Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
450 458
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 6

Z tego właśnie powodu Niemcy od 18 lat wspierają Polskę w Unii Europejskiej. Nie dlatego, że nas lubią tylko dlatego, że bieda "za płotem" zawsze przez ten płot w jakiejś części przejdzie. I my również z tego powodu powinniśmy wspierać Ukrainę, a kiedyś w przyszłości może i Białoruś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@tomekbydgoszcz To się nazywa strefa wpływów i inwestycje...
Pracujemy na nich, a oni na nas zarabiają. Troska o przechodzenie biedy to jakiś nieistotny margines problemu.
„Unia Europejska jest projektem Imperium Europejskiego. Imperium polega na tym, że rdzeń (który znajduje się w Brukseli, zagłębiu Ruhry pewnie), eksportuje rozwiązania polityczne, szlaki komunikacyjne i kapitał, inwestuje i przynosi stopy zwrotu, pozyskując strefę podporządkowania gospodarczego i z czasem politycznego.”
Natomiast zgadzam się z Tobą, że (gdybyśmy mieli mądre i w miarę silne państwo) powinniśmy pomyśleć o zrobieniu czegoś podobnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2022 o 23:25

avatar tomekbydgoszcz
0 / 0

@kondon
Nie zrobieniu czegoś podobnego tylko robieniu to razem z Unią Europejską. Często czytam argumenty, że nie będzie nam ktoś w Brukseli mówił jak mamy żyć, a Ty myślisz, że jakbyśmy nie byli w UE to byś sobie żył jak chcesz? Zmartwię Cię ale pojedynczy człowiek zawsze musi się stosować do zasad ustalonych przez rządzących i ja osobiście czuję się dużo spokojniejsi jak wiem, że te zasady ustalone w polskim sejmie muszą być zgodne z zasadami Unii Europejskiej! I to nie jest, jak niektórzy twierdzą, ograniczanie swobody, niezależności czy wręcz wolności, a wprost przeciwnie, to jest dla obywateli bezpiecznik. Dużo większym prawdopodobieństwem jest to, co mamy teraz od 7 lat, że Polską będą rządzić idioci niż to, że całą Europą takowi będą rządzić. Obywatele wszystkich krajów naraz nie dadzą się otumanić tak jak Polacy teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@tomekbydgoszcz Biorąc pod uwagę preferencje wyborcze naszego społeczeństwa, mam świadomość, że nie będę sobie mógł żyć jak chcę.

"a osobiście czuję się dużo spokojniejsi jak wiem, że te zasady ustalone w polskim sejmie muszą być zgodne z zasadami Unii Europejskiej!"
Jeśli odnosisz się tutaj do naszego rządu obecnych przygłupów (i też poprzednich), to rozumiem Twoje złudne poczucie bezpieczeństwa. Jednak żadna z tych opcji ani nie prowadzi do bezpieczeństwa, ani do niczego dobrego.

" I to nie jest, jak niektórzy twierdzą, ograniczanie swobody, niezależności czy wręcz wolności, a wprost przeciwnie, to jest dla obywateli bezpiecznik."
Kompletna bzdura! To właśnie jest ograniczanie wolności i niezależności. A jak to sobie usprawiedliwisz, to już Twój problem.

"Dużo większym prawdopodobieństwem jest to, co mamy teraz od 7 lat, że Polską będą rządzić idioci niż to, że całą Europą takowi będą rządzić."
Idioci rządzą unią od dawna, tak jak Polską od 30 lat. Żadna z tych opcji nie jest dobra.

"Obywatele wszystkich krajów naraz nie dadzą się otumanić tak jak Polacy teraz."
Aleś Ty naiwny...
Już nawet Marks wiedział, że to kompletna bzdura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+5 / 5

Ja kiedyś spotkałem się z takim fenomenem, bo w mojej okolicy to naprawdę fenomen. Jakiś rok temu spotkałem się ze znajomym spod Łodzi, który jest rolnikiem i sam często korzystam z jego rad przez telefon i on mi opowiedział, że tam, jak jakiś rolnik wyjdzie w pole i zobaczy, że rośliny zaatakował jakiś szkodnik lub choroba to przejdzie się jeszcze po pobliskich polach i sprawdzi, a potem obdzwoni właścicieli tych pól i poinformuje o tym. Skutkuje to tym, że w krótkim czasie praktycznie wszyscy rolnicy stosują jakieś zabiegi, aby przeciwdziałać szkodom w plonach. Wiosną tego roku moje pola zaatakował dziwny robak - skrzypionka, który powoduje poważne straty w zbożach ale niestety jego larwy można zwalczać tylko środkami działającymi kontaktowo. Mówiłem o tym sąsiadom ale oni tylko wzruszali ramionami. Skończyło się to w taki sposób, że po oprysku kilka dni miałem spokoju, a potem larwy z sąsiednich pól i tak przeszły na moje pola. Nie w każdej społeczności jest jedność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 2

Mała poprawka jest to etos pracy protestantów...My Polacy ciągle mamy w głowie źle traktowanych ,podległych chłopów pańszczyźnianych.Bogactwo na polskiej wsi miało swoje korzenie właśnie w wykorzystywaniu słabszych.Zaborcy dobrze o tym wiedzieli.Przeszło 100 lat rozbiorów Polski???Jak to możliwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem