Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
75 85
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kfal
+9 / 11

jezeli mial umowe o pracę a nie zwolniono go dyscyplinarnie to należy mu się jak psu buda wynagrodzenie za okres wypowiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 10

@kfal
A powinno się go zwolnić dyscyplinarnie. Ale ptaszki ćwierkają, że to teść Sasina, więc krzywda mu się nie stanie. Za 3 miesiące wypłynie w Radzie Nadzorczej kolejnej spółeczki Skarbu Państwa. Program "Rodzina na swoim" działa w PIS bez zarzutu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
-1 / 1

@kfal "Należy się" - słowo klucz działające na psychikę typowego polaka. Gdybyś kiedyś zastanawiał się dlaczego w Polsce jest taki gnój jak obecnie, to przypomnij sobie swoje własne słowa w poszukiwaniu odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 sierpnia 2022 o 23:03

I Innuendo84
+8 / 10

Okres wypowiedzenia umowy chyba obowiązuje każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H halif
-1 / 1

nie gdybaj jak nie masz faktów. Być może został zatrudniony wg klucza partyjnego, a nie kompetencji, czy kwalifikacji, tego nie wiemy. Z doświadczenia wiem, że zwolnienie dyscyplinarne nie jest łatwą sprawą. Należy *udowodnić* rażąca niegospodarność, lub działanie na niekorzyść spółki, udowodnić celowe złamanie prawa etc. Lepiej się z pracownikiem dogadać. Wyobrażasz sobie co by było gdyby teraz zwolniony prezes poszedł do sądu pracy, a ten z braku dowodów uznałby niezasadność zwolnienia dyscyplinarnego? I nakazał przywrócenie na poprzednie stanowisko? Wyobrażasz sobie rwestest i jazdę po "partyjnym sędzim"? Moim zdaniem to zwolnienie, w tej formie, to jest dobry kompromis. Pokazuje, że jak nie działasz dobrze, to pod wpływem opinii publicznej rząd może zwolnić nawet *swojego*. Ciekawe gdzie teraz wyląduje prezes.

Chociaż pewnie tzw. "miś w papierach" by nie przeszkodził w zatrudnieniu w kolejnej spółce skarbu państwa.
Tęsknię za konkursami na stanowisko, w miarę jawnymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jarcio41
0 / 0

Ale jak? Nie pracuje a pobiera pensję? Na wypowiedzeniu?
A ja pracowałem na wypowiedzeniu. czyli nie musiałem? Może ktoś mi to wytłumaczyć? Chyba że ONI nie są Polakami i mają inne prawa .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bordouex
0 / 0

@Jarcio41 Pracodawca może zwolnić z obowiązku wykonywania pracy w trakcie wypowiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem