Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
181 190
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D draqe
+8 / 10

Skoro zakazali biblii,to powinni zakazać też koranu, tory i wszystkich innych książek stanowiących doktrynę religijną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+9 / 9

Edukacja powinna się opierać m.in. na krytycznej analizie tekstów książek. Nawet tych kontrowersyjnych lub takich, z których treścią się je zgadzamy. Zakazywanie książek to ciemnogród i w szkole nigdy nie powinno się coś takiego wydarzyć. O niebo lepsze wyjściem jest to, by młodzież zapoznała się np. z pamiętnikami Frank czy Mein Kampf pod kierunkiem dobrego nauczyciela niż czytała takie brednie w ukryciu pod kołdrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mika1977
+6 / 6

A jakieś źródło tej informacji? Brzmi mało wiarygodnie biorąc pod uwagę że chodzi o Teksas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
+5 / 5

Nie jestem zwolennikiem zakazywania jakichkolwiek książek, jeżeli jakakolwiek książka uważana jest za szkodliwą to należy to właściwie uzasadniać podczas merytorycznych debat, dając jednak przy tym możliwość do samodzielnego zapoznania się z tą literaturą. Inaczej zawsze istnieje ryzyko nadużyć i subiektywizmu w ocenie "książek zakazanych", a to prowadzi do występowania indoktrynacji w społeczeństwach wg stronniczo przyjętych "prawidłowych norm"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 2

@Albandur

W świecie idealnym miałbyś rację.
Ale w świecie realnym, podczas lektury dzieła jakiegoś świra, który ma proste odpowiedzi na wszelkie zagadnienia, o wiele większe jest prawdopodobieństwo, że randomowy czytelnik zamiast przeprowadzenia krytycznej analizy łyknie wszystko 1:1 i zawoła:
"Łorany!!! To wszystko prawda - jakiż świat jest prosty! Aby zapanowała błogość i szczęście wystarczy tylko wymordować grzeszników / żydów / burżujów / imigrantów / farmaceutów / informatyków / cyklistów..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+5 / 5

To się nazywa skuteczna promocja tych książek. Jak uczniom zakazują to napewno zostaną przeczytane. Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
0 / 4

I bardzo dobrze im mniej biblii tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 2

biblia, koran, tora to szkodliwe książki. opisują magiczne sztuczki, zamiany wody w wino, zmartwychwstania itp. trzeba mieć naprawdę słaba psychę żeby dać sobie wmówić że to prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem