Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
484 493
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Assasinsninja
0 / 8

To państwo jest tak upośledzone że osoby które są za takie uważane są przy nim okazami zdrowia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+4 / 6

@Assasinsninja Zdajesz sobie sprawę, że cała ta historia jest wyssana z palca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
+1 / 7

Chyba, że proceder wyjdzie na jaw. Wtedy wyrok za składanie fałszywych zeznań , skarbówka za brak odprowadzenia podatku od przychodów, a przy tej skali to kolejny wyrok za przestępstwo skarbowe. Wystarczy jeden, który się zbuntuje. Co lepsze, taki dziadek, dla ratowania własnej skóry wsypie pozostałych, którzy też bekną za poświadczenie nieprawdy. Takich akcji jest cała masa. Naloty na fabryki nielegalnego tytoniu zaczynają się od nieogarów, którzy są za tępi żeby trzymać gębę na kłódkę i sypią ludzi, którzy im dostarczają po taniości tytoń. I tak jest ze wszystkim. Masz grata, który nadaje się tylko na złom? pochwal się kolegom, którzy majątek wydali na naprawy swoich gratów, jakiego masz super diagnostę, który za łapówkę przymyka oko(a raczej oba oka, uszy, do tego traci węch i inne zmysły oprócz zdolności liczenia). Wystarczy jeden zazdrosny, a kłopoty będzie mieć każdy kto gościa odwiedził. On za poświadczenie nieprawdy, oni za łapówki, bo za lżejszy wyrok będzie sypał. Tylko zaprawieni kryminaliści doskonale wiedzą jak Policja działa i podpuszcza do składania zeznań obciążających. Ale kto by się przejmował... Ja wolę być frajerem i nie dać nikomu pretekstu i możliwości do znalezienia paragrafu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+7 / 7

Historia niezła. Nie wyobrażam sobie tylko tego niejeżdżącego 70-latka, któremu udaje się zdać egzamin na prawo jazdy... Chyba, że działalność jest bardziej kompleksowa... IYKWIM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psibrat
+5 / 11

jakby się ten "dziennikarz śledczy" lepiej doinformował to nie ma możliwości na amerykańskim prawie jazdy już od dawna jeżdzić w Polsce, bo grozi grzywna/więzienie. Kiedyś można było i efektem tego było 500 PLN mandatu karnego i nic poza tym nie można było zrobić. Teraz od kilku lat już tak nie można bo jest to traktowane jako jazda bez uprawnień i do 2 lat i chyba 2.5 kary (do sprawdzenia, nie pamiętam). W każdym razie wiem, że już się nie da, bo sam na takim prawku jeździłem przez kilka lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+9 / 9

To fejk, a jeśli stracą prawo jazdy (nie mówię o zatrzymaniu na kilka miesięcy za szybką jazdę) to absolutnie nikt im nowego nie wyrobi, trzeba iść na kurs i zrobić od nowa co dla starszych osób na dodatek którzy nie używają auta jest praktycznie nie możliwe. Zatem teoretycznie mogli by przyjąć mandatów na siebie na 23 punkty i zarobili by w roku 2300 zł i ktoś wierzy w to że starszy poważny człowiek będzie w takie coś się bawił.
Z prawkiem amerykańskim też fejk bo cytuję "Aby prowadzić samochód na terenie Polski, obywatele USA powinni posiadać międzynarodowe lub polskie prawo jazdy; amerykańskie prawo jazdy bez zezwolenia na prowadzenie samochodu za granicą (International Driving Permit – IDP) nie jest wystarczające."
Zatem idąc tym tropem można podać osobę całkiem bez prawka, niech przyjmuje mandaty plus karę za jazdę bez uprawnień. Tylko w tym wszystkim są jeszcze paragrafy za składanie fałszywych oświadczeń a to nie są grzywny pieniężne a grozi ponoć do 8 lat więzienia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
-4 / 6

Stanowczo jestem za i sama bym skorzystała jakby sytuacja mnie dotyczyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
0 / 0

Jak ogarnąć ameryckie prawko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zbych00
+1 / 3

ściema, raz miałem pomysł by podać teściową, po wizycie w straży miejskiej zobaczyłem fotkę z fotoradaru wraz z moim zdjęciem z dowodu wyciągniętym z urzędu miasta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
0 / 0

Bzdura do kwadratu.
A nawet jakby było w tym odrobina prawdy to "dziadek" od prawka ma na karku kilka paragrafów za poświadczenie nieprawdy w dokumentach urzędowych i celowe wprowadzenie w błąd organów ścigania, kilka kolejnych za nieopodatkowane źródło dochodu i (niezgłoszoną jako DG) regularną działalność usługową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2022 o 8:53