Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
87 95
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MIKKOP
+1 / 1

Oj mam takie książeczki. Na razie w kartonie w piwnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
+6 / 6

To chyba dość stare wierszyki - dziecięca twórczość podwórkowa. Jeśli jest przedmowa do tego i jakieś komentarze (datowanie, skąd wierszyk itp.) to byłoby nawet dość ciekawe. Wierszyk o krasnoludkach znam z podstawówki - koleżanka śpiewała na wycieczce. To taka "ludowa" przestroga przed złym ożenkiem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
0 / 0

@LubieHamaki
Dokładnie. Ja też ten wierszyk znam z podstawówki. A te o Hitlerze to przecież okupacyjne humoreski.
To może być w ogóle zbiór takich wierszyków z pierwszej połowy XX wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zWinna
-1 / 1

@LubieHamaki, nie są właśnie opatrzone żadnymi przypisami. Rozumiem, że w pewnym okresie funkcjonowały w przekazie słownym, rozumiem motywację ich powstania itd. ale nikomu nie przychodziło do głowy by spisywać w księgach te podwórkowe rymowanki, bo właśnie tam ich miejsce, tam żyją. Poza tym brzydota tych rysunków razi moje oczy i zwyczajnie, jeśli mam się bawić słowem z dzieckiem, to znajduję inne sposoby i tomiki z zabawnymi rymowankami, niekoniecznie o pierdzeniu, czy patologi domowej krasnoludków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lego45
+4 / 8

Moja córka ma dwie książki tej serii od około dwóch lat. Obecnie ma lat 7 a czytamy jej od niemowlaka. Mamy niesamowity ubaw z niektórych wierszyków i wyliczanek. Niektóre znam sam z lat dzieciństwa. Śmiechy, nauka, dopowiadania tłumaczenia. Super zabawa. Proponuję wyjąć kij z tyłka i zastanowić się jak można wesoło i z nauką podejść do tematu... Swoją drogą HiT zatwierdzony przez debila Czarnka to o wiele gorsza lektura....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
0 / 0

do autora demota: wyjmij kołek z doopy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem