Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Europa w tej chwili

0:29

www.demotywatory.pl
+
333 341
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+3 / 17

"przygłupy klimatyczne" powiedzą że to naturalne, klimat zmienia się raz na 30 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2022 o 9:32

J jelcyn777
-2 / 2

@YszamanY może po prostu doliczenie 80gr do siateczki na zakupy nic nie dało, tak samo jak latanie samolotami po świecie przez osoby pokroju Ursuli Von Der Leyen, Grety i innych pseudo ekologów.

Tak czy inaczej skoro klimat zmienia się dopiero od 30 lat ? To jak możliwe, że kamienie głodu z 1616r. wyszły na powierzchnię ? Czyli w 1616r. też była susza ? Przez emisję co2 z piecy i samochodów i ogólnie przemysł ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 2

@jelcyn777 prawie się zgadza, tylko że to dzieje się zbyt szybko, ale jest to nie do ogarnięcia dla " przygłuów klimatycznych " Naukowcy alarmują, że jest to spowodowane zmianami klimatycznymi zapoczątkowanymi przez człowieka. Jak napisał na Twitterze europejski komisarz ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa: "Susze stały się naszą letnią rzeczywistością." i twierdzisz że jeden samolot polityka zanieczyszcza więcej jak setki wożących tłumy ludzi ? brawo ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jelcyn777
-2 / 2

@YszamanY w okolicy 1977 mówiono o epoce lodowcowej. Wcale nie jest tak, że dzieje się to za szybko, nigdy nie działo się to w określonym tempie. Dodatkowo według niektórych noblistów, powinniśmy wyginąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irvis3000
+5 / 13

Przecież zmian klimatycznych nie ma !!! A wolny rynek spowoduje że do takiej łodzi doczepi się koła i jakoś to będzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+1 / 21

papierowe słomki nie pomagają ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 10

Wygląda na zbiornik wodny a te czasami się opróżnia, chociaż to raczej susza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 9

Soczyście zielona trawa na brzegach i zarastające zielenią dno rzeki. Musi tam jednak w miarę regularnie padać.
Problem jest złożony i zapewne skoro deszczu było mniej niż zwykle to więcej wody wypompowano z rzek na pola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+1 / 5

@koszmarek66 trawa na górskich stokach to chyba żaden argument. Patrząc jaką powierzchnię zajmuje ten zbiornik, a raczej zajmował, to tych pól tam dużo musi być, pewnie widzimy góry, a dalej to juz same pola uprawne... co za bzdury.... ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
-4 / 4

To jest na pewno plan naszego rządu na walkę z europejskimi ideologiami. Jak im rzeki wyschną, to wrócą do nas z podkulonym ogonem. Szczególnie że wczoraj u nas solidnie padało :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
-1 / 1

Niestety. Selekcja naturalna :( Jak nie nasze to następne (synowie córki) pokolenie będą walczyć o wodę. Już od dawna się mówiło, że będzie wojna o ropę. Ale wcześniej będzie o wodę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P picasa
0 / 0

trzecia wojna światowa będzie o wodę; zamiast ciągnąć rurę gazową lepiej pociągnąć wodociąg podłączony do jakiegoś fińskiego jeziora

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nasper
+2 / 8

Nie ma żadnych przygłupów klimatycznych. Każdy kto ma odrobinę IQ, wie, że klimat się zmienia.
Problem pojawia się w sposobie walki z tym.
Przykładowo - w USA walczą z firmami naftowymi, a jednocześnie naciskają na OPEC żeby wydobywali więcej ropy (tak jakby ropa z OPECu nie powodowała zmian klimatu).
W europie ograniczamy gaz, bo nakładamy sankcje na Rosję. Ale w efekcie gaz drożeje, płacimy im więcej, a Rosja wypuszcza nadmiarowy gaz w eter. Emitując CO2 bez żadnego sensu.
Takich absurdów jest mnóstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar damazykordialek
0 / 0

gdzie to, ze takie dno czyste?!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mdra
-3 / 9

A teraz coś bardziej naukowo, a mniej żewnych obrazkó dla naiwnych.
cyt:
Średnia obszarowa temperatura powietrza w kwietniu 2022 r. wyniosła w Polsce 6,7°C i była aż o 1,9 stopnia niższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca (klimatologiczny okres normalny 1991-2020). Tegoroczny kwiecień należy zaliczyć do miesięcy ekstremalnie chłodnych termicznie.
Obszarowo uśredniona suma opadu atmosferycznego w kwietniu wyniosła w Polsce 36,3 mm i była zaledwie o 0,1 mm mniejsza od normy dla tego miesiąca, określonej na podstawie pomiarów w latach 1991-2020. Według klasyfikacji Kaczorowskiej miniony kwiecień należy zaliczyć do miesięcy normalnych pluwialnie.
Według klasyfikacji rangowej średniej obszarowej sumy opadów, obejmującej okres od 1951 r., kwiecień 2022 r. plasuje się na 40. pozycji. Najbardziej zasobny w opady był kwiecień 1970 r. (ze średnią sumą 76 mm), najmniej – w 2009 r. (zaledwie 6,1 mm).
Źródło: https://www.lenartpawel.pl/temperatura-opady-i-uslonecznienie-w-kwietniu-2022-roku.html

Nie szukałem, nie wybierałem miesiaca, pierwszy lepszy link z google.

Jaki wniosek? Ze suma na danym terenie nadal bedzie zero albo niewiele ponadto. W jednym miejscu bedzie susza, a w drugim powódź. Natury i tak nie pokonasz, zostaje ci pić wode z papierowej słomki z nadzieją, że przez to w Amazonii przestaną lasy wycinać. (tzw. powiązanie z p..py).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+2 / 2

Może czas przestać ignorować głos fachowców?
A może czas zaczać ignorować głos anty-fachowców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+1 / 1

A teraz taka ciekawostka która zaburzy niektórym światopogląd:

Intensywna susza powoduje, że radykalnie obniża się poziom rzek w całej Europie. Na Renie i Łabie przez brak opadów i wysokie temperatury zauważono kamienie, na których wyryto specjalne przesłanie dla przyszłych pokoleń — ostrzegają przed nadchodzącym kryzysem, są to tzw. "kamienie głodu" a najstarszy datowany jest z 1417 roku!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset_
0 / 0

To nie europa w tej chwili, misiaczku, to wycinek europy, drobniutki i lokalne problemy, de facto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem