Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
220 229
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pochichrana
+1 / 5

I tak duzo zarabia a ja malo. NIech sie ze mna i moimi bombelkami podzieli. To niesprawidliwe by taki tyle zarabial.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 3

@pochichrana I skoro jest sam, to dlaczego jeszcze ''bykowego'' nie płaci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@pochichrana
No tak nie do końca. Doktorat/Profesura nie we wszystkich zawodach wpływa jakkolwiek na zarobki. Powiem nawet więcej, w tym wieku niejednokrotnie jest związany umową pracy z uczelnią. A zarobki na Polskich uczelniach dla młodych są naprawdę podłe.
Nawet lekarze uciekają z Polski przez idiotyczny system zatrudniania. Stary lekarz (najczęściej niedouczony, bo przez ostatnie 40lat, wiedza medyczna poszła do przodu), zarabia ogromne pieniądze. W wieku, w którym one mu już nie są zwykle potrzebne... Natomiast młody lekarz, który chciałby normalnie żyć, musi się naginać za jakieś marne grosze... I nie sądzę, by w ostatnim czasie się w tej kwestii coś zmieniło. Z nauczycielami podobnie, ostatnio rząd "łaskawie" dopłacił nowym nauczycielom po studiach i kursie pedagogicznym do najniższej, bo wypłaty świeżych nauczycieli spadły poniżej tej wartości... Niestety u nauczycieli akademickich wygląda to podobnie. Też zależy od regionu, ale w tych biedniejszych, bardziej opłaca się na zmywak za granicę jechać, niż robić doktorat do 35-40 roku życia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2022 o 10:42

A Anonim_Gall
0 / 0

@pawel1481 Dobry naukowiec nie polega na umowie o pracę z pracodawcą. Owszem, ma ją, ale gros jego zarobków, to wynagrodzenia z grantów.

Poza tym dość odważnie tak oceniać komu w jakim wieku potrzebne są pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Anonim_Gall Do prowadzenia badań trzeba mieć pieniądze i to nie małe.
Dziś prawie wszystkie badania prowadzą uczelnie oraz koncerny, do których też należą ewentualne patenty :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Geniuszy odstawmy na bok. Kończy się studia mając 24-25 lat. Doktorat robi się co najmniej 2-3 lata. Zdobycie dorobku naukowego i habilka to kolejne lata pracy; prawdziwa profesura a nie uczelniana to podpis prezydenta RP (to nie ustawa, którą podpisuje tego samego dnia)...
Jak u licha "przed trzydziestką"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@pochichrana To miał farta z doktoratem, bo pół roku później weszła ustawa dzięki której najpierw trzeba zdobyć tytuł zawodowy zanim będzie można zdobyć tytuł naukowy doktora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
0 / 0

@yankers pewnie i troche farta mial. niemniej jednak kto potrafi sie pochwalic tym ze jednoczesnie bronil magistra, bo tym w sumie jest tytul lekarski i dr. Samo to jest wyczynem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem