Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
227 266
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+7 / 11

Jak u nas będzie wyglądać w miastach tak samo infrastruktura dla rowerzystów jak w Holandii to porozmawiamy jak nam się podoba. Póki co to mamy albo ścieżki rowerowe kończone się z dvpy i na legalu trzeba by zsiąść przenieś rower i jechać dalej albo "kolarzy" Kostrzy mając obok drogę dla rowerów nie sakalaja swoich opon jazdą po nich, tylko wolą się przeciskać między samochodami na zapałkę po czym mieć pretensję, że ktoś za blisko przejechał. Najpierw dajmy ludziom wybór, a nie zabierają parkingi w dvpie mając gdzie ludzie dojeżdżający do pracy mają zaparkować lub jak dojechać bo z jego osiedla autobus albo nie jedzie albo jedzie raz na godzinę, a godziny w ogóle nie odwzorowują obecnych realiów czasu pracy a są przystosowane dla urzędników od 6 do 15 a potem dawaj z buta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
+5 / 9

przeciw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+4 / 16

Nie wiem, nie obchodzi mnie to, mieszkam w Polsce. A jeżeli pytasz, jakby to było w Polsce: myślę, że sezon od listopada do kwietnia weryfikuje takie pomysły bardzo dobrze. Osobiście mnie to wali, bo mam parking i pod domem, i pod pracą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2022 o 13:39

avatar DonSalieri
+3 / 15

A próbowałeś kiedyś rowerem przewieźć szafę?
Albo jechać ze średnia prędkością 50 kmh, żeby wszędzie zdążyć?
A w góry/morze na urlop?
Albo chociaż po tygodniowe zakupy (co koronka pokazała, ze jednak są dobre)?

Dziękuję, dobranoc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fil79
+11 / 13

@DonSalieri taaak... ulice są pełne osobówek wiozących szafy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
-4 / 10

@fil79 Nie muszą jeździć codziennie. Ważne, że mają taką możliwość. Rower ma? No więc jest ułomny w wielu aspektach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+12 / 14

@DonSalieri

"A próbowałeś kiedyś rowerem przewieźć szafę?" - 90% osobówek tez nie dasz rady, więc w obu wypadkach trzeba skombinować coś większego

"Albo jechać ze średnia prędkością 50 kmh, żeby wszędzie zdążyć? - średnia prędkosc w Warszawie, Krakowie i Poznaniu w godzinach szczytu to od 19 do 21 km/h, tak więc da się rowerem, zwłaszcza, że dodatkowo oszczedza się czas na szukaniu miesca parkingowego.

"A w góry/morze na urlop?" - mieszkam nad morzem i jak jade do Krakowa czy w góry wole wybrac pociąg niż stać w korkach jak jełop

I tak, mam auto, ale wcele nie jest powiedziane, że trzeba nim jeździć wszędzie i zawsze. Przykladowo do rodziny jeżdze autem, ale do pracy komunikacją bo czasu zużywa to podobnie ale mogę poczytać w drodze a nie sie denerwowac na korki.

Auto ma sens na dłuższych trasach, w terenach o niskiej gęstości zabudowy (tereny wiejskie) ale w centrach miast nie ma sensu w wypadku około 80% podrużujących (matki z małymi dziećmi, nietypowe trasy wymagajace wielu przesiadek itd. stanowią wyjątek).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2022 o 12:45

S sokolasty
+1 / 5

@DonSalieri
Jak często wozisz szafy?

Jak często jeździsz na urlop?

Tygodniowe zakupy? Wrzucasz na ramę i idziesz, ewentualnie taxi/ubera. Niech to nawet kosztuje 30 zł raz w tygodniu, to w ciągu roku będzie kosztować 1500 zł. Auta za to nie kupisz. Ba, zakupy w markecie możesz nawet zrobić online i ci przywiozą.

Wszędzie zdążyć? Rowerem szybciej w obrębie miasta i na zakorkowanych wylotówkach. Odchodzi szukanie miejsca parkingowego, płacenie za nie, chodzenie od parkingu itp.Mówię to z mojej perspektywy samodzielnej osoby w dużym mieście, gdzie rowerem dojadę wszędzie, gdzie mi pasuje, gdzie zakupy w markecie mogę zrobić trzy razy w tygodniu i dowieźć je w plecaku, a do żaby i bazarku mam sto metrów. Kiedyś pracowałem 40km dalej, z czego 10 przez zakorkowane miasto, więc jednym rowerem dojeżdżałem 2km do pociągu, pociągiem 30km w 18 minut, i następne 5km rowerem w minut 20. Czasowo wychodziło podobnie, a deszcz czy mróz to nie problem. Nie ma złej pogody na rower, jest tylko złe ubranie.

Jakbym mieszkał 20km od pracy i nie miał dobrego zbiorkomu, to oczywiście bez auta ani rusz. Dzieci - też bez auta trudniej. Kwestia perspektywy i potrzeb. Autem jest w większości wygodniej, muzyka, ciepło, sucho, deszcz, wicher, śnieg nie przeszkadzają itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fil79
+1 / 1

@DonSalieri dlatego mam auto którym jeżdżę w weekend na dłuższe wyjazdy lub wożę szafy, a po mieście poruszam się rowerem lub komunikacja miejską. Do centrum autem nie wjeżdżam bo to sensu nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
0 / 0

@Elathir Aż ci plusa dałem. Osobiście ostatnio przewiozłem osobówką całą kuchnię (tj meble z wyposażeniem, bez ścian) bo mam coś, czego rower nie ma - hak i przyczepkę o ładowności 750kg. Więc niemal każdą osobówką z hakiem przewieziesz niemal każdą szafę.

Rower ma swoje plusy - nie przeczę. Choćby możliwość jazdy przez park, deptak, czy niemal zerową szansę na kontrolę policyjną. No i nie trzeba mieć OC i przeglądu. Auta jednak również mają plusy - długie trasy, sytuacje awaryjne, jazda w kilka osób, czy z ciężkim towarem, ba - jazda po nocy, bo nie wiesz, kogo trafisz np w autobusie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+2 / 2

@DonSalieri Pokaż mi gdzie w mieście masz ŚRĘDNIĄ prędkość 50 km/h od momentu wyjścia z domu do dojścia do drzwi biura? Ludzie widzą na liczniku że samochód może jechać 200km/h i myślą że samochód = prędkość a zapominają o dojściu na miejsce parkingowe/ przejsciach / światłach / skrzyżowaniach / korkach / wypadkach / uszkodzeniach drogi / strefach wewnętrznych / szukaniu miejsca parkingowego ... Nie wiedzą że
przepustowosć != prędkość i jak z internetem który może i ma laga na poziomie 5ms ale przepustowość równą 5kb/s nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 sierpnia 2022 o 2:20

E Elathir
+2 / 2

@DonSalieri tylko jaki procent osobówek dzisiaj ma haki? Co dziesiąta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
-1 / 1

@krickin Gdzie napisałem, że chodzi o prędkość w mieście?

Takie na przykład trójmiasto - Załóżmy, że jedziesz z Chyloni na długi targ. Wpadasz na obwodnicę i po pół godziny jesteś 35 km dalej. No, chyba, ze jedziesz przez miasto, bo krótsza droga, jedyne 28 km - wtedy jedziesz jakieś 40 min (wg szacunków z googla). Rowerem w takim czasie dojedziesz? Przypominam tylko, że światła i przejścia rowerzystów również obowiązują

@Elathir Pojęcia nie mam, nie mierzyłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@DonSalieri ewentualnie wsiadam w SKM i jestem w 35 minut.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-2 / 8

Proponuję przewieźć na 10 rowerach: szafę, 8 segregatorów dokumentów, psa rasy owczarek niemiecki (załóżmy 3-letniego), 20 litrów wody, 60-letnią osobę z ręką na temblaku, obraz w ramie i dwójkę dzieci. Można przewieźć każdy ładunek osobno. Można użyć 10 rowerów w dowolnej konfiguracji. Żaden ładunek nie może zostać uszkodzony, żadna z osób nie może doznać uszczerbku na zdrowiu. Zobaczymy co wykona zadanie szybciej 1 samochód czy 10 rowerów.

Przegrany musi zjeść niewegańskiego burgera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+2 / 2

@Deithwen_PL na spacer wyprowadzasz tę szafę? Zacznijmy od tego czy uda się ją znieść do samochodu bo najczęściej szafy są składane w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 1

@Deithwen_PL Pełna racja. Dodam tylko malutki warunek od siebie: ten samochód to musi być miejskie auto z segmentu B, coś jak skoda fabia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-1 / 3

@jonaszewski Skoro szafy nie da się przewieźć Fabią ani rowerem to rower jest tak samo pakowny jak Fabia. Wygoogluj sobie definicję sofizmatu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+3 / 3

@Deithwen_PL
Rower cargo, przyczepka, riksza. Albo takie kombi, rikszargo :)
Wciąż wydasz mniej, jak na auto.
Na poważnie: każdy kupuje środek, jaki mu potrzebny. Jak wozisz kilka razy w tygodniu ciężkie i nieporęczne ładunku, to autem. Jak jeździsz głównie 10km dziennie do pracy i z powrotem, rower jest tańszy i zdrowszy. Ja autem jeżdżę raz na tydzień.

O, tutaj np:
olx.pl/d/oferta/rower-gazelle-cabby-rower-transportowy-riksza-cargo-CID767-IDPUyyl.html
Niemcy namiętnie wożą dzieciaki w takich lub w przyczepkach:
scandinavianbaby.pl/product-pol-9476-Przyczepka-rowerowa-dla-dziecka-THULE-Chariot-Sport-1-Spectra-Yellow-on-Black.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2022 o 15:23

J jonaszewski
+1 / 1

@Deithwen_PL Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że w internetowych napinkach najczęściej wszystko przedstawia się zerojedynkowo. Twój komentarz też się w to wpisuje - skoro rowerem nie przewieziesz szafy, to już pozamiatane, nie wolno promować rowerów NIGDY, tylko samochody.
Zwróciłem więc uwagę na fakt, że skoro fabią nie przewiezie się szafy, to fabii też nie wolno sprzedawać. Tylko pickupy i duże kombi.
Normalny człowiek powie "czasem lepszy jest rower, czasem przyda się samochód". I temat zakończy. Jak @sokolasty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2022 o 22:11

Z zxcvbnasdfgh
0 / 0

@jonaszewski szafy rzadko ważą powyżej 50 kg, więc wejdzie na dach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-1 / 7

"Ty jeździj podludziu rowerem albo zapirdalaj zbiorkomem, bo przez twój egoizm planeta zdechnie, a nasze luksusowe auta muszą mieć przestrzeń i drogę na przestrzał, bo prywatny odrzutowiec czeka." Tak widzę całą zieloną wściekliznę, a każdego kto przykłada rękę do tego procederu należy odsuwać od jakiegokolwiek wpływu na proces decyzyjny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 4

@Speerek_Jagodowy A ja to widzę tak: mój sąsiad sra na podwórku, więc po ch*j kupiłem kibel i jak głupi wydałem pieniądze; sprzedam go i też będę sobie srał na podwórku.
Tak widzę tę całą wściekliznę "skoro chińczyki smrodzą i bogacze smrodzą, to i ja się wolę truć dieslem i lać ścieki do odry".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-5 / 5

@jonaszewski Urażona godność polocha? Każdy widzi że to bzdury i nikt normalny w te zielone wysrywy nie wierzy. Chodzi tylko o to żeby była warstwa uprzywilejowanych i rzesze niewolników bytujących w coraz gorszych warunkach na łasce systemu, z w pełni monitorowanym obrotem bezgotówkowym i kredytem społecznym. I to przez takich jak ty i całą resztę lewackich fanatyków czeka nas przeszczepienie tak rzekomo pogardzanego przez was systemu chińskiego. W rzeczywistości takim jak ty już pewnie oczka się świecą że zaraz się wprowadzi chiński kredyt społeczny, tylko w tęczowym papierku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2022 o 23:17

B BioNano
-1 / 5

W Polsce nie mamy pogody do poruszania się rowerem cały rok, powiedziałbym że góra pół roku nadaje się do poruszania jednośladem co widać dobitnie na licznikach przy ścieżce rowerowe.
Widać to też w zimę lub gorszą pogodę gdy pod biurowcem stojaki na rowery są puste..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BioNano
-1 / 7

Po za tym po jeździe rowerem trzeba się umyć, nie każdy chce śmierdzieć jak łajno cały dzień a mało gdzie są prysznice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 5

@BioNano Zabawne. Najbardziej rowerowe nacje to Duńczycy, Holendrzy, Finowie... Najwyraźniej w rowerowaniu przeszkadza włoski czy hiszpański upał, nie fiński śnieg i duński wiatr z deszczem. Myć też się nie musisz, bo rowerem wcale nie trzeba zapie*dalać. Szczerze mówiąc, bardziej zgrzany jestem po przejechaniu się autobusem w godzinach szczytu niż rowerem. A jeżdżę rowerem przez okrągły rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+1 / 3

Świat się nie składa z samych młodych i zdrowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 4

A czy każdy musi lubić jeździć rowerem? Ja nie lubię. Jeżdżę samochodem i nikomu nic do tego. Jak ktoś lubi rower to niech jeździ. Ale niech nie narzuca innym "jedynie słusznej racji".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem