Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
505 513
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W Wryk
+16 / 18

A z ruskiej propagandy się śmiejemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+4 / 8

Dla mnie to bardzo pozytywna informacja.
Świadczy, że wbrew pozorom "Zjednoczona" "Prawica" uznaje ważność wykształcenia, fachowej wiedzy i doświadczenia. Oni tylko nie chcą, żeby te kryteria były stosowane do nich, członków ich rodzin oraz bliskich znajomych. Czyli kiedy już wszyscy PiSowcy, kuzyni PiSowców i koledzy PiSowców z podstawówki dostaną dobrze płatne stanowiska, to pozostałe zostaną rozdzielone według kompetencji. Zasadniczo różni się to od zasad komunistycznej nomenklatury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+10 / 10

W PO było to zjawisko powszechne, za to w PiSie jest to zjawisko stałe. Tam po prostu nie zatrudnia się ekspertów z rynku i sami się do tego przyznali.
"z podobnym problemem mierzyliśmy się, kiedy sprawowaliśmy władzę w latach 2005-2007. Wtedy poszliśmy w kierunku bardzo eksperckim, właśnie otwartych konkursów, jeśli chodzi o rady nadzorcze - trafiali tam eksperci z rynku, trafiały osoby z tytułami naukowymi, z SGH, z innych uczelni. I problem okazał się taki, że ich sposób myślenia o gospodarce, o zarządzaniu był zupełnie sprzeczny z tym, co Prawo i Sprawiedliwość ma w swoim programie."
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-fogiel-zalezy-nam-na-zdecydowanym-odchudzeniu-rzadu,nId,4721055

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+7 / 7

I to z ust partii, która wprowadziła bodajże w 2016 nowelizację ustawy o korpusie urzędniczym znoszącą wymóg konkursów i wymagań na stanowiska.

Stara ustawa, choć teoretycznie miała chronić przed nepotyzmem w praktyce nie chroniła przed nim, ale przynajmniej zapewniała, że krewni i koledzy upychani na stołki musza posiadać minimalne kompetencje na nich wymagane. Teraz nie musza nic umieć, rozumieć, bo wyłapano przykłady gdy kierownicy w urzędach i spółkach skarbu państwa nie potrafili pisać (nie mówię oczywiście o podpisaniu się, ale jakieś ciut dłuższej wypowiedzi).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tadek73
-2 / 4

Tak bylo w latach 1945-56 i teraz trwa to od 1989.
Nihil novi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
0 / 0

Przecież ten podręcznik kończy się na latach 70tych, to gdzie tam PO??

Jeżeli to prawda, to takiej bezczelności się nie spodziewałem nawet po tym chłamie, myślałem że mowa o PRL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
0 / 0

@Tomek59 Bo tu pewnie jest mowa o PRL. Zrobienie zdjęcie tak małego fragmentu tekstu uniemożliwia stwierdzenie, co autor miał na myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem