Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
41 49
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
+5 / 5

50% z tych "ekspertów" to historycy z wykształcenia......jak można być naiwnym i wierzyc, że mogło im się udać dobre zarządzanie czymkolwiek - zwłaszcza państwem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+4 / 4

@next_1
10 mln naiwniaków się znalazło. Taki kraj :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 7

spokojnie wielu towarzyszy @Wolterianin @Obyczajowy @slawekkier123 @mafouta @MirrorOfDoom zadba by pis nie skończył na drugiej kadencji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 4

@YszamanY
PiS ma wszędzie swoich trolli, na propagandzie nie oszczędzają, bo wiedzą, że są przy władzy tylko dzięki kłamstwom i tylko kłamstwa dają im jakąkolwiek szansę przy tej władzy się utrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 2

@YszamanY Akurat nikt tu nie jest w stanie przebić cię w dbaniu o kolejną kadencję PiSu więc nie przesadzaj. Poza tym miło mi, że uważasz mnie za tak ważną osobę by decydować o tym jakie ugrupowanie będzie rządzić w Polsce i żałuję, że nie mam takiej władzy. Weź się jednak zdecyduj, bo raz mi piszesz, że mój głos jest bez znaczenia, a zaraz potem, że rządzę Polską polityką. To jak to jest w końcu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@tomekbydgoszcz Wczoraj po konferencji zgadało mi się z gościem na samozatrudnieniu. Przyznał się, że teraz dzięki pisowi płaci miesięcznie średnio 2000 mniej podatków niż wcześniej. Naprawdę sądzisz, że kogoś takiego przekonasz do głosowania na ugrupowanie, które chce żeby było jak wcześniej (czyli żeby płacił miesięcznie te 2000 więcej podatków) stwierdzeniem ***** *** lub PiS kłamie?
Rozumiem, że takie myślenie jest łatwe, ale póki opozycja będzie skupiać się na gadaniu, że PiS jest zły i dlatego musi odejść PiS może spać spokojnie. Ludzie bowiem wiedzą, że PiS jest zły. Wiedzą jednak także, że hasło ***** *** nie poprawi sytuacji. I między innymi takie trolle jak szaman działają na korzyść PiSu nawet jeżeli wydaje im się, że jest inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 4

@tomekbydgoszcz Dziś po konferencji rozmawiałem z gościem, który dzięki PiS płaci miesięcznie około 2000 mniej w podatkach. Naprawdę uważasz, że ktoś taki głosuje na PiS, bo PiS kłamie, albo że kogoś takiego przekonasz do głosowania na tych co chcą by było jak kiedyś (czyli żeby płacił o 2000 miesięcznie więcej) stwierdzeniem ***** *** albo gadaniem, że PiS jest zły? Przecież ludzie to doskonale wiedzą, tak jak wiedzą, że po nocy przychodzi dzień. Niestety opozycja nie jest w stanie po tylu latach porażek przyjąć do wiadomości, że rozwalenie wszystkiego, to nie jest to czego ludzie chcą, a hasło ***** *** nie budzi nadziei na poprawę sytuacji. Efektem tej bezmyślności jest też to, że głąby jak szaman potrafiące rzucać tylko kilka głodnych kawałków i obrażać ludzi, którzy nie padają przed nimi na kolana bardzo pomagają pisowi w utrzymaniu władzy. Co zabawne często myślą, że z pisem walczą gdy robią dla niego więcej niż wielu partyjniaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
0 / 0

@Wolterianin
"dzięki PiS płaci miesięcznie około 2000 mniej w podatkach" - to jest oczywiście ewidentne kłamstwo, może owszem płacić mniej np. 200 zł miesięcznie podatku dochodowego ale ogólnie, jak już, to podatków płaci 2000 zł więcej niż 7 lat temu tylko większość nich ma ukrytych w cenie towarów. Ten gość, który Ci to mówił, o ile sam tego nie wymyśliłeś, jest zwyczajnie analfabetą ekonomicznym i tyle w temacie.
Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@tomekbydgoszcz Człowiek od lat jest na samozatrudnieniu z czego nieźle żyje. Czy jest ekonomicznym analfabetą czy nie to nie wiem, ale nie trzeba być geniuszem by stwierdzić o ile mniej płaci się podatków. Zwłaszcza gdy wystarczy sprawdzić zestawienie przygotowane przez księgową. W papiery mu nie zaglądałem więc nie mogę wykluczyć, że trochę przesadził, ale sama kwota nie jest istotna. Płaci mniej. I to dużo mniej, bo sugerowana przez Ciebie kwota 200 zł nie byłaby nawet zauważalna. Za to Ty genialnie zobrazowałeś jedną z głównych cech opozycji. Wyparcie. Pojawiła się sytuacja nie pasująca do wizji i od razu została uznana za nieistniejącą. Zamiast odpowiedzi na pytanie jak przekonać do zagłosowania na opozycję kogoś, kto nie jest patusem, nieźle zarabia i za rządów PiS płaci znacząco niższe podatki jest stwierdzenie - to albo kłamstwo, albo wymysł. I jak tu się dziwić, że PiS wygrywa wybory za wyborami?

Gdyby takie podejście jak Twoje było tylko na demotach to luzik. Niestety prezenuje je praktycznie cała licząca się cześć totalnej opozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
0 / 0

@Wolterianin
Piękna bajka... szkoda (jak to bajka), że zmyślona. :-(
PiS na razie wygrało wybory 2x, dokładnie tyle samo ile razy wygrała PO, PO drugie swoje wybory wygrała po największym gospodarczym kryzysie świata od II wojny światowej więc stwierdzenie, że PiS wygrywa wybory za wyborami jest mocno naciągane. PiS wygrało wybory po raz drugi, bo 2/3 Polaków to analfabeci ekonomiczni. Teraz czeka nas zimna zima i zobaczymy czy wygra po raz trzeci, na Putina własnej nieudolności nie da się bez końca zrzucać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
-1 / 1

@Wolterianin
Twój zmyślony przyjaciel niech sobie lepiej policzy na co go za te 2000 stać dzisiaj a co mógł kupić 7 lat temu -zdziwi się ile zyskał dzięki PiS.
Jesteś ekonomicznym analfabetą i twój zmyślony przyjaciel też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@mustermann Każdy sądzi wg siebie. W każdym razie dziękuję za pokazanie jak kolega wyżej jak działa efekt wyparcia oraz za ten ogromny wkład w dyskusję. Z takimi wyborcami jak Ty PiS może być spokojny o kolejną kadencję.

BTW zastanawiam się na jakiej podstawie wysuwasz wnioski o poziomie mojej wiedzy ekonomicznej. Zakładam, że pewnie jak w innych sytuacjach bazujesz na swoich urojeniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@tomekbydgoszcz Chyba nie łapię. O jakiej bajce mówisz? Bo jeżeli o stwierdzeniu, że PiS wygrywa wybory za wyborami to powiedziałbym raczej, że jest przerażające, a nie piękne.

Z opozycją mającą tylko negatywny przekaz (***** ***) PiS wygra na pewno. Jasne ludzie będą cierpieć i może nawet głodować, ale PiS to już dawno wytłumaczył swoim wyborcom. A jeżeli różnej maści tuski przeforsują pomysł jednej listy, to w przyszłej kadencji PiS ma zapewnioną większość konstytucyjną. Poza tym PiS stworzył więzi tożsamościowe ze swoimi wyborcami których bieda szybko nie naruszy. Może zadziałałoby to gdyby opozycja zrezygnowała ze swojej totalności i przedstawiła jakikolwiek program naprawczy dający chociaż nadzieję na poprawę sytuacji (czego nie zrobi), ale bez tego zapomnij o tym, że PiS zostanie odsunięty od władzy. No chyba, że Kaczyński uzna, że czas oddać władzę, ale i wtedy będzie ciężko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
-1 / 1

@Wolterianin
Wystarczy to co wypisujesz w komentarzach. Nie masz zielonego pojęcia co jest wpływem do budżetu państwa a twój urojony znajomy z konferencji niczego nie liczy, tylko reaguje jak beneficjent 500+
Złośliwości sobie daruj, bo z takim pojęciem o ekonomii, tylko mnie rozśmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@mustermann Jak przeczytałem ten Twój tekst to zacząłem się zastanawiać kiedy na demotach rozmawiałem o budżecie i wpływach do niego, bo wydaje mi się, że nigdy. Nie mogłem sobie przypomnieć więc zacząłem szukać po swoich komentarzach. Znalazłem jakiś sprzed roku odnośnie vatu na paliwo i w zasadzie to wszystko. Gdzie więc Ty znalazłeś jakieś moje komentarze, które pozwoliłyby Ci ocenić moją wiedzę o wpływach do budżetu pozostaje dla mnie zagadką. Podobnie jak pozostaje dla mnie zagadką co to musiało być, że utknęło Ci to w głowie na lata i dlaczego gdy trafiłeś na coś tak szokującego nie sprostowałeś tego. No ale pogodziłem się już z tym, że jest wiele pytań na które nie poznam odpowiedzi.
Pozostaje mi więc tylko cieszyć się Twoją radością, bo w dzisiejszych czasach jest do niej coraz mniej powodów nawet jeżeli powód tej radości jest mi nieznany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
0 / 0

@Wolterianin
Samozaorałeś się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@mustermann Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bo póki co wychodzi na to, że cieszysz się z czegoś co sam sobie wymyślasz. Nie żeby mnie to martwiło, bo zawsze fajnie widzieć ludzi cieszących się z czegoś w tym smutnym świecie, ale jednak fajnie by było gdyby więcej osób mogło podzielić tą radość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem