Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
79 93
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+7 / 15

Dobrego? Przez chwilę wydawało mi się że znalazłem jedną rzecz: uzmysłowił znacznej grupie Polaków o konieczności pogonienia różnej maści pasożytów. A nie, czekaj....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 8

@irulax raczej przynajmniej na chwile uswiadomili ludziom, ze podniesienie podatku spowoduje wzrost ceny(vide podatek cukrowy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+6 / 14

no jak to co zrobił PiS, Wszystko a konkretnie to i tamto a poza tym jeszcze bedom robili bo objecujom że zrobiom wiencej.
a za tego rudego Tuska to ośmiorcniczki były i zegarki Nowaka. złodzieje kradli ile się dało. Polskem Niemcom chcieli sprzedać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+12 / 22

Z mojego punktu widzenia to kontynuował prowadzoną przez PO a kożystną dla mnie politykę wypychania z Polski fachowej siły roboczej, dzięki czemu w obydwu zawodach które mogę wykonywać brakuje dziś pracowników, dzięki czemu zarabiam dziś grubo powyżej średniej krajowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+19 / 31

Komu się żyje lepiej?
To oczywiste - wszystkim "krewnym i znajomym Królika", wszystkim rodzinkom poobsadzanym na stanowiskach w państwowych instytucjach i firmach; wszystkim złodziejom, przekręciarzom i oszustom, którzy wiedzą kogo popierać i z kom się dzielić, kato-klerowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 17

o, dużo zrobili. Same dobre rzeczy. 500+, 13 i 14 emerytura, 0 vat na początek inflacji, dopłaty do węgla na zimę, do kościoła chodzą, drogę wybudowali, studzienki kanalizacyjne poświęcili, ujawnili gościa odpowiedzialnego za wszystko co złe, wybudowali pomniki papieża-Polaka. O czymś nie pamiętam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+8 / 12

@UFO_ludek Przerobili Mierzeję w najdłuższą w Polsce wyspę, która dostarczy atrakcji turystycznych ale trzeba się spieszyć zanim woda zamuli dno i nie da się przepłynąć czymś większym niż żaglówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+3 / 7

@koszmarek66 To nam naobiecują dmuchane pontony. taki program ponton+ i będzie znów grało i buczało :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 23

Jak to co, "bynamni dali, a za peło musieliśmy pracować, teraz nie musimy. No i obcokrajowców, gejów, innowierców, ateistów nienawidzo, a czarni ni majo wstępu";) (miałam całe zdanie wystylizować na PISowską nowomowę, ale jest za długie, by napisane po PISowsku było zrpzumiałe dla normalnych ludzi).

A teraz zupełnie na serio: niby pisałam prześmiewczo, ale dla ciemnego ludu liczy się socjal i nienawiść. Może wszystko w koło się palić, byle Polska była biała i katolicka, oczywiścoe w stu procentach hetero, a PISowcy mogli pasożytować za nasze z piątką dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mr_maryo
-5 / 5

@Cammax

"Przynajmniej", a nie "bynajmniej". Kolejny nie mający zielonego pojęcia, jaka jest różnica między tymi dwoma słowami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mr_maryo
+1 / 1

@mr_maryo

"niemający", że tak poprawię sam siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@mr_maryo to celowa stylizacja parodiująca typowego wyborcę PIS. Miałam zamiar całe zdanie w taki sposób napisał, ale nikt by nie zrozumiał. Może poza zwolennikami PIS i mieszkańcami wsi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mr_maryo
+1 / 1

@Cammax

Aaa, to zwracam honor. Dziś dysortografia i te inne "dys..." to już w internetach taka plaga, że czasem ciężko odróżnić, kiedy to cytat, a kiedy nie. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-1 / 7

wiadomo co: 500+, 300+ 12000+, czynastki, czternastki... itd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 9

Niektorym ludziom przez pewien czas zylo sie lepiej. Ale nie rozumieja ze to chwile i na kredyt. To tak, jakby ktos dostal 300 tysiecy kredytu i przebalowal wszystko na imprezach a pozniej sie dziwil, ze ma do splaty 500tysiecy. Reakcja takich ludzi ktorzy sa za glupi zeby zrozumiec, ze jest cos takiego jak konsekwencje: zdziwiony_pikachu.jpg
I ci ludzie serio wierza, ze wladza im ich los polepszyla, bo sa za glupi by zrozumiec jaki jest koszt tego co sie wydarzylo i ze teraz przyjdzie za to zaplacic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 7

@Xar Tak pomijając obecne ceny i inflację... to wcześniej, co z tego że minimalne pensje rosły i obecnie jest to chyba 3700zł brutto (albo coś w okolicach tego) jak ceny też rosły... w sumie dowalili różnych podatków (nazwali je opłatami) i w zasadzie nie ma większej różnicy w zakupach/mediach/opłatach dla osoby która kiedyś zarabiała najniższą krajową a (przed skokiem inflacji) zarabiała te 3700brutto bo ceny i tak poszły podobnie w górę i wszelkiego rodzaju opłaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MM76
+1 / 1

@Pasqdnik82 Od początku 2022 roku najniższa pensja krajowa wynosi 3010 zł brutto, 3700 brutto dobrze by było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2022 o 18:03

P Pasqdnik82
0 / 0

@MM76 no ok, trochę mnie poniosło bo pisałem na szybko bez sprawdzenia jaka to minimalna obecnie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+5 / 5

Cała patologia ich chwali za 500+ plus mohery dopingowane przez rydza i kurskiego. Nie wspominając o rodzinach na intratnych stołkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+7 / 7

Nie zadawałbyś głupich pytań gdybyś oglądnął choć jedne Wiadomości.
Ale jeśli się odważysz, lepiej miej pod ręką jakieś środki uspokajające. I warto pamiętać nr alarmowy lub mieć sąsiada ratownika bo niektórym niezahartowanym w oglądaniu TVP zdarza się wstrząs anafilaktyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+6 / 18

Nigdy nie głosowałem na PiS więc to pytanie nie do mnie. Biorąc jednak pod uwagę jak hejtuje się tu każdego kto nie jest fanatycznym wyznawcą totalnej opozycji raczej nikt nie przyzna się do głosowania na PiS więc spróbuję wskazać jedną z przyczyn, która wychodzi z analiz.

PiS masie ludzi dał poczucie tożsamości. Szczególnie ludziom biednym z mniejszych miasteczek czy wiosek gdzie transformacja ustrojowa jeszcze nie dotarła lub się nie udała. Dzięki temu ci ludzie poczuli, że dla kogoś są ważni i ktoś się przejmuje ich losem i o nich dba w przeciwieństwie do tych wielkomiejskich paniczyków, którzy nigdy ciężko nie musieli pracować i ze swoich miastowych tronów mówią ludziom, że są biedni w wyniku własnej głupoty. Do tego dał wroga i rzucił trochę socjalu. Dla swoich wyborców stał się ich partią. Ludzie ci wiedzą, że jest źle, ale mają poczucie, że PiS chciałby dać im więcej ale nie może bo Wróg nie pozwala więc dał tyle ile mógł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 5

@Wolterianin właściwie tak, dość zgrabnie to opisałeś jak w PRL, tylko z tą różnicą, że jednak w PRLu opozycja jednak jakby miała trochę większe trudności w funkcjonowaniu, a więzienie nie było tylko czczą groźbą xD
Ten mechanizm działa od lat, najlepiej był opisany podczas rewolucji francuskiej, październikowej, 1933 wydarzenia w Niemczech gdzie Hitler przecież był jak parias wśród politycznej elity ale ich wszystkich łączy właśnie to danie ludziom poczucia ważności dla władzy, tożsamości i wroga z którym należy walczyć.

Paradoksalnie u władzy mamy mnóstwo historyków, przypadek? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

@Tibr Nie mam możliwości, ani szczerze mówiąc chęci by to sprawdzić, ale jakoś tak mi się wydaje, że historycy od dawna dominują w Polskim parlamencie i Polskich rządach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Wolterianin w każdym razie na pewno pełno takich co by chcieli tę historię napisać na nowo, bo i każdy bohater gdzieś tam ma lub miał ciemną kartę, która wolałby wyrwać z CV;)
Niemniej rządy PiS to tylko konsekwencja ostatnich 30 lat władzy po transformacjach, jeżeli nikt nie upomina się o maluczkich to zawszę wcześniej czy później zrobią to populiści. Jeżeli dać by ludziom samy zarobić na chleb niwelując wyzysk dla populizmu zostanie tylko margines. Bolszewicy nie mieli żadnej siły w społeczeństwie, a jednak historia wiemy jak się potoczyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@Tibr Tylko co zrobić jak nikt nie jest zainteresowany by pozwolić ludziom samodzielnie zarabiać na chleb?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-2 / 4

@Wolterianin

Zabieganie o względy wyborców przed i po wyborach. Zawsze to powtarzam, ale Ty zgrabniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@Wandejczyk Dzięki za komplement, ale ja w zasadzie w prymitywny sposób powtórzyłem to co mówią socjolodzy których ominęło zaczadzenie ideologiczne i którzy nie wypierają rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Wolterianin niestety z jednej strony mamy tych co chcą otwarcie socjalu, z drugiej mamy tych co mówią, że nie chcą, nawet w ogóle nienawidzą rozdawnictwa, ale przy innej okazji bredzić o dobrobycie płynącym z dochodu bezwarunkowego, o darmowych dodatkach... Ich problemem jest to, że tylko chcą zmiany kierunku strumienia pieniędzy z budżetu, zmiany nazwy.

Niestety wraz z politykami cały mainstream w tym uczestniczy. Przecież to co się stało z Kukiz to konsekwencja tego działania. Wyśmiewania ideii żeby ludzie decydowali sami, bo przecież "ja nie jestem idiotą, ale ta reszta to debile i na pewno by zdecydowali dobrze" przy czym oddają wszystko politykom, narzekają, że źle postępują, ale sami tego w swoje ręce wsiąść nie chcą. Skorzystać z doświadczeń Szwajcarii, Anglosasów gdzie w USA nawet wybór sędziego może być dokonywany przez wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Wolterianin
"jakoś tak mi się wydaje, że historycy od dawna dominują w Polskim parlamencie i Polskich rządach."
co sie dziwic? majac dobre wyksztalcenie, mozesz spokojnie znalezc normalna prace i zarabiac normalne pieniadze bez brudzenia sobie rak polityka
dla historyka ktory w szkole moze zgarnac srednia krajowa, zarobki posla wygladaja zachecajaco, ale dla np informatyka to grosze po ktore by mu sie nie chcialo schylac

"Tylko co zrobić jak nikt nie jest zainteresowany by pozwolić ludziom samodzielnie zarabiać na chleb?"
zlosliwie sie zapytam, ktora partia tego zabrania?
a mniej zlosliwie powiem, ze wbrew temu co by sie wydawalo, ludzie glosujac kieruja sie emocjami, nie zdrowym rozsadkiem, dlatego wiele partii stara sie sie wdawac w ideologiczne dyskusje ktore do niczego nie prowadza, ale dziela narod i jasno pokazuja po ktorej stronie stoi dana partia. masz kwestie rozdzialu kosciola i polityki, masz kwestie aborcji, globalne ocieplenie itp

@Tibr
"każdy bohater gdzieś tam ma lub miał ciemną kartę, która wolałby wyrwać z CV"
jak najbardziej, to co odroznia bohatera od antagonisty to perspektywa

"Jeżeli dać by ludziom samy zarobić na chleb niwelując wyzysk dla populizmu zostanie tylko margines."
to nie takie proste, to co sie dzialo w polsce podczas transformacji ustrojowej jest swietnym przykladem
polikwidowano zaklady pracy. ci ludzie wrocili na rynek pracy (ktory z racji masowych zwolnien stal sie rynkiem pracodawcy) czesto bez potrzebnych na rynku umiejetnosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@mieteknapletek Problem nawet nie w tym, że głosują emocjami, ale że robią to nieświadomie i swoją emocjonalną reakcję traktują jako efekt świadomego wyboru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mieteknapletek wiesz, że poniekąd potwierdziłeś tym co napisałem o transformacji właśnie moje słowa o pozostawieniu miejsca dla populizmu. O to chodzi, że transformacja tak została zrobiona, że siłą rzeczy właśnie zostawiła, albo inaczej przygotowała miejsce dla populizm. I tak dobrze że nie poszliśmy śladem wschodu i stworzenia oligarchów, bo byśmy też mieli jakiegoś Putina. Niemniej ludzie dlatego poczuli resentyment po zmianie ustroju. Poczuli się oszukani, a PRL dawał im poczucie bezpieczeństwa dlatego po rządach solidarności wróciło SLD, potem pojawiła się samoobrona, a teraz PiS. Ludzie poczuli się ważni dla władzy. Co PO przegapiła a miała wsztkie narzędzia by to wykorzystać ale arogancja wzięła górę i mamy PiS. PiS odejdzie a ci co po nich przyjadą popełnią te same błędy wtedy PiS lub podobny twór już tak łatwo władzy nie odda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AZA193
+3 / 5

Jest jedną rzecz. Recepty elektroniczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-5 / 5

Bezrobocie zniknęło w trybie natychmiastowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@Wandejczyk to jakos dziwne bo liczba osob pracujacych jakos niewiele sie zmienila. Co sie zatem stalo z tymi ludzmi? Na czarno robia? Wyjechali? Nie zapisuja sie bo i tak zasilku nie dostana a do lekarza i tak ich przyjma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Wandejczyk
wskazniki bezrobocia nie pokazuja liczby osob ktore nie posiadaja pracy, tylko liczbe osob zarejestrowanych jako bezrobotni. wystarczy przyklepac przepisy o tym ze nie trzeba sie rejestrowac jako bezrobotny zeby miec ubezpieczenie zdrowotne, i bezrobocie ci spadnie o kolejne kilka procent

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-1 / 1

@mieteknapletek

Defekuję na to gorącym ekskrementem. Ważne, że bieda za PO była i się zmyła natychmiast jak stracili władzę. Koniec dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 8

Ogólnie to mi się żyje lepiej niż wcześniej, ale osobiście doszukiwałbym się tutaj raczej tego, że efektywniej pracuje dzięki doświadczeniu i rozwojowi a nie działaniu polityków.

Treść demota zresztą i tak jest głupia i dziecinna tak na prawdę nawet nie wiemy o 99% działań rządu, w mediach dowiadujemy się jedynie o ułamku tego o co się kłócą żeby było kolorowo a większość ustaw i nowelizacji spraw drobny przechodzi bez echa i często we współpracy z opozycją.
Żeby to zrozumieć wypadałoby w końcu trochę dorosnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrzemoRRR
+1 / 3

chcesz konkretów? proszę: to, tamto i jeszcze parę rzeczy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Feniks1234
-3 / 7

@PrzemoRRR
Ja nie rozumiem właśnie zwolenników PO to co mi się podoba to uniezależnienie gospodarki w przeciwieństwie do PO gdzie Pawlak mówił "a co się panu źle pali gaz rosyjski w kuchence" PiS zbudował balticpipe dzięki nim zbudowano terminal lng dzięki czemu możemy mieć gaz z kataru czy USA zbudowali przekop do zalewu wiślanego co przy tym co za Tuska zrobiono z nabrzeżami portowymi oddano w dzierżawę, powiększyło zdolność przeładunkowa polskich portów dzięki czemu będzie można. sprowadzać więcej węgla, na co Rosja na pewno by nie pozwoliła gdybyśmy chcieli sprowadzać węgiel przez cieśninę Pilawska nie wspominając o tym że bronili granicy wschodniej przed imigrantami których PO by po prostu wpuściła i bal bym się przejść przez miasto żeby mnie jakiś arab nie zaczepił co się dzieje np w Szwecji to zakrawa o pomstę do nieba gdzie są osiedla że policja boi się wjeżdżać, połączyli Orlen z lotosem i zapewnili udziały Saudi Aramko w rafinerii w Gdańsku dzięki czemu będziemy mieć ropę z Arabii Saudyjskiej nie z Rosji obniżają podatku podnieśli kwotę wolną od podatku wzmacniają nasze siły zbrojne a nie rozwiązują jak za Tuska nie wspominając o tym co działo się w Warszawie gdzie wywalanie ludzi z kamienic że nie wspomnę nawet gromkiewicz walc miała kamienice nielegalnie przejęta a sytuacja była tam tak napięta że spalili kobietę w lesie kabackim która organizowała ludzi wyrzucanych na bruk to pokazuje jak ta mafia była zdeterminowana i warszawiacy zagłosowali oczywiście na Trzaskowskiego pupilka gromkiewicz Walc który nie zgodził się na wypłatę tym wyrzuconym ludziom jakichkolwiek rekompensat co sądy przyklepały wiadomo jakie są sądy w Polsce PO kradła ile wlezie przykładem jest Sławomir Nowak którego nawet Ukraińcy chcieli za jaja powiesić gdzie na Ukrainie normalna jest korupcja o czym wszyscy wiedzą to jak Sławomir Nowak musiał zaleźć im za skure i Tusk robił z niego ofiarę dyktatorskich rządów PiSu co już nawet nie jest śmieszne jest niesmaczne. można wspomnieć jeszcze o tym że jakby Tusk dalej rządził to już pewnie szpitale by były sprzedane jak to zwykle bywa za grosze a leczyć by się mogli tylko bogaci reszta sfoloczy niech umiera na ulicy, chcieli sprzedać lotos ruskim to dopiero była paranoja nawet KGHM który co roku przynosi większe zyski chcieli sprzedać co jest po prostu tak niegospodarne zachowanie że się w pale nie mieści ja gdybym miał więcej kasy to bym od razu kupił pakiet akcji kghmu oni chcieki sprzedać kurę znosząca złote jaja to już nie są głupcy to zwyczajne gospodarcze debile i taki mają plan wszystko sprzedać najlepiej Niemcom i ruskim a potem jest jak w Gdańsku rządzonym przez Adamowicza gdzie miasto sprzedało zagranicznej firmie wodociągi i kanalizacja później tą firmą zaczęła podnosić ceny mieszkańcy poszli ze skarga do miasta a miasto rozłożyło ręce że to jest już prywatne i nie mogą kontrolować cen jakie ustala prywatna firma i tak wyszło że krociowe zysku zamiast do kasy miasta Gdańska trafiały nad loare do Francji a jakby ktoś nie rozumiał jak tak można to poprostu Adamowicz oczywiście dostał tam miejsce w zarządzie i dostawał milion złotych rocznie co komuś może się wydawać duzo ale to były grosze przy tym co Francuzi robili na tym kasy wymieniać można w nieskończoność dlatego nie rozumiem jak można głosować na takich idiotów jak PO jak ktoś chce głosować na PO to już lepiej niech głosuje na Lewicę lepszy czerwony patriota jak volxdeutch tyle w temacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joker1318
-1 / 3

Człowieku, nie ma czegoś takiego jak zwolennicy PiSu.
Po 8 latach kadencji PO ci którzy pamiętają te wszystkie afery, złodziejstwo, łamanie prawa i bezkarność, wolą zagłosować na miotłę niż na PO. To że PiS jest u władzy to sukces platformy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P patrycjaoo
-3 / 3

Jeżeli nie wiesz i nie widzisz no to pozostaje ci jedno.... Pakuj się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
+1 / 1

nikt ci nie odpowie bo pis nic nie zrobił

Odpowiedz Komentuj obrazkiem