Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
205 223
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kontousun1ete
+2 / 2

Każda normalna korpo po ujawnieniu takiego procederu zostałaby zlikwidowana. Kościół - nie ma problemu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

Nie cierpię kościoła i wszystko, co z nim związane działa na mnie jak płachta na byka. Jedynie samą architekturę mogę czasami podziwiać. Ale trochę autora poniosło. Zakonnice w Irlandii nie mordowały tych dzieci. Traktowały je podle, nie zapewniły należytej opieki, przez co one umierały, a potem nie zapewniły godnego pochówku, co stoi w sprzeczności z wszelkimi zasadami, jakimi Kościół podobno się kieruje. W ogóle w sprzeczności z zasadami jakiegokolwiek cywilizowanego społeczeństwa. Za to należy im się potępienie.

Ale ich nie mordowały. Bądźmy uczciwi w rozprzestrzenianiu informacji. Po pierwsze, dla zasady, dla zwykłej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości, a po drugie, przez takie kłamstwa dajemy argumenty obrońcom Kościoła. Zaraz to wypatrzą i będą podważać wszystko, bo skoro było jedno kłamstwo, to dlaczego nie zakładać, ze jest ich więcej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
0 / 0

@El_Polaco
głodzenie i brak właściwej opieki to niby co jest jak nie powolne mordowanie?? :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@adamIM
Tyle że to jest napisane, jakby te zakonnice zarzynały dzieci jak UPA Polaków albo jak Niemcy gazowali ludzi w obozach. To jednak jest spora różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
0 / 0

@El_Polaco
nie ma żadnej różnicy między strzałem w potylicę a głodzeniem do śmierci, no może jedna ta druga metoda jest okrutniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@adamIM
Nie mam TVN-u, więc nie mogłem obejrzeć tego dokumentu. Możesz podać więcej szczegółów odnośnie głodzenia? Jak to dokładnie wyglądało? Czy te zakonnice były sadystkami czy nie miały środków, żeby nakarmić te dzieci? Irlandia do lat osiemdziesiątych była bardzo biednym krajem, brakowało wszystkiego. Z drugiej strony była biedna, bo była skrajnie katolicka. Chyba bardziej niż Polska kiedykolwiek w swojej historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
0 / 0

@El_Polaco
po co ci TVN? myślisz że to oni sobie wymyślili temat?? poszukaj informacji prasowych (wujek google pomoże) to się dowiesz jak to wyglądało.
zapewne zakonnice byłe pełne miłosierdzia i odejmowały sobie od ust aby nakarmić sieroty a jak dzieci były nieposłuszne to musiały tylko odbębnić paciorek, a tylko wrogie media rozdmuchały nic nieznaczący incydent. wszyscy uwzięli się na ten KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@adamIM
Chodzi mi o ten konkretny materiał, do którego odnosi się demot. Co robił Kościół w Irlandii wiem bardzo dobrze, bo tu mieszkam. W dalszym ciągu ma spore wpływy, ale dużo mniejsze niż kiedyś. Kościół jest właścicielem wielu szkół w Irlandii. Żeby zostać nauczycielem w niektórych szkołach, trzeba mieć zaświadczenie od proboszcza. Politycy już nie tańczą, jak im księża zagrają, ale za bardzo im się nie postawią.

Pamiętam, jaki był skandal, jak znaleziono szkielety dzieci w Tuam, kilkadziesiąt kilometrów od mojego miasta. Wiem, gdzie w mojej okolicy były pralnie sióstr Magdalenek.

Także wiem, co tu się działo. Ale nie wiem, co jest w tym dokumencie, o jakich ośrodkach mowa, w jakich latach. Jak będziemy się gubić w szczegółach, to sami dostarczymy argumentów obrońcom tej instytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
0 / 0

wiedział

Odpowiedz Komentuj obrazkiem