Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
67 99
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K katem
+4 / 4

Kto używał tego "opium" to używał. Użycie 1.os. l.mn. jest wysoce nieuzasadnione.

Jednakże - gratuluję "obudzonym".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-3 / 3

@katem a czy jest ważniejsze kto używał, czy czy miał rację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar paralipomena
0 / 2

Nie ma pojęcia, które z opisywanych uzależnień bardziej mnie przeraża!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+3 / 7

Religia zawsze była dla mnie pełna absurdów i sprzeczności. Nie kupowałem tego towaru jako 10 latek, dziwiło mnie zachowanie i podejście dorosłych, gdy byłem nastolatkiem. Zwłaszcza, że w małej wiosce ksiądz był traktowany jak wyrocznia, a zachowywał się jak totalny poje****.

Jako młody, dorosły człowiek uznałem, że są to bajki, które mają "uczyć" odpowiednich postaw. Nie zawsze życiowo uzasadnionych, za to bardzo wygodnych dla tych, którzy religią handlują jak przekupki na bazarze...Dla nich faktycznie religia ma sens, bo jest źródłem utrzymania, zapewnia luksus i przywileje.

Nie żyję telefonem, nie szukam atencji, nie jestem szczególnie aktywny w social media. Czasem podyskutuję i skomentuję jak tutaj. Prawie jak cnotliwi po wyjściu z kościoła... Nie lubię skrajności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArnoldGromi
0 / 0

Przejawiam dokladnie ten sam syndrom, nazywam to normalnoscia, licze na siebie i nie oczekuje cudow. Mialem ostatnio taka mala wymiane pogladow na temat religii z pakistanczykiem ( chlopak kolo 30 lat) i gdy mowie mu, ze sam nie wierze i ze jest zalozmy 250 religii, to ktora jest prawdziwa? On mowi, ze tylko jedna- jego. Ja mu na to, ze chyba od dzisiaj zaczne wierzyc i czcic elfy i pytam go czy to jego zdaniem normalne, a on mi mowi, ze tak. Wszystko w temacie. Zaklamanie, obluda, niezdolnosc samodzielnego myslenie i wyciagania wnioskow- to jest wlasnie wiara i religia, ktora powstala glownie po to, by te zbladzone owieczki zwyczajnie ograbic z pieniedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@ArnoldGromi
Owieczki mają z pokorą przyjmować swój nędzny los. A ten nędzny los często jest powiązany z wykorzystywaniem i grabieniem. No, ale nie - nie może zbuntować się. Ma pokornie spuścić głowę, nadstawić drugi policzek. W końcu na końcu drogi czeka go nagroda. Niebiosa. Jest do d..., ale kiedyś będzie lepiej. Chociaż już nie na tym świecie.

A ci reprezentujący Niebiosa wręcz pławią się w luksusie, nie zważając na to, że nieumiarkowanie oddala ich od Boga. Śmiech. Ich postawa dużo mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
+1 / 3

Pradu braknie to sie obudza zombiaki :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cheng54_
-1 / 1

Taa...jasne. A ty ten post opublikowałeś w papierowej gazecie czy z telefonu/kompa?
I nie podpinaj się ze swoją opinią o religii jako opium poprzedniego pokolenia bo to po prostu nieprawda. NB jeśli religia odurza, otępia i uzależnia jak opium to tym bardziej mi nie pasi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 1

@cheng54_
A co to ma do rzeczy, to że używam telefonu nie oznacza nie traktuję go tak jak młodzi.

Nieprawda bo ty tak stwierdzasz?

Chyba sobie żartujesz prezentując klasyczny argument argumentum ad consequentiam, strzelając tym samym sobie w stopę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem