Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
311 330
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y konto usunięte
+4 / 20

To ma być żart? Gigantyczne podwyżki cen gazu, benzyny, węgla i prądu to cześć tej "wojny dezinformacyjnej" czy też to są fakty, za których winę nasi żałośni i sprzedajni politycy nieudolnie chcą zrzucić już tradycyjnie na Rosjan?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 21:05

A adamis62
-3 / 13

@yapa7, no i nic z tego ważnego demota nie zrozumiałeś. Zupełnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-2 / 4

@adamis62 Zrozumiałem więcej jak ty, do ciebie ta wiedza dotrze za dwa, trzy miesiące. Myślenie nie boli, zupełnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-3 / 3

@yapa7, to samo pisali mi antyszczepionkowcy, kiedy wyśmiewałem ich rojenia o czipach i depopulacji. Miało nastąpić masowe wymieranie zaszczepionych. Nadal czekam. A może się nie doczekam, bo czip, który mi wszczepiono zmienia moją świadomość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+3 / 19

Co za brednie
Europa uzależniła się od Rosji PONIEWAŻ rosyjskie surowce były dla nas najtańsze

Jak nie odpuścimy sankcji to ciemnej biedocie będzie d... marznąć w zimie. Co jest pewnym plusem bo wymrozi elektorat PiSu. (no nie uogólniam ale jest wyraźny trend: jeśli człowiek jest ciemny i biedny to najprawdopodobniej to wyborca PiSu)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 10

@slagen No nie tylko. Cała Wschodnia Europa miała połączenia tylko z ZSRR, gdy te padło, byliśmy skazani na kupowanie od Rosji. Nie było sensu budowy gazociągu, bo Rosja zapewniała dość tani gaz, choć tutaj też zależy od nastawienia społeczeństwa do samych Rosjan. Jako że my nie bardzo za nimi przepadamy, mieliśmy najdroższy, no ale też dzięki temu że Rosjanie winią nas za to że ZSRR zdechło. Niemcy (głównie zachodnie) wręcz chorobliwie kochający Rosjan, mieli najtańszy :)
Poza krajami które były pod Ruskim butem, od Rosyjskiego gazu w Europie uzależnili się bez alternatywy tylko Niemcy. Francuzi oraz Włosi tylko w niewielkim stopniu. Holandia, Belgia i Dania ciągnie gaz tylko z Norwegii. Zachód Europy ciągnie prawie cały gaz z Algierii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 21:59

S slagen
+3 / 9

@yankers Od razu po wpisaniu w google wyskoczyło ze Francja i Hiszpania wprowadza ograniczenia zużycia energii. Czyli jednak problem dotyczy dużej części UE.
Bo to działa, tak sądzę, że po prostu świat nie jest tak naprawdę w stanie zastąpić rosyjskich źródeł. Po prostu towaru brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+5 / 5

@yankers Jeśli dla ciebie 29% to "niewielki stopień" to spoko :) Powiedz też skąd pochodził gaz którym w pierwszej połowie roku Francja w pośpiechu napełniała swoje zbiorniki gazu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+1 / 3

@slagen O tym że niektórzy myślą że ten gaz z innych źródeł to w kieszeni sobie przyniosą albo że gazowce to na drzewach rosną i tylko czekają żeby je wykorzystać. Ale spoko ważne że my mamy Baltic Pipe bo ta świadomość niektórych będzie ogrzewać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2022 o 1:09

avatar koszmarek66
+4 / 10

Dlaczego Rosja w obecnej sytuacji powinna nam sprzedawać gaz? Skoro obłożyliśmy ją sankcjami to chyba ona też może? Dlaczego nie miałaby tego zrobić tak, żeby nas najbardziej zabolało?
Zauważcie, że to chyba Europie zależy na problemie gazowym. Nie czytamy w mediach o żadnej koordynacji zakupów źródeł energii z różnych miejsc świata. 2 lata temu natychmiast UE kupowała wspólnie maseczki, kombinezony, respiratory... Teraz gazu i ropy nie potrafi?
Czy przypadkiem za niedogrzane europejskie domy w zimie nie będzie odpowiadał Putin tak samo jak za inflację w Polsce i wysokie ceny benzyny?
Każda propaganda i manipulacja to draństwo. Nie tylko rosyjska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 21:38

Y yankers
+2 / 6

@koszmarek66 "2 lata temu natychmiast UE kupowała wspólnie maseczki, kombinezony, respiratory... Teraz gazu i ropy nie potrafi?"

No nie potrafią, bo UE to głównie rządy Francji i Niemiec a rządy obu tych krajów są prorosyjskie i idą na przeczekanie oraz jak zawsze zluzowanie sankcji, względnie potajemnie będą sprzedawać ruskim dalej elektronikę do broni a od ruskich brać gaz :)
No i problem z gazem będą miały kraje które były pod ruską onucą oraz Niemcy, cała reszta ma alternatywę bądź w ogóle od Rosjan gazu nie bierze, więc na to leje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 22:02

avatar BrickOfTheWall
+8 / 12

KAŻDY KTO TWIERDZI, ŻE CENY PALIW ROSNĄ JEST AGENTEM PUTINA.

TO NIE PRAWDA, ŻE BENZYNA I WĘGIEL SĄ DROŻSZE NIŻ PRZED ROKIEM!!

TO NIE PRAWDA, ŻE WĘGIEL i ROPA Z ROSJI SĄ TAŃSZE NIŻ TE WYDOBYWANE W UE!!!!

TO NIE PRAWDA, ŻE EUROPA KONSUMUJE WIĘCEJ SUROWCÓW NIŻ WYDOBYWA !!!!

MUSISZ W TO WIERZYĆ!!! MUSISZ !!!! BO TAK !!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 10

@BrickOfTheWall No i z pewnością trolle Putina to antyszczepionkowcy. A antyszczepionkowcy to słuchacze Radia Maryja.

Przykre jak bardzo ludzie widzą u obcych propagandę i manipulację a u swoich nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 5

Widać że demota robił jakis gimbus na garnuszku mamusi który nie ma pojęcia o otaczającym świecie, a zwłaszcza o ekonomi. Skoro te bzdety z demota są prawdziwe. To po odcięciu od ruskiego węgla oba te surowce powinny spadać, no bo odcięliśmy się od drogiego ruskiego węgla i gazu. I teraz mamy tylko tani gaz z Norwegii, usa, Quataru tylko dlaczego firmom podwyższono gaz o 300-400% itd. A tani węgiel z Indonezji, Australii i Kolumbii powinien wysypywać się ze składów. W zeszłym roku węgiel był po ok 1500zł/t. teraz jak nie ma ruskiego drogiego węgla powinien być po 1000zł. To dlaczego jest ponad 3000zł., a prąd z tego węgla dla firm poszedł o 100-200%. W Niemczech to samo.

PS. Poczekajcie, poczekajcie na nowe taryfy za prąd , ogrzewanie i gaz od nowego roku. Wprawdzie motłoch chroni taryfa i URE. Ale firmy nie, przypomnijcie sobie tego demota jak chleb będzie po 20 zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2022 o 8:49

A adamis62
-2 / 4

@kikurenty , gdzie ty tam przeczytałeś, że ruski węgiel i gaz były drogie?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+4 / 6

Nie no widać propagandę ale PISu... Teraz każdy kto będzie obwiniał rząd za kryzys energetyczny to będzie agent Putina...

Co do kłamstwa 1. To surowce z Rosji rzeczywiście były tanie. W dodatku były blisko, więc takiego węgla nie trzeba było 10 razy przeładować aż zostanie miał węglowy tylko można było mieć go w normalnych grudach.

Co do kłamstwa 2 i płatności w rublach to była to odpowiedź na sankcje. Zaś co do zmniejszania dostaw to dokładnie to samo robia z ropa naftowa kraje z Azji mniejszej od dobrych 30 lat. Jeżeli ktoś jest na tyle głupi że się uzależnia od danego kraju to niech się nie dziwi że ten kraj odcina kupony z takiego faktu. I widać jak Rosja planowała atak już rok wcześniej ograniczając dostawy by teraz mieć lewar na Europę.

Co do kłamstwa 3 to znów manipulujesz. Rosja to tanie źródło surowców. I dlatego jesteśmy od nich uzależnieni. Możemy zawsze się uniezależnić ale to będzie nas kosztowało. Szczególnie że myślimy o tym teraz kiedy każdy szuka alternatyw a nie kiedy było wszystko ok. No i zajmie to duzo czasu. Pytanie czy zdążymy do zimy. Choć chyba i tak nie mamy innego wyjścia.

No i 4 kłamstwa. Notdstem 2 pomoże tym krajom do których będzie pociągnięty a zaszkodzi tym które to kraje omija. Tak więc Europejczykom pomoże. Tzn Włochom Niemcom francozom hiszpanom itd itd. A zaszkodzi Polsce Ukrainie Białorusi Słowacji, Łotwie lotwie itd.

Tak więc sam nie siej propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem