Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
526 530
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+8 / 8

W dniu 16.08.2022 moze nie zamierzac, ale w dniu 16.08.2023 juz jak najbardziej - i co jej zrobia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+18 / 24

Ogólnie to jest problematyczna sprawa, sam znam kobiety które w ciągu 3 miesięcy od dostanie umowy na czas nieokreślony zaszły w ciąże i poszły na l4 a potem macierzyński, potem kolejna ciąża i pracodawca ma przez to problem bo nadal ponosi pewne koszty, nie ma pracownika a po kilku latach wróci mu pracownica nie mająca pojęcia o tym co się dzieje i jest przez jakiś czas chroniona przed zwolnieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+12 / 14

@kibishi Znam przypadek(A uwaga, pisze to w roku 2022) gdzie kobieta od 2015 jest nieobecna w pracy, a teoretycznie zatrudniona...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anna_K123
+2 / 2

@Xar znam taki przypadek od roku 2012!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+1 / 7

W duzej mierze tej patologii sa winne przepisy, czesciowo rowniez pracodawcy, ktorzy daja sie doic takim cwaniara przez lata. Kobiete w ciazy jak najbardziej mozna zwolnic w dowolnym momencie, z co najmniej 2 powodow: przez dzialanie na niekorzysc firmy; oraz z powodu restrukturyzacji. Mozna tez kobiety zatrudniac przez podspolki, ktore zbankrutuja, gdy bedzie trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 2

@Greglem "Takim cwaniarOM".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evengeline29
+7 / 9

Gdyby kobiety nie zachodziły w ciąże zaraz po podpisaniu umowy i zaraz potem nie uciekały na zwolnienie, też bym uważała, że jest to niestosowne. Ale znam kobietę, która zatrudniona była w jednej firmie około 10 lat, a przepracowała w sumie pare miesięcy. Zaraz po jednym dziecku było następne i tak ciągnęła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+6 / 8

Sam jako pracownik uważam, że jeśli nie pracujesz, to nie zarabiasz.
Po prostu nie widzę logicznego powodu, by pracodawca miał mi płacić za L4, urlop, czy ciążę i miał z tego powodu jeszcze jakieś inne problemy, jak obowiązek przyjęcia kobiety z powrotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2022 o 9:38

avatar Cascabel
+1 / 1

Jest na to pewne rozwiązanie, z których korzysta wiele firm. Łącznie do 3 lat można trzymać pracowników na umowie na czas określony - co robi większość znanych mi firm oferujących pensje powyżej najniższej krajowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2022 o 22:29