolle cię nie gnębią, a większość społeczeństwa się z tobą zgadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@LowcaKomedii a demoty są jakieś hiper popularne? Kiedyś znacznie bardziej były popularne. Wyciągnięcie ponad 1000 ocen to nie był wyczyn. Dziś to już "porządny demot".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 6

@rafik54321 z oceną jest jak z du..a, każdy ma swoją. Czy na podstawie -15 w ocenie zweryfikujesz swoje zdanie? Że jednak "ok, mam tyle minusów, to jednak nie jest moje zdanie i wcale tak nie uważam" Pomijam fakt wycofania się z czegoś że np coś pomyliłeś... i jakiś fakt że np wojna wybuchała w październiku, a wybuchła rzeczywiście we wrześniu.. Wiele minusów też bywa ot tak... "nie zgadzam się, to minusuję ale nie powiem dlaczego"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 4

@rafik54321 z tym proporcjonowaniem ocen na demotywatorach to bym uważał że 30 głosów i +20, to że większość społeczeństwa się z Tobą zgadza...O ile dobrze pamiętam niejaki Komorowski w sondażach gdzie była "reprezentantatywna" grupa Polaków w ilości około 1000 osób w każdym prowadził, nawet w tych takich opozycyjnych wtedy, a efekt był taki że wygrał Adrian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

@rafik54321 trzeba przemyśleć czyjś negatywny komentarz minusy ale też wziąć pod uwagę to co napisał @LowcaKomedii jest kupę trolli na necie i tu też nie ma wyjątku. Czy też wejdziesz na Demot w temacie którego jesteś przeciwnym i skomentujesz go to dostaniesz kupę minusów os towarzystwa wzajemnej adoracji bo nie podzielasz ich zdania nawet jak piszesz merytorycznie.
Łowca np. dostawał minusy pod każdym demotem antyszczepionkowcow czy to oznaczało, że pisał głupoty? Nie, ale to też nie oznacza, że trzeba było się z nim zgadzać, ale może minusy leciały. Czasem jak się zdarza, że nawet w neutralnych komentarzach cię zminusuja bo mają taką zabawę gdy już cię zaszufladkowali z poglądami. Masz Demot anty religijny skomentujesz gdy widzisz jakiś "błąd" nie zanegujesz może nawet sensu, mało kto podejdzie merytorycznie tylko cię zminusuje bo jest anty, co jest bez sensu bo pokazuję, że ludzie nie czytają, a odpowiadają i często uważając się za "otwarte umysły" mają takie same ciasne horyzonty jak jakiś talib.
To samo masz w politycznych tematach tylko spotęgowane przez politycznych Trolli (powiedział bym nawet, że niektóre to multikonta bo aż bije po oczach ten sam styl schemat) jak wytkniesz manipulacje to cię zminusują, boś albo PiSior albo głupi POwiec nie ważne, że wcześniej krytykowałeś przeciwników, ale teraz nie jesteś z nami więc jesteś przeciwko nam. Ergo trzeba też podejść z dystansem, ale i umieć dostrzec swój błąd w komentarzu.
@Gundula Niestety tak jest myślę, że z powyższych powodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2022 o 9:09

avatar LowcaKomedii
-4 / 16

@rafik54321 Popularne są, kilka tysięcy osób ciągle na tym siedzi.

W dodatku bardzo często użytkownicy lub trolle robią rajdy po kontach, czyli minusują wszystkie komentarze jak leci nawet bez czytania.

Widzisz, nawet podczas naszej rozmowy - nikt się nie kłóci, normalnie piszemy, a wcześniejszy komentarz wyłapał 6 minusów - idealnie, by przestał być widoczny. Ty masz 3 oceny przy komentarzy, na który odpowiadałeś i jedną przy odpowiedzi. Ja aż 6.

Jak u mnie można się czasami przyczepić do stylu wypowiedzi, arogancji itp., to są użytkownicy, którzy są pod tym względem bardziej powściągliwi. Zawsze odpowiadają merytorycznie i kulturalnie, a i tak mają rajdy po całym koncie. Dlatego właśnie na takich publicznych portalach ocenami bym się szczególnie nie przejmował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

@Gundula Zapominasz jednak, że czasem coś, co wydaje Ci się oczywistym, dla kogoś wcale takim oczywistym nie jest. Oczywistość to fizyka i matematyka, a nie opinie, a przecież na forach internetowych takich, jak Demotywatory publikuje się opinie.
Z drugiej strony - wydaje mi się, że niektórzy stawiają minusy osobom, których nie lubią, bez względu na to, czy zgadzają się z ich opinią czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+4 / 10

@ LowcaKomedii Sam zamierzałem dodać takiego mema :-) W komentarzu miałem napisać, że bezwzględnie daję ''słabe''. Niestety mam rozterkę, bo podobają mi się demoty, a brak mi opcji podzielenia się opinią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2022 o 10:53

D Danilo1994
+1 / 3

@bartoszewiczkrzysztof osobiście wstydziłbym się popierać taką twórczość pod imieniem i nazwiskiem, ale jak kto lubi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-1 / 17

Najwięcej takich demotów widzę o wychwalaniu Tuska...
Niech ten gość da możliwość komentowania, to ludzie napiszą co sądzą o tym farbowanym lisie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
-1 / 1

@TheSnorlax
A po co? Przekaz z Nowogrodzkiej znamy doskonale, bo PISie trolle produkują się tu bez przerwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-4 / 4

@KatzenKratzen Raczej anty-pisowe trolle. Bo ja jak widzę chociażby główną stronę to non stop przeciwko PiSowi a nic o opozycji, która robi wszystko co w ich mocy by PiS wygrał wybory po raz trzeci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Danilo1994
+4 / 6

Zgadzam się, użytkownik @nopasaran1969 notorycznie wyłącza komentarze, by ludzie nie mogli ocenić jego propagandowych treści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem