Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 152
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawelsprz
+2 / 8

Myślisz, że opozycja jest lepsza od PIS-u? Aktualny system przy wyborach promuje partie wodzowskie, a w nich do sejmu wchodzą tylko MBW(mierni, bierni ale wierni(prezesowi nieważne czy w PIS czy w PO). Większość tępej tluszy posłuchał polityków, gdy można było coś zmienić i wprowadzić okręgi jednomandatowe.I teraz mamy partie na wzór NDSAP, wypełnione przydupasami prezesów, bo kto się im sprzeciwi nie dostanie jedynki na liście. Sami to sobie zgotowaliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 3

@pawelsprz Myślę, że obecna opozycja parlamentarna nie jest lepsza od PiSu i wcale się nie stara być lepsza. Boję się, że efektem tej bezmyślności będzie trzecia kadencja dla PiS i to może z większością konstytucyjną czego wyrazem jest ten demot.
Mam też cichą nadzieję, że może w końcu wyborcy ugrupowań opozycyjnych zaczną uderzać do swoich przedstawicieli z pytaniem co wyczyniają, a członkowie ugrupowań pozaparlamentarnych mających jakieś pomysły na przyszłość zacisną poślady i zaczną je promować, bo koszmar nadchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 3

@Wolterianin Niestety jest gorzej niż piszesz. PiS otworzył puszkę pandory wszczepiając ponownie w nasz Naród największą zarazę i nieszczęście jaką wymyśliła ludzkość czyli SOCJALIZM. Wszyscy mówią że opozycja nie ma planu i pomysłu. A prawda jest taka że aby myśleć o dobrym wyniku w następnych wyborach trzeba przelicytować PiS w rozdawnictwie publicznych pieniędzy co pociągnie za sobą dalsze zadłużanie naszego państwa i dodruk kolejnych mld zł. co jeszcze bardziej napędzi inflacje i zrujnuje stan naszej gospodarki. Już teraz widać jak opozycja próbuje się ścigać kto więcej rozda pieniędzy publicznych. Ale każdy kto ma jakikolwiek pojecie o ekonomi wie że to skończy się tragedią. Więc trzeba będzie zaciskać pasa aby nie pójść w ślady Turcji i Wenezueli. Tylko jak to przekazać motłochowi aby zrozumiał i zagłosował? Najbardziej bolesne jest to przeżywaliśmy tą sama sytuację za poprzedniej komuny gdzie inflacja osiągnęła ok 600%, państwo zbankrutowało i musiało sprzedać za długi większość swojego przemysłu. Ludzie o tym zapomnieli i nie wyciągnęli żadnych wniosków.

"Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie." George Santayana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@pawelsprz co to jest "NDSAP"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

@kikurenty Nie zgadzam się z tym, że PiS otworzył socjalistyczną puszkę Pandory. Od lat 90. robił to każdy rząd. PiS tak jak jego poprzednicy dołożył tylko kilka swoich cegiełek i wcale nie więcej niż poprzednicy. Po prostu łącznie ich jest już tyle, że staje się to dla ludzi coraz bardziej dotkliwe. Zaraz pewnie wyjdę na obrońcę PiS, ale zauważ, że PiS nigdy nie ukrywał swoich poglądów. Realizuje dokładnie to co zapowiadał co jest jednym z powodów poparcia jakie ma.

Nie zgadzam się też z tym, że aby wygrać z PiS trzeba go przelicytować w rozdawnictwie. Moim zdaniem potrzebna jest przede wszystkim konsekwencja. Nie można jak opozycja totalna mówić tym samym tchem, że rozdawnictwo to katastrofa i że rozdamy więcej niż PiS. W ten sposób opozycja sama pozbawia się wiarygodności co ułatwia życie PiSowi. Bo niestety PiS zgodnie z prawdą może powiedzieć - obiecaliśmy, że damy i daliśmy.

Moim zdaniem potrzebni są ludzie, którzy powiedzą ludziom jasno - jest ciężko i będzie jeszcze ciężej, ale jeżeli pozwolicie nam zrealizować nasze pomysły {tu lista pomysłów} to szybciej przez to przejdziemy. Ludzie bowiem nie są głupi wbrew temu w co przedstawiciele opozycji totalnej chcieliby wierzyć i potrafią zadbać o swój interes. Liczyłem w tym na konferencję, ale woleli pójść w sprawy światopoglądowe i nic nie zapowiada by miało się to zmienić.
Jasne. Nie ma gwarancji, że taka partia wygra, ale mogłaby stać się liczącą siłą w parlamencie. Zobacz ile głosów zdobył taki Kukiz za pierwszym razem.
Licytowanie się na to kto da więcej to jednokierunkowa droga do bankructwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 2

@Wolterianin "Ludzie bowiem nie są głupi wbrew temu ..." Nie są głupi - są jeszcze głupsi niż ci się wydaje, cytując klasyka. Może akurat masz szczęście żyć w jakimś specyficznym środowisku ale wszystkie jakie znam są właśnie takie jak opisałem. Jeszcze jak mieszkałem w Polsce a pochodzę z małopolski próbowaliśmy założyć lokalny komitet wyborczy na wybory samorządowe do gminy. Bylem na spotkaniach we wszystkich 11 sołectwach - gadka zawsze ta sama " co nom docie" i musieliśmy licytować się z przeciwnikami.
Co do spraw światopoglądowych cieszę się że poruszyłeś ten temat bo to w 100% udowadnia moją tezę że Polacy to idioci. Jesteśmy okradani i niszczeni przez PiSowską komunę, daliśmy się zaszczuć i zastraszyć podczas pandemii, afera PSowska goni aferę, inflacja osiąga rekordowe poziom od 30 lat, Ceny lecą w kosmos, poziom zadłużenia osiągnął historyczny rekord 1500 mld zł, mamy dzięki "nowemu wałowi" najbardziej zawiły, niejasny i skomplikowany system podadkowy w krajach OECD. I co?. Gó**o. Nikt nie wychodzi na ulicę. Kiedy Polacy wyszli na ulicę w ostatnich latach? Raz jak im chcieli pornosy odciąć - ACTA, i aborcja. Mniejsze jak protesty o sądy czy TVN pomijam choć i tak są to powody ideologiczne. Polaków nie interesuje ekonomia bo się na niej nie znają. Ich interesuje ile przelewu dostaną, aborcja i LGBT. I tyle.
Zobaczysz jaki będzie w najbliższej kapani - festiwal spie**nia kto da więcej. Bo propagandziści partyjni doskonale wiedzą że dyskusja o ekonomii nie ma sensu, a jeszcze ludzie by sie zaczeli interesowac jak ten system działa - a po co to komu? . Jedno jest pewne PiS zmarnował 7 lat prosperity na świecie i teraz ktokolwiek by nie rządził w Polsce bedzie musiał zacisnąć pasa motłochowi aż po sam kręgosłup.

PS. "PiS tak jak jego poprzednicy dołożył tylko kilka swoich cegiełek i wcale nie więcej niż poprzednicy." Człowieku PIS dodrukował i rozdał w samych latach (2020-2021) ponad 500 mld zł. przy rocznym budżecie Polski 491,9 mld zł. Jak to nazywasz niewielką cegiełką to gratuluję humoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2022 o 11:30

W Wolterianin
+2 / 2

@kikurenty Nie twierdzę, że cegiełka PiSu jest mała. Twierdzę natomiast, że za poprzedników były dokładane większe.

Co do racjonalności, to nie zgadzam się z Tobą. Po prostu zapominasz, że każdy jest inny i ma inną sytuację. To co jest nieracjonalne dla Ciebie dla kogoś innego jest racjonalne. To co dla Ciebie czy może raczej wg Ciebie jest szczytem głupoty, dla kogoś innego może być najlepszym możliwym wyborem.
Skupienie się Polaków na sprawach swiatopogladowych nie wynika z głupoty. Jest naturalnym efektem skupiania się na różnicach. Po co bowiem zawracać sobie głowę rzeczami, które w każdym przypadku są takie same? Tu można by zacząć się zastanawiać czemu w Polsce nie może zaistnieć ugrupowanie z innego paradygmatu niż socjalistyczny, ale to osobny i bardzo obszerny temat i chyba nie zaryzykowałbym tezy, że przyczyną jest głupota. Chociaż nie mogę wykluczyć, że masz rację, a tylko ja tego nie widzę ze względu na jakieś specyficzne uwarunkowania. Byłaby to jednak tak beznadziejna sytuacja, że boję się chociażby zacząć ją rozważać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@kondon Bardzo interesująca odpowiedź na pytanie kiedy PO przestanie licytować się z komunistami na socjalizm. Z drugiej strony zastanawiam się co pytający robi w PO, bo najwyraźniej nie jest to lewicowiec. Chociaż pewnie i tak po tym pytaniu został wykopany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@kondon Dziś w tnv24 na wizji Tusk zapytany o to pytanie patrząc prosto w oczy prowadzącej stwierdził, że nie zna tej wypowiedzi. Wprawdzie jak mu przypomniała zdarzenie to trochę się zmieszał, ale potem zaczął odwracać kota ogonem, że to nie chodzi o licytowanie się, a o to czy polskie rodziny przeżyją (chyba) zimę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Wolterianin Mistrz Morawieckiego...
Masz jakieś nagranie? Jaki to był program?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@kondon Jeden na jeden w tvn24. Z tego co widzę jest na tvn24 GO, ale nie mam tam suba więc nie sprawdzę czy w całości. Nie udało mi się tego znaleźć w żadnej darmowej wersji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Wolterianin Jakbyś gdzieś trafił, to daj znać. Ja też jeszcze poszukam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@kondon Ok, ale wątpię by było. TVN nie po to tworzy płatną platformę, żeby dopuścić darmowe treści

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@kondon Tusk zawsze mówił to co mu wygodne. Pierwszy link podaje prawdziwą informację do zweryfikowania w tvn24 GO jak ktoś ma abonament. Drugiej informacji nie kojarzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+5 / 15

Z czystej ciekawości: świadomie wrzucasz grafikę na podstawie sondaży sprzed TRZECH LAT - sprzed pandemii, wojny i gigantycznej inflacji, sprzed braków węgla i gigantycznych podwyżek cen gazu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-2 / 2

@Wolterianin

Źródło nieuciekła, po prostu w telefonie go nie widać, ale na komputerze widać. To teraz wejdź w ten link i sprawdź datę. To jest tekst z 2019 r. Jakbyś nie zauważył - mamy rok 2022 i trochę się od tego czasu wydarzyło…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@13Puchatek Widziałem datę. Właśnie ze względu na nią użyłem tej grafiki. Jest to data pokazująca stan tydzień po wyborach. Nie jakieś sondażowe badania, a stan faktyczny. Jakbym miał dostęp do kompa to pewnie bym użył obu map by pokazać skalę zmian po pierwszej kadencji.
Wiem też, że mamy rok 2022. Nawet napisałem o tym w treści demota. Podobnie jak wiem, że od tego czasu dużo się wydarzyło. Zauważ jednak, że PiS wytłumaczył się z tego w sposób przekonujący nie tylko dla jego wyborców, ale i niestety dla części wyborców niezdecydowanych. Natomiast opozycja ma tylko swoje gwiazdki.
Ok tym razem ma rację mówiąc, że to co się dzieje to wina PiS, ale przez swoją trwającą już drugą kadencję totalność sprawiła, że to nie ma znaczenia dla nikogo poza fanatycznymi wyznawcami. Do zbicia tego wystarczy bowiem proste i niestety prawdziwe stwierdzenie, że opozycja zawsze o wszystko obwiniała PiS. Poza tym opozycja praktycznie codziennie mocno pracuje nad rujnowaniem swojej wiarygodności swoją niekonsekwencją. Chciałbym zobaczyć jakiekolwiek działania opozycji w kierunku odebrania pisowi władzy, a zamiast tego co nie włączę tvn24 to widzę jak opozycja ciężko pracuje na trzecią kadencję PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 4

@Wolterianin

1. W treści demona napisałeś, że "W 2022 na rok przed wyborami opozycja…". Ilustrujesz to grafika okazującą stan z 2019. To wprowadza w błąd.

2. Błąd wprowadza także mówienie, że "opozycja nie robi nic poza powtarzaniem…". To nieprawda - to bezsensowne powtarzanie PiSowskiego przekazu. Opozycja ma konkretny program, jasno mówi, co chce zmienić, co powinno być inaczej i dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@13Puchatek
Ad1 Obrazek pokazuje stan od wyborów do wyborów czyli stan, który jest aktualny od 2019 i taki będzie pewnie do 2023 (bo nie wierzę w przedterminowe wybory), a artykuł pokazuje dodatkowo pogorszenie sytuacji względem poprzedniej kadencji. Do tego następne wybory powinny się odbyć na jesieni 2023 czyli za rok. Tak więc nie widzę wprowadzenia w błąd o jakim mówisz. Takim wprowadzeniem w błąd mogłaby być grafika z której wcześniejszych kadencji.

Ad2.
Średnio przez 2h dziennie oglądam tvn24. Poranek 6-7 i potem trochę w trakcie dnia. Gdzieś podczas dnia przewija mi się czasem Polsat i z internetowych mediów interia, onet, wp i inny drobiazg. Jeżeli mówisz, że opozycja ma konkretny program i jasno mówi co chce zmienić to powiedz gdzie to znalazłeś, bo to co ja dostrzegam to gwiazdki i bełkot w rodzaju PiS jest zły i jak dojdziemy do władzy to wsadzimy wszystkich do więzienia. Ewentualnie zbiór pobożnych życzeń w rodzaju chciejstwa by wszyscy byli piękni, zdrowi i bogaci. Na ostatnie radzie programowej PO jaką oglądałem (nie pamiętam już czy to czerwiec czy lipiec) było podobnie. Najpierw Tusk hejtuje PiS, a potem pałeczkę przejmują inni. W efekcie podczas 2h wystąpień jedyny konkret jaki padł to z ust jakiegoś nikomu nieznanego działacza stwierdzenie, że jak PO wróci do władzy to zwiększa ilość połączeń PKS tak by do każdej miejscowości były w ciągu doby minimum 2 kursy przyjeżdżające i 2 wyjeżdżające. Oczywiście nic nie było o źródłach finansowania, ale to akurat na takiej imprezie można wybaczyć. Na innych jeszcze gorzej. Tylko PiS to, PiS tamto. No i sławetne stwierdzenie, że opozycja nie może ujawnić programu, bo wtedy PiS go zrealizuje.

Chociaż jakby się zastanowić to partia Razem faktycznie ma program więc nie powinno się mówić, że opozycja to tylko gwiazdki. Tyle, że jest to ugrupowanie o stosunkowo marginalnym poparciu więc przy mówieniu o opozycji jako całości myślę, że pomijalne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 3

@Wolterianin

Ad 1. - Po pierwsze grafika sprzed 3 lat nie pokazuje obecnego stanu poparcia partii politycznych, a to sugeruje Twój demot. Po drugie - nawet ta mapka z 2019 jest nieco myląca, bo okazuje jedynie liczbą POWIATÓW, w których wygrał PiS (nie czyniąc rozróżnienia między powiatem Sejneńskim liczącym nieco ponad 20 tys, wyborców a np. Warszawą mającą 1,7 mln wyborców). Tymczasem PiS w tych wyborach zdobył niecałe 44% głosów wyborców - co oczywiście było zdecydowanym zwycięstwem, ale nie takim jak sugeruje ta niemal całkowicie zaniebieszczona mapa. Obecnie poparcie dla PiS oscyluje w okolicach 30% i ma tendencję spadkową, a przewaga PiS nad KO systematycznie maleje – są już pierwsze sondaże, w których KO ma przewagę. A nawet w tych, w którym nie ma, widać wyraźnie, że wystarcz zjednoczenie części opozycji (np. KO + PL2050 + PSL), żeby bez większych problemów pokonać PiS.

Ad 2. - no wybacz, ale jeśli oglądasz telewizję informacyjną przez 2 godziny dziennie i nadal w wypowiedziach opozycji słyszysz tylko "gwiazdki", to sorry, ale ja Ci ie pomogę. Wejdź na strony internetowe PO, całej KO, PL2050 i innych partii opozycyjnych, poczytaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@13Puchatek Demot nie miał na celu pokazania poparcia dla partii politycznych tylko pokazanie skalę dominacji PiSu. To ile % Polaków zagłosowało na jaką partię czy ile kto ma poparcia nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy osiągnięty w wyborach i to właśnie chciałem pokazać.
Tak BTW fałszowania przekazu to podając wartości procentowe właśnie to robisz gdyż nie uwzględniasz frekwencji. Więc nie. PiS w ostatnich wyborach nie zdobył 44% głosów wyborców. Zdobył 44% ważnych głosów. Poparcie wśród wyborców miał szacunkowo na poziomie około 25%.

Niestety mapy nie przygotowałem więc nie wiem na ile jest precyzyjna. Patrząc na źródło założyłem, że jest.

Sondażami się nie przejmuj. Nic nie znaczą. Liczy się wynik wyborczy.

Po poprzedniej Twojej wiadomości wszedłem na strony partyjne żeby przeczytać ich program i nie dałem rady żadnego doczytać do końca. Przecież tam nic nie trzyma się kupy. No ale może to faktycznie tylko ja to tak odbieram. Przyszłe wybory pokażą. Tendencja pokazana powiatami nie wygląda jednak (przynajmniej dla mnie) zachęcająco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-3 / 3

@Wolterianin

"To ile % Polaków zagłosowało na jaką partię czy ile kto ma poparcia nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy osiągnięty w wyborach i to właśnie chciałem pokazać."

Efekt końcowy osiągnięty w wyborach to 43,59% ważnych głosów przekładające się w naszej ordynacji wyborczej na 51,09% mandatów. Grafika, którą wrzuciłeś, sugeruje 90% dla PiS. Naprawdę tego nie łapiesz?

"…nie dałem rady żadnego doczytać do końca."

No sorry, to już nie mowa wina…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

Daj przykład. Daj partię która będzie liberalna. Z wybitnie solidnym programem, głównie ekonomicznym.
Liberalnym światopoglądowo, nieco prawicowa gospodarczo. Taka, która zacznie srogo zwalczać inflację. Taką która odkręci ludziom śrubę.
Taką która pozamiata kler. Taką która zainwestuje w wojsko. Taką która dogada się z rządami byłego zsrr. Taką która przestanie robić pośmiewisko w Europie.

Jestem przekonany że taka partia leciutko zyska 95% poparcia w wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+1 / 1

@rafik54321 Ciekawa jest partia libertariańska, ale nie jest nawet na takim poziomie popularności, żeby myśleć o parlamencie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-5 / 5

@rafik54321 obudź się ,to twoje marzenia, nie 95 %

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

@CzlowiekZkamienia W Polsce głosuje jakieś 45% uprawnionych więc gdyby ludzie zamiast przejmować się małą popularnością jakiegoś ugrupowania zagłosowali na nie, to mogłoby się okazać, że to małe ugrupowanie stworzy rząd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 3

@rafik54321 PO zaczynała jako katolicka partia o wolnorynkowym programie gospodarczym i liberalnym światopoglądowo. Coś jak konfa przed ostatnimi wyborami.
Skoro więc tak duże ugrupowanie może w ciągu kilku chwil dokonać zwrotu o 180 stopni nie tracąc wyborców, to może któreś z obecnych będzie w stanie dokonać podobnej wolty i przez rok przekonać ludzi, że to faktyczna zmiana poglądów. Ewentualnie jakieś mniejsze wypłynie na szersze wody

Odpowiedz Komentuj obrazkiem