Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1616 1644
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gnus22
+7 / 11

na drzewo poki sa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+15 / 31

Nie - pewnie będzie. Sądzę, że on już jest bogaty :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+3 / 3

@LowcaKomedii Ale nie ma też takiego poziomu bogactwa ze nie możesz być bardziej bogaty, ograniczeniem jest tylko poziom chciwości/zaspokojenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+7 / 7

@swosek Certyfikacja gospodarki leśnej, w systemie FSC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-4 / 16

@bartoszewiczkrzysztof ... I naprawdę myślisz , że "to" może odwołać jakiś regionalny dyrektor, nawet jak jest czyimś bratem? No przestań... Porozmawiaj z leśnikami , opowiedzą Tobie o gospodarce leśnej... siejesz wiatr :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+13 / 21

@swosek W państwie PIS wszystko jest możliwe. Nawet największe kanty i szwindle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-3 / 11

@bartoszewiczkrzysztof Zapewne wiesz , że FSC to forma certyfikacji - tu uprawa i pozyskanie drewna, naciągana jak i inne certyfikacje i systemy typu ISO...wiele z nich można "kupić". Certyfikacją zajmują się potężne firmy, w Polsce to głównie przedstawicielstwa niemieckich gigantów : np. TUV i jego landowe spółki-córki. Niestety w postępującej biznesowej indoktrynacji unijnej, takie firmy zaczynają dyktować pewne warunki, które nie do końca są korzystne dla certyfikowanego, i zaczynają działania stronnicze, preferujące innych certyfikowanych - to tak ogólnie. I teraz jeśli zaprotestujesz przeciw takim praktykom, tracisz TEN certyfikat, jedynie słuszny... i nie sprzedasz drewna w UE - to też w skrócie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
0 / 4

Boże, mając takich durni, wcale mu się nie dziwię, że doi jak się da i skąd się da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+2 / 2

@swosek czyli wstrzymuje utrzymanie“ tzw. certyfikatu gospodarki leśnej FSC, po wygaśnięciu obecnego w listopadzie czy nie ? Bo jak słusznie zauważyłeś, jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze. Producenci mebli czy okien obawiają się, ze bez tego certyfikatu nie sprzedadzą swoich towarów obecnym klientom , więc będą wykluczeni z rynku. To kto ten rynek zamierza przejąć ? Bo przecież wiadomo, ze klient nie zrezygnuje z działalności, tylko dlatego, ze jakiemuś Obajtkowi czy Tobie certyfikaty się nie podobają, tylko kupi towar z innego źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-5 / 7

@mikv Tak dobrze poinformowany to ja nie jestem. Nie napisałem, że certyfikaty mi się nie podobają, jedynie z doświadczenia wiem, że jest to towar jak każdy inny. Jedni go sprzedają uczciwiej inni mniej. RDLP w Gdańsku może zlecić certyfikację innej firmie i pewnie certyfikat zdobędzie. Podam przykład dębiny tartacznej lub grubych tarcic dębowych (również na meble), które to od kilku lat jadą do nas z Niemiec - tu rolę też odgrywa oczywiście cena, bo niemiecka dębina ma certyfikat jakiś tam. Inny dziwny przykład - sprzedajemy drewno do Skandynawii.
Nie chce mi się już pisać... dobrej nocy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 3

@swosek "pewnie certyfikat zdobędzie" ? a co to pan Obajtek przedsiębiorcom urządza jakieś zawody jak harcerzykom, ze maja zbierać sprawności w zdobywaniu certyfikatu ? Mało mnie obchodzą plotki jak to niby kto sprzedaje. Mówimy tu o przedsiębiorcach, którzy tego certyfikatu potrzebują, żeby swój towar sprzedac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-2 / 8

@mikv Chyba nie do końca zrozumiałeś... to nie przedsiębiorcy mają mieć certyfikaty typu FSC, tylko PGL LP muszą go posiadać aby drewno sprzedawać meblarzom . Meblarze np. kupowali sklejki i płyty wiórowe na wschodzie, gdzie takiej certyfikacji nie ma. Producent sklejki ze wschodu nie musiał dawać meblarzowi certyfikatu od wschodnich leśników , że mają i stosują FSC. I jakoś meble do Niemiec jechały bez problemu. A propos "plotki", ja Tobie tylko piszę jak to bywa... z doświadczenia osobistego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 3

@swosek no to może czas spojrzeć trochę dalej niż na czubek własnego nosa. Są ludzie, dla których te certyfikaty są ważne i obawiają się o swój biznes, więc pytanie brzmi : czy pan brat rzeczywiście wstrzymuje utrzymanie“ certyfikatu , po wygaśnięciu obecnego w listopadzie. A jeśli tak, to dlaczego ? Przecież te certyfikaty świadczą o tym, że drewno zostało pozyskane w ramach odpowiedzialnej gospodarki leśnej - jeśli dobrze rozumiem z artykułów zaproponowanych przez Twojego przedmówcę. Twoje osobiste doświadczenie mnie nie interesuje. Swietnie, ze Ty certyfikatu nie potrzebujesz ale nie jesteś pępkiem świata.
ps co to znaczy "Gdański dyrektor się zbuntował , może jako pierwszy - nie znam szczegółów, ale jak nie wiadomo o co chodzi...." - jemu płacą za bunt, czy odpowiedzialna gospodarkę leśną ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-3 / 7

@mikv Poddaję się...piszemy o różnych sprawach w kontekście certyfikatów i certyfikacji, nie jestem w stanie Tobie wytłumaczyć o czym piszę... z Twoich odpowiedzi wynika niezrozumienie.
pozdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@swosek wyluzuj.... albo co tam zaproponowałeś w swoim pierwszym wpisie. Chodzi o ODPOWIEDZIALNA GOSPODARKE LESNA. Będzie rzniecie na potęgę czy nie ? Bo jeśli według Ciebie na gorączkę najlepiej zbić termometr to rzeczywiście się nie rozumiemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 18:13

W waclawpl
0 / 2

@mikv Nie dyskutuj z dyletantem, co to coś widział, gdzieś o czymś słyszał i już jest ekspertem. Tutaj od FSC. No i masz później wstawki w stylu "tylko PGL LP muszą go posiadać aby drewno sprzedawać meblarzom", co jest półprawdą bo przetwórcy i pośrednicy mają standard FSC CoC i w Polsce jest takich certyfikatów ponad 2,5 tysiąca. Ale o tym nie piszą we wstawkach prasowych, a nasz ekspert nie pofatygował się na stronę FSC żeby poczytać cokolwiek u źródła wiedzy więc wie tyle co wie. No niewiele ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
0 / 2

@swosek xuj z unią ja kupie od dawna mysle gdzie moglbym kupic tanio drewno na potrzeby mojej produkcji bo lasy panstwowe mysla ze to nie drewno tylko sztaby zlota i tak wyceniają. Nie bedzie mozliwosci sprzedazy do UE zaraz cena spadnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-4 / 4

@waclawpl "Dyletant" pragnie przypomnieć, że demot jest KONKRETNIE o jakiejś decyzji jakiegoś dyrektora PGL LP - czyli "producenta DREWNA", a nie pośrednika czy przetwórcy. Demot jest również TYLKO o FSC w PGL LP, a nie u pośredników i przetwórców . Gdyby tematem demota była ogólnie certyfikacja w systemie FSC, moglibyśmy podyskutować o szczegółach i poszczególnych wariantach. Może trzeba czytać demota ze zrozumieniem.
Wacławiepl nie jesteś w stanie mnie obrazić.
pozdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+1 / 1

@swosek No ale to dyletant napisał (i cytuję:) "tylko PGL LP muszą go posiadać aby drewno sprzedawać meblarzom", co jest nie prawdą bo nie tylko producent drewna musi mieć certyfikat, a cały łańcuch dostaw żeby produkt końcowy mógł mieć znaczek FSC i wiele firm tego wymaga. Nie tylko meble, ale np. papierowe kubeczek w restauracjach szybkiej obsługi kilku sieciówek. Polecam wycieczkę do "maka" i zakup kawy. FSC to dużo więcej niż meble, ale... trzeba było choć trochę zgłębić temat zamiast pleść głupoty.

No i to dyletant wszedł w jakieś mętne dywagacje o tym jakoby ze wschodu szło drewno bez certyfikatu. Ale pewnie nie wiedział, że owy surowiec ze wschodu miał jeszcze pół roku temu certyfikację gdy wymagał tego konkretny kanał dostaw (i dlatego Lasy Państwowe też owe certyfikaty uzyskiwały), ale w związku z konfliktem na Ukrainie FSC zawiesiło wszystkie certyfikaty dla podmiotów np. z Białorusi czy Rosji. Znów, wystarczyła pobieżna znajomość branży lub szybkie wyszukiwanie w sieci, a nie androny o tym jak to polskie spółki muszą, a na wschodzie to już nie.

Dlatego tak, dyletant. Bo gdy ktoś zabiera się za tematy o których nie ma pojęcia, to jest to dokładnie definicja dyletanctwa. Polecam też sprawdzić znaczenie owego słowa, bo nie ma pejoratywnego znaczenia. Bo gdybym chciał cię obrazić? To użył bym jakiegoś określenia mającego negatywne zabarwienie jak... no nie wiem... ignorant, nieuk, ciemniak. Albo po całości: abderyta. Ale tego nie zrobiłem, prawda?

Również pozdrawiam i odsyłam na oficjalną stronę FSC. Można się wiele dowiedzieć :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+6 / 10

Lobuzy i złodzieje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+14 / 20

Jak już się wytnie to lasy państwowe będą miały sporą liczbę niepotrzebnych działek, na które z pewnością znajdzie się odpowiedni kupiec :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+7 / 9

@IwanBardzoGrozny Może największy biznesmen z Torunia się skusi, jeśli ceny będą ''promocyjne''?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+7 / 7

@bartoszewiczkrzysztof
braciszek z Orlenu także pewnie nie pogardzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
+4 / 4

@IwanBardzoGrozny i sam morawiecki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-3 / 13

@DAREKJP Masz rację, tak to wygląda w LP... ale problem z demota dotyczy certyfikacji uprawy i pozyskania drewna, a ściślej, prawdopodobnie niekorzystnych warunków uzyskiwania certyfikatów od konkretnych firm. Certyfikację może przeprowadzić inna firma, ale rynek jest podzielony - my podlegamy głównie Niemcom. Prawdopodobnie certyfikatorzy z TYCH firm bywają/są nieobiektywni, inaczej traktują LP , a inaczej właścicieli lasów w Niemczech, np...
Stąd protest RDLP w Gdańsku .... pewnie też trochę upolityczniony, ale gdzie nie ma polityki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
0 / 4

Masakra :D To ile jeszcze tym Rzymianom przez Ż wisimy za te wywłaszczenia powojenne? Ktoś to liczy?
Zaraz zaczną obywateli sprzedawać, żeby roszczenia spłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

Powinno się objąć certifikatami taki sam obszar jak w Niemczech.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
0 / 2

Mamusia jest dumna z takich synów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar carlos53
0 / 4

Kolejny pisowski barbarzyńca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
0 / 2

kiedy tych skur_wy_synów powywieszają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michuu1
0 / 0

"ot ścierwo"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kulman
0 / 0

Sznur i na drzewo z nim póki są

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
-1 / 1

Przecież jest już bogaty!
Zapomnieliście że podarował bratu willę, wartą 5 milionów złotych. I to z pensji leśnika!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gajowina
0 / 0

Ludzie...zanim zaczniecie wylewać pomyje na gdańską dyrekcje, zerknijcie proszę na ich stronę. Przecież to nie jest takie proste "wycofać z certyfikatu". To są procedury, kryteria...Gospodarowanie lasami też nie jest zero-jedynkowe, tym bardziej w takim zurbanizowanym miejscu.
Nie można od tak sobie zdecydować, że od dziś nie chcę certyfikatu PEFC, FSC...Kto publikuje takie nie sprawdzone gnioty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-1 / 1

PIS rżnie lasy na potęgę. Byłem w lesie sprawdzić miejscówki grzybowe, po drzewach tylko karpy. Lasy zanikają w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 0

***** Bartka Obajtka i brata jego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem