Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
44 46
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
-2 / 2

Ale jeśli da się go z powodzeniem wykorzystać w walce to czemu nie? Jeśli na 20 zniszczonych Pieskow :) będzie przypadać jedna zniszczona wyrzutnia HIMARS to się bardzo będzie opłacać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+1 / 1

@koszmarek66 no właśnie w tym myk że się nie da. Przynajmnie nie tak jak chcieli zrobić to Rosjanie. Piesek ma udźwig max 3 kg, bez obciążenia porusza się ok. 5 km/h, przystosowany jest do utwardzonych dróg i chodników, no i spory hałas robi, a bateria starcza na góra 30minut. Więc jakby włożyć pocisk do tego granatnika najpewniej nigdzie by nie zaszedł. Ponieważ to amatorski sprzęt łatwo też przejąć nad nim kontrolę. Po co zaawansowanie szyfrowanie do zabawki?
Generalnie to temat rzeka bardzo ciężko stworzyć niezawodnego robota poruszającego się z sensowną prędkością, w trudnych warunkach terenowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2022 o 11:43

avatar koszmarek66
0 / 0

@5g3g Skoro tak to najwyżej do prostych misji można go użyć, gdzie jego wady nie będą miały znaczenia. Być może nie będzie takich możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@koszmarek66 ja nie mam pomysłu na misje dla tego pieska, dla której nie byłoby lepszego rozwiązania. W praktyce najprawdopodobniej chodzi o propagandę oraz wyprowadzanie państwowej kasy. Wzięli miliony $ na jego budowę, udają że go sami wykonali i ma bojowe zastosowanie, a kupili go za 2,7 tys $ na alliexpres i owinęli w czarny materiał. Może dospawali/przykleili jakiś zaczep do broni. Dość typowe dla Rosji jest rozkradanie państwowych funduszy i na 99% było i w tym przypadku. Rosja to jeden z najbardziej skorumpowanych krajów. Jak państwo zapłaci za coś tylko 2 x więcej niż powinno, a zakup spełnia minimalne wymagania, to jak na standardy rosyjskie wyjątkową uczciwością wykazali się urzędnicy i przedsiębiorca. Wręcz podejrzaną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem