Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Życzenia prosto z Ukrainy

1:25

Dziękujemy za pamięć!

www.demotywatory.pl
+
599 614
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Skruchtysyn71
+14 / 18

@JestemRolnik
Złożyli życzenia a ty kwaczesz jakieś kacapoły. Jakby nie złożyli, to byś kwakał, że nas olewają. Czy ty przypadkiem nie jesteś typowym polaczkiem(celowo z małej litery) cebulaczkiem, który potrafi tylko narzekać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+2 / 8

@JestemRolnik
Po pierwsze panie inteligent rosja(celowo z małej) to skrót myślowy. Prawie nikt nie używa pełnych nazw ZSRR czy CHRLD tylko krótko Rosja, Chiny. Po drugie napisz gdzie mieszkasz, bo interesuje mnie gdzie"harcerzyki" chodzą w takich strojach. Po trzecie żołnierz wojsk powietrznodesantowych złożył Polakom życzenia z okazji naszego święta i podejrzewam, że jedynym, który ma mokro z tego powodu jesteś ty(piana na ustach?). Po czwarte o Polaczkach cebulaczkach było w formie pytania. Teraz już pytań nie mam. Rozwiałeś moje wątpliwości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+2 / 6

@JestemRolnik To się nazywa samozaoranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PoetaPolak
+5 / 7

@JestemRolnik Rosja nie istniała ? hmm to niby z kim prowadziliśmy wojnę ?? Jak nazywało się OFICJALNIE państwo z którym walczyliśmy ?? A no ROSYJSKA Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka potocznie zwana rosją radziecką/sowiecką. Więc bezmózgiem to trzeba być by pieprzyć kucypały, że to nie była rosja... Mało argumentów ? to wystarczy poczytać dokumenty historyczne. Jak ówcześni nazywali państwo z którym walczyli ? oczywiście rosja ale "ynteligenci" ponad 100 lat później wiedzą lepiej tak ? Na koniec masz tu jeszcze cytat z Piłsudzkiego, pierwszy z brzegu o ? oczywiście, że o rosjanach :
"Jedno całe pokolenie zanika, jako ofiara socjalistycznych doświadczeń Lenina i Trockiego. Jeżeli Rosja chce w dalszym ciągu przeprowadzać te zgubne doświadczenia, to jej rzecz. Polska natomiast nie zgodzi się nigdy, ażeby pójść dobrowolnie na śmierć, starając się również skosztować komunizmu"
i o kim Piłsudzki mówi ? a no o Rosji. Więc weź się chłopie nie ośmieszaj, bo rolnik to może i jesteś dobry ale historyk z dupy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+2 / 8

@PoetaPolak
Może Pan Rolnik pochodzi ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich(piszę pełną nazwę, bo za Związek Radziecki mógłby się obrazić) dlatego tak spina dupę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-5 / 9

@PoetaPolak Tak, Rosja nie istniała, była jak sam zauważyłeś Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka, polecam też sprawdzić, czym te dwa państwa się różniły.
Nie wytykaj innym tego, co sam robisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K komandorV
+2 / 2

@JestemRolnik Masz trochę racji ale za ostro. Mi tu nie pasuje, że " pomoc Polski jest tu odczuwalna " i " ramię w ramię walczyliśmy z kacapem ". Nie powinien, szczególnie dzisiaj wracać do tamtych lat ale może nie ma internetu albo nie wie, co wtedy wyprawiali w Polsce. Za to chyba szczerze, od serca. Jeśli nazywa nas braćmi i mówi szczerze, to nimi zostańmy, sami wtedy naprawią swoją historię, właśnie tacy ludzie jak on, jeśli tylko będzie chciał. On nie jest państwem ukraińskim, tylko żołnierzem, osobą, skorzystał z okazji święta i wygłosił pozdrowienie, tak jak wydaje się najlepiej. Nie obrażaj się i nie denerwuj, że spróbował, bo zrobił coś dobrego a jego wygląd jest typowy dla żołnierzy ukraińskich a mimo tego walczą czym mogą, ty też pewnie tak byś wyglądał w walczącej Polsce. Nie obrażaj go, bo tacy ludzie mogą wpłynąć na zmianę narracji historycznej Ukrainy i być ważnym elementem naszego pojednania i przyjaźni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PoetaPolak
+3 / 5

@yapa7 no właśnie, ROSYJSKA, wystarczy czytać ze zrozumieniem. I idąc dalej to kto żył w tej ROSYSJKIEJ republice ?? marsjanie ? no nie, żyli tam Rosjanie, więc i wojnę toczyliśmy z rosjanami. Zresztą w dalszej części mojego komentarza były kolejne argumenty ale widzę, że yapa7 jest kolejnym mądrzejszym i lepiej wie z kim Polacy walczyli niż sami walczący i żyjący w tamtym czasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+1 / 3

@komandorV
Ukrainiec złożył nam życzenia z okazji rocznicy wygranej z kacapami w 1920.A UPA mordowała Polaków ponad 20 lat później. To raz. A dwa. Ty masz jak widać internet, więc łatwo sprawdzić, że Ukraińcy i Białorusini walczyli wtedy po obu stronach konfliktu. Widocznie on się utożsamia z tymi, którzy walczyli po stronie Polaków przeciw kacapom. Tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
-3 / 5

@PoetaPolak @Geoffrey @Skruchtysyn71 Wielce Czcigodni Potomkowie rezunów, CHOCHOŁY (celowo z wielkich). Mała lekcja historii na dziś. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich powstał 30 grudnia 1922 roku, więc to nie z nimi walczyliśmy, ale skoro nie wiecie takich rzeczy, to z kim tutaj prowadzić dyskusję? Ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich pochodzi również ukraina (celowo z małej), a więc de facto nie jest to konflikt międzynarodowy, a wojna domowa i nie możemy w nią ingerować, chyba rozumiecie, prawda? Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili pseudonim Józef Stalin był Gruzinem, Lew Trocki (prawdziwe nazwisko Lejba Dawidowicz Bronsztein) urodził się w 1879 roku w Janówce (gubernia chersońska), w rodzinie żydowskiej. Można by tak wymieniać, ale po co? Bolszewicy mieli w swoich szeregach wiele narodowości, chochoły również się tam znajdowały. Trzeba również podkreślić, że bolszewicy zabijali również ludność rosyjskojęzyczną, również masowo, ale chochoły tego nie przyznają, stracili by jedną z kart przetargowych. Nie zrozumcie mnie źle, ja wam kibicuję, ale dla mnie jako Polaka, najlepiej by było jakbyście się tam razem z Rosjanami powybijali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+1 / 3

@JestemRolnik
To teraz mała lekcja ode mnie"panie historyk". Z ZSRR wywodzą się także Łotwa, Litwa, Estonia, Kazachstan, Gruzja itd. Rozumiem, że jakby kacapy ich najechały to też nikt nie powinien się wtrącać, bo to wojna domowa? Swoją drogą to ciekawe, że Ukraina piszesz z małej litery, a ZSRR z wielkiej. Jesteś zwolennikiem "ruskiego miru" czy po prostu ruskim trollem? I na koniec w twoim stylu. Ćwoku, chamie, prostaku i nieuku, to jest ostatnia moja odpowiedź na twoje bździny. Próba dyskusji z tobą bucu, to jak gra z gołębiem w szachy. Żegnam bez żalu. Dołączam wyrazy. A jakie to nawet taki kretyn jak ty powinien się domyślić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
+1 / 3

@yapa7 : no ale ja kto Rosja nie istniała?! skoro władze dzisiejszej rosji same twierdzą, że są spadkobiercami wielkiego imperium licząc od carów, z nieprzerwaną historią, świętują wielką wojnę ojczyźnianą, itd itp.
Ty jedź do Moskwy i powiedz im, że się mylą i nie maja żadnych praw do tej historii i tradycji, bo przecież rosja wtedy nie istniała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
-2 / 4

@Skruchtysyn71 Ja, mój drogi rezunie, nie zaczynałem rozmowy od obelg, tylko Ty i reszta Tobie podobnych chochołów. To wy zaczęliście od ZSRR, więc po co to ciągniesz i dodatkowo zrzucasz na mnie? Śmieszne jest również Twoje tłumaczenie co do wielkich i małych liter, można napisać Rosja z małej, ale ukraina już nie, więc trzeba również wyjaśnić Ci chochole, że chodzi tu o gramatykę języka polskiego, państwa piszemy z wielkich liter i z szacunkiem nie ma to nic wspólnego. Gdybym tylko chciał Ci ubliżać w Twoim stylu, to pewnie siedziałbyś dumny przed swoim komputerem i cieszył swoją ukraińską gębe, tylko widzisz, ja nawet nie czuje się obrażony, bo co mnie obchodzi zdanie idioty? Ps. Zapewne w szachy to z gołębiem byś przegrał, ale niestety nie potrafisz pewnie w nie grać, więc gołąb nie zdobędzie zwycięstwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freesam
+3 / 3

A ja bym chciał, aby Ukraincy i Polacy zrozumieli że kiedyś byliśmy jednym narodem i to dobrze się dogadującym. Nie mówię tutaj o napływowych buntownikach na ziemiach Ukraińskich jak i Polskich. Na Ukrainie to przeważnie buntownicy z Polski, co się nie umieli tu "dostosować" ale też i gro buntowników ze wschodu/zachodu Azji. W Polsce też byli monciciele z zachodu(Francuzi, Niemcy). Tyle wspólnej historii te dwa narody mają, a dzieli je teraz monciciel Bandera Stiepan... Zwykli ludzie ze wspólnym dzieleniem między nie mieli problemów. Potyczki zdażały się zawsze i wszędzie. Ale ile rodzin było Lachowsko-Ukrainskich!!?? To samo teraz w Polsce mogli by powiedzieć Kaszubi, Ślązacy czy Górale oraz na Ukrainie np. ludność Wołyńska - my jesteśmy osobnym narodem... Nie dajmy się zwariować!! Polacy i Ukraińcy to bardzo bliski naród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+2 / 4

@yapa7 Mam do ciebie jedno proste pytanie. Dlaczego Ukraińcy piszesz z małej litery, a Rosjanie i Armia Czerwona z wielkiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 3

@freesam Rozumiem Twoje dobre intencje, ale nie przeginaj: nigdy Polacy i Ukraińcy nie byli jednym narodem i nic w tym złego.Ukraińcy są Ukraińcami i nie chcą, żeby z nic robić ani rosjan, ani Polaków. Tak jak Polacy nie chcieli, żeby z nich robić rosjan albo niemców. Tak trudno to zrozumieć?Jesteśmy sojusznikami w walce z moskiewską hordą i tyle, Nie jesteśmy jednym narodem, mamy inny język, kulturę, historię, sztukę, architekturę. I tak jest dobrze, to jest różnorodność i bogactwo, którego możemy się nawzajem uczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+5 / 11

@leszekv
Wojna trwa już ponad pół roku. Czy ty myślisz, że oni przez ten czas siedzą non stop w okopach? Co jakiś czas są rzucani na tyły i idą na urlopy, bo nikt by psychicznie ani fizycznie tego nie wytrzymał. Poza tym pewnie przed nagraniem filmu odpowiednio się przygotował. Wyluzuj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
+3 / 5

@leszekv on jest z armii ukraińskiej - tam się dba o żołnierzy, cholera wie czy nie mają fryzjerów i barberów po prostu do dyspozycji żołnierzy; tak samo jak pewnie mają ludzi co piorą mundury, czyszczą buty i dbają żeby ludzie mieli co jeść i gdzie brać prysznic.

To nie armia kacapska, gdzie kuźwa nawet jedzenia porządnego nie mają a i mundury się kończą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K komandorV
+4 / 4

@leszekv Ja wyglądałem podobnie po miesięcznym poligonie, pogadaj ze starszymi MONowcami lub chłopakami z PKW w Afganie jak się sprawy wyglądu miały i luksusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K komandorV
+3 / 3

@Skruchtysyn71 Jeśli na prawdę jest w desancie, to musiał mieć minimum dwa lata nienagannej, wyróżniającej się służby, chyba że trochę zmienili standard. Rotacja u nich to miesiąc, chyba że odtwarzają straty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+3 / 5

@yapa7 Taaa. a Dzierżyński był Polakiem. Coś z tego wynika? Jakieś "przepraszamy"? Bo według mnie, nie wynika z tego absolutnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-4 / 4

@Geoffrey Nic o ukraincach i ukrainie, wrzutka innego tematu, by niewygodny zmienić? Cieniutko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 1

@yapa7 A ty w ogóle rozumiesz tekst, który sam napisałeś? Piszesz, że Ukraińcy powinni przepraszać za to, że byli w "rosyjsko-bolszewickich hordach". Więc ja piszę, ze Polacy też powinni przepraszać, bo też byli w rosyjsko-bolszewickich hordach, i to nawet na wysokich stołkach. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem