Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
719 736
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D didja
+9 / 33

@slawekkier123

PiSorusski trollu, mecenas Giertych nie ukrywa się przed prokuratorem, bo nie dość, że żadne postępowanie nie jest przeciwko niemu prowadzone, to jeszcze mecenas ma ponad 20 prawomocnych wyroków sądowych potwierdzających, że nie popełnił żadnego przestępstwa oraz że prokuratorskie nękania na zlecenie Ziobry były bezpodstawne. Won, ruska onuco!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 9

@Slawa238 ruskich onuc to szukaj w swoim ukochanym PISie oszołomie. Idź się lecz trolu. Jesteś zwykłym, chorym z nienawiści, zakompleksionym PISowcem i żyjesz tylko z zasiłków, na które my, opozycjoniści pracujemy.

A Giertych to wybitny polityk, tak samo jak Wałęsa, Tusk, Trzaskowski itp. Nie można za to tego powiedzieć o twoich nazistowskich idolach: Kaczyńskim, Bąkiewiczu, Pawłowicz, Jakim, Ziobrze itd.

PISowcy to bliscy przyjaciele Putina..znajdź jedną wypowiedź rosyjskiego polityka krytykującą PIS. Nie ma. Chyba, że chodzi o rosyjskich opozycjonistów. Putin, tak samo jak PIS panicznie boi się PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-4 / 8

@Cammax Weź otwórz jakiś stare wydanie Newsweeka (podobno niezależna i wiarygodna gazeta) i poczytaj co jeszcze kilka lat temu pisano o Rosji i konieczności ocieplania z nią stosunków. Poczytaj jak dzisiejsza opozycja grzmiała, że Kaczyński jest rusofobem i dąży do wojny z Rosją.

A i osoba, która niedawno wyzywała wszystkie kobiety od k..rw raczej nie powinna pisać o "byciu chorym z nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-2 / 6

@Cammax napisał "znajdź jedną wypowiedź rosyjskiego polityka krytykującego PiS":

PROSZĘ BARDZO:
Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji i wieloletni współpracownik Putina postanowił skrytykować obecnych polityków, podkreślając, że w dzisiejszych czasach nie można już liczyć na wybitne postacie. We wpisie na Telegramie skupił się na "upadku zachodnich polityków" i wyróżnił dwóch z polskiej sceny. Morawiecki i Kaczyński zostali nazwani wyrzutkami i rusofobami.
https://www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/421291,miedwiediew-zaatakowal-morawieckiego-i-kaczynskiego-zarzuca-im-rusofobie

==========================
I jeszcze mała prasówka na temat relacji polsko-rosyjskich w ostatnich latach. Nie ma za co...

Kampania wyborcza 2014:
"PSL zrzuca bombę na PiS: "Kto zapewni, że rusofob Kaczyński nie wywoła wojny z Rosją?"
Kto zapewni, że jeśli rusofob Kaczyński dojdzie do władzy, to nie wyśle na Ukrainę polskich żołnierzy i nie wywoła wojny z Rosją?"
https://www.google.com/amp/s/wyborcza.pl/7,75398,16587387,psl-zrzuca-bombe-na-pis-kto-zapewni-ze-rusofob-kaczynski.amp

2011:
"Komsomolskaja Prawda" pisze, że "Polacy nie dopuścili do władzy rusofoba". "Zwycięstwo Tuska nad Kaczyńskim, jak uważają eksperci, jest na rękę Moskwie. Od wyników wyborów zależało wiele - czy rosyjsko-polskie relacje będą się rozwijały w pozytywnym duchu, czy też będą dreptać na starych i nowych skandalach" - konstatuje ten wielkonakładowy dziennik.
Komsomolskaja Prawda" pisze, że "nieposkromiony rusofob Kaczyński niejednokrotnie próbował psuć krew Kremlowi, obiecując, że >wyjaśni< katastrofę smoleńską i zmusi rosyjskie władze do ponownego pokajania się wobec polskiego narodu".
https://www.google.com/amp/s/www.wprost.pl/amp/265295/rosyjska-gazeta-polacy-nie-dopuscili-do-wladzy-rusofoba.html

2) BRONISŁAW KOMOROSKI 2010 r
Jeżeli pan uważa, że wszyscy zapomnieli o jego rusofobicznej postawie oraz o tym, jak wiele złego zrobił dla stosunków polsko-rosyjskich, to mamy różnicę zdań. Ja uważam, że Polacy mają pamięć dłuższą niż kampania wyborcza. Ponadto od tego, co prezes PiS mówi, ważniejsze jest to, co on robi. Ciekawe, czy on rzeczywiście zechce się teraz włączyć w pojednanie polsko-rosyjskie
https://tvn24.pl/polska/polacy-nie-zapomnieli-o-rusofobii-kaczynskiego-ra134198-3585270

Wizyta D. TUSKA w Moskwie 2008r.
Moskwa i Warszawa jednały się na Kremlu. Tusk zajął się eliminacją przeszkód po rusofobie Kaczyńskim - pisze "Komsomolskaja Prawda", relacjonując piątkową wizytę premiera Donalda Tuska w rosyjskiej stolicy. Rosja i Polska wychodzą z chłodu - wtóruje jej "Kommiersant".
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/tusk-eliminuje-przeszkody-po-rusofobie-kaczynskim-6037822857843329a%3famp=1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kejkum
+1 / 1

@Slawa238 cytujesz konsomolska prawde i komiersant, rozumiem że dla ciebie jako rusko-pisowskiego trola jest to normalne, ale dla Polaków nie, poza tym po owocach ich poznacie, jak to jest że przyjaciółmi pisu są kochankowie putina jak le pen, salvini czy orban???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Slawa238 bo wszyscy daliśmy się nabrać na udawaną rusofobię PIS. Ilu z nas przed 2015 wiedziało, że PIS to prorosyjska partia, która nas wyprowadzi z UE? Niewielu. Bo daliśmy się nabrać na pełną nienawiści antyniemiecką, antyeuropejską propagandę PIS. Żeby nie było, że tylko UE, Tusk i Niemcy, to wypuscili z szaf sektę smoleńską. Gdzie ta selta jest dziś? nie ma. Dziś Rosja dobra, a źli Niemcy. Nie mam żadmych wątpliwości, że w walce Niemcy vs Rosja PISowcy poszliby w pierwszym szeregu rosyjskiej armii.

Poza tym skoro PIS to rusofoby, to jak wyjaśnisz to, że ich orzyjaciółmi są Trump, Le Pen, Orban, z którymi nikt inny nie utrzymuje żadnych relacji? Jak wyjaśisz ich antyeuropejską propagandę? Jak wyjaśnisz to, że PISowskie oszołomy zerwały relacje z Niemcami, Szwecją (tu oficjalnie poszło o II WŚ i Potop), Belgią, Holandią, Norwegią, Dania, Finlandią, Francją (wiadomo, "lewactwo tam rządzi", nie to co w narodowo-katolickiej Polsce...)? Jak wyjaśnisz to, że PIS jest przeciwko wejściu do NATO Szwecji (tu na 100% przeciw, bezwzględna jednomyślność) i Finlandii (może jakiś PISowiec się wyłamie lub wciśnie zły guzik jak sejm będzie nad tym głosować)? I ostatnie pytanie: jak wyjaśnisz to, że PIS nie zrobiło nic, by odejść od węgla i gazu z Rosji? Nie, Baltic Pipe nie będzie, bo "rusofoby" nie są w stanie dogadać się z Danią i Norwegią, z którymi sami zerwali relacje?
Albo to hipokryci, albo naziole nienawidzący każdego, kto nie jest Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@kejkum Moja rozmówczyni-fanka opozycji- wyraźnie poprosiła by wskazać jej źródła rosyjskie, które krytykują PiS twierdząc, że takich nie znajdę. Kiedy znalazłam i udowodniłam, że się myli wkraczasz ty odwracając kota ogonem. Perfekcyjna manipulacja.

Perfekcyjna jest również metafora "kochankowie Putina". Fraza kochankowie oznacza wolną wolę, w miarę równa pozycję i możliwości wycofania się. W Europie istnie natomiast cała masa prostytutek Putina, które za grube pieniądze, które biorą pracując w podlegających mu spółkach są w stanie zrobić wszystko. I prym w tej grupie wiodą politycy niemieccy. Nie bez przyczyny Niemcy tak bardzo kopią dołki pod Ukrainą. Gdyby nie Wielka Brytania i USA Ukrainą była by już w pełni zajęta.

Nazwiska pracujących bezposrednio dla Putina polityków wygooglujesz sobie czy muszę ci pomóc (bo pewnie o nich nie słyszałeś)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@Cammax
1) "Jak wyjaśnisz to, że PIS jest przeciwko wejściu do NATO Szwecji (tu na 100% przeciw, bezwzględna jednomyślność) i Finlandii (może jakiś PISowiec się wyłamie lub wciśnie zły guzik jak sejm będzie nad tym głosować)?"

Głosowanie w sprawie wejścia Szwecji i Finlandii do NATO odbyło się ponad miesiąc temu (7 lipca). ZA wejściem Szwecji głosowali WSZYSCY posłowie (442), ZA wejściem Finlandii było 440 posłów, 1 się wstrzymał, jeden był przeciw i żaden z nich nie był z PiS. Dwa tygodnie poźniej głosowano w senacie i tam WSZYSCY byli ZA.
https://tvn24.pl/najnowsze/sejm-wyrazil-zgode-na-ratyfikacje-akcesji-finlandii-i-szwecji-do-nato-5780006
https://tvn24.pl/polska/akcesja-szwecji-i-finlandii-do-nato-senat-rp-przyjal-ustawy-w-sprawie-ratyfikacji-5815655

2) "Jak wyjaśnisz to, że PISowskie oszołomy zerwały relacje z Niemcami, Szwecją (tu oficjalnie poszło o II WŚ i Potop), Belgią, Holandią, Norwegią, Dania, Finlandią, Francją (wiadomo, "lewactwo tam rządzi", nie to co w narodowo-katolickiej Polsce...)?"

Pokaż mi jeden artykuł mówiący o tym, ze z jakimkolwiek krajem zerwaliśmy stosunki. Nie znajdziesz, bo nie zerwaliśmy. Spór w jakimkolwiek aspekcie nie oznacza zerwania stosunków. Zresztą zastanawia mnie co ty rozumiesz pod pojęciem zerwania stosunków i o jakie stosunki ci chodzi (dyplomatyczne, gospodarcze, kulturalne czy o stosunki w ogóle).

3) "jak wyjaśnisz to, że ich orzyjaciółmi są Trump, Le Pen, Orban, z którymi nikt inny nie utrzymuje żadnych relacji? Jak wyjaśisz ich antyeuropejską propagandę?"

Ich stosunki nie różnią znacząco od stosunków z Rosja innych polityków europejskich. Krytyka dotknęła ich (jak to określasz) postawę antyeuropejską. Dużo bardziej niebezpieczni są byli najwyżsi politycy europejscy pracujący bezpośrednio dla koncernów rosyjskich i biorący z tego powodu grube pieniądze:
- kanclerz Niemiec Gerhard Schröder - najpierw Gazprom i budowa gazociągów Nord Stream, teraz szef rady nadzorczej rosyjskiego państwowego koncernu energetycznego Rosnieft
- premier Finlandii, Esko Aho - członek zarządu i rady nadzorczej Sbierbanku,
- kanclerz Austrii, Christian Kern - rosyjskie koleje państwowe, RZD
- kanclerz Austrii, Wolfgang Schüssel, zarząd państwowego koncernu naftowego Łukoil
- Karin Kneissl, minister spraw zagranicznych Austrii razem z Gerhardem Schröderem zasiada w zarządzie Rosnieftu, tańczyła z Putinem na swoim weselu twierdząc póżniej, że "wtargnął" na jej ślub niezaproszony.
- premier Włoch Matteo Renzi- sektor prywatny ( o ile w Rosji można o takim mówić) zarząd Delimobil, rosyjskiej firmy zajmującej wynajmem samochodów,
Część odeszła po wybuchu wojny na Ukrainie, część została. Ale pieniędzy, które od putina wzieli nikt im nie odbierze. https://www.rp.pl/biznes/art35758961-europejscy-politycy-odchodza-z-rosyjskich-firm-gerhard-schroeder-ma-sie-swietnie

4) "I ostatnie pytanie: jak wyjaśnisz to, że PIS nie zrobiło nic, by odejść od węgla i gazu z Rosji?"

Embargo na węgiel z Rosji decyzją sejmu wprowadzono w Polsce w kwietniu 2022r. przez co mamy teraz kłopoty i zawirowania na rynku węgla.
https://www.gov.pl/web/finanse/embargo-na-import-wegla-z-rosji-z-podpisem-prezydenta

Unia Europejska wprowadziła embargo 4 miesiące później czyli 10 sierpnia 2022r. dając czas na poszukanie innych dostawców i zgromadzenia zapasów rosyjskiego węgla. Wyszliśmy przed szereg.
https://www.dw.com/pl/unijne-embarego-koniec-z-w%C4%99glem-z-rosji-dla-ue/a-62768298

Co do gazu, sankcje nałożone na Rosję wykluczały zapłatę za gaz w rublach. Rosja mimo to zażądała płatności w rublach. Polska i Bługaria odmówiły przez co Rosja 27 kwietnia 2022r oficjalnie z gazem. Do Polski z Rosji nie płynie gaz w ogóle. Inne kraje obeszły sankcje i handlują z Rosją. Co ciekawe na początku podobno uzupełnialiśmy braki gazem rosyjskim kupowanym od ... Niemiec ( które obeszły unijne sankcje). Ale pewnie długo to nie potrwa, bo Niemcy cierpią na potężne braki gazu i sami szukają nowych dostawców.
https://www.money.pl/gospodarka/rosja-za

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Slawa238 jakoś cicho było o tym głosowaniu. Nie powiem, bardzo zaskoczyła mnie postawa PIS w kontekście akcesji Szwecji. PISowcy tego kraju nie cierpią. Poza tym co na to ich wyborcy? O ile do Finów raczej nic nie mają, to do Szwedów nadal mają pretensje o Potop i o to, że tam rządzi lewica i nie ma prawicowych partii. Poza tym to kraj ateistyczny, co dla PISowców też jest skandalem.

A z Izraelem to niby utrzymujemy jeszcze jakieś relacje? Nielicząc organizacji pozarządowych i zwykłych ludzi.

Tu się zgadzam, bo np. po takim Orbanie wiadomo czego się spodziewać. A po najbardziej proeuropejskich politykach to trudno stwierdzić.

Sankcje to poparli w ciemno, choćnie mielismy innych dostawców. Ani na gaz, ani na węgiel. To pokazuje jak bardzo byliśmy zależni. I nadal byśmy byli, gdyby nie wojna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 16slawek
+6 / 8

Gdzie jest napisane o szabli? I z kim walczyli wymienieni przez ciebie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enoi
+2 / 4

@16slawek Bury to akurat głównie chyba z ludnością cywilną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enoi
-1 / 1

@16slawek Bury to akurat głównie chyba z ludnością cywilną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 9

Brawo dla Giertycha! Jak zwykle z klasą, mimo że ostro. Ale do bydła tak trzeba mówić, bo naziści innego języka nie rozumieją.
jak tylko władza wróci w normalne ręce, to PIS, ONR, Bąkiewicza i inne nazistowskie formacje trzeba zdelegalizować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsch
0 / 0

@Cammax uspokój się, przez takie rozemocjonowane histeryczki jak Ty, nazywające wszystkich dookoła nazistami i faszystami, zupełnie zatraca się faktyczne znaczenie tych słów. Do tego w każdym komentarzu plujesz jadem, jednocześnie krytykując mowę nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@bsch a jak inaczej nazwać kogoś głoszącego ksenofobię, rasizm, antysemityzm, homofobię, kult dzietności, szeroko zakrojony socjal i przekonanie o wyższości swojego narodu? To cechy nazizmu. Nazista niekoniecznie musi być Niemcem/Austriakiem/Szwedem/Norwegiem i nienawidzić też Słowian. Nazista równie dobrze może być nawet czarnym żydem i nienawidzić białych. W takim wypadku jedynie antysemityzm się nie zgodzi jako cecha poglądów takiej osoby.
Faszyzm bardziej skupia się na kwestiach silnej, niczym i nikim nieograniczonej władzy połączonej jednostki niż na nienawiści narodowościowej. Mniejsze znaczenie ma tu państwo. Czyli też pasuje do PIS.
No i jeszcze komunizm. Co tu dużo mówić- socjal i nienawiść do bogatych i ogólnie wyższych warstw. Znowu PIS.

A jak nie, to chyba nie zaprzeczysz, że i program, i działalność PIS zakładają i dopuszczają nienawiść rasową/narodowościową.

Krótko mówiąc- art.13 konstytucji się kłania. PIS jest do delegalizacji. I tak będzie, gdy wróci demokracja, a sądy i trybunały znów będą niezależne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 2

Albo pouczył by go, że walczy z Niemcami i ich kolaborantami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 2

Koń jaki jest, każdy widzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
0 / 0

Też nie jest prosto.
Bąkiewicz mógłby pomysleć (a nawet pomyśledź), że wujek z Kedywu dałby mu w łeb sęka. Trzeba wyjaśnić panu, że wówczas w łeb to się dostawało kulkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem