Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
800 805
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P PrzemoRRR
+12 / 18

Właśnie przez tego typu historie mam wywalone na ekoterroryzm.Wielcy tego zje*anego świata będą nam wmawiać, że trzeba ratować naturę a potem wsiądą w odrzutowce i nasmrodzą tyle ile cała moja rodzina nie nasmrodzi przez całe życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 10

@PrzemoRRR

Pomijając głupie zachowanie „bogatego rozpieszczonego”, jaki jest stan ekologiczny świata według ciebie i co powinniśmy robić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+1 / 1

@PrzemoRRR Problem tylko taki, że takie osoby mają większe przebicie i sposobności, aby napuścić pozostałych na Ciebie. Dodatkowo zrobi to będąc w takim samolocie i będą to puszczać w każdych mediach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrFizjoterapeuta
+1 / 1

@PrzemoRRR co nie zmienia faktu, że trzeba tę naturę ratować tylko wielcy się mniej przejmują bo dla nich wody i czystego powietrza nie zabraknie na podmiejskich willach za kilkanaście milionów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q quzz93
-2 / 2

@PrzemoRRR sama twoja rodzina nie, ale podobnych tobie zwykłych rodzin jest o wiele więcej niż tych miliarderów podróżujących odrzutowcami i one wszystkie zebrane do kupy smrodzą więcej niż ci miliarderzy. Ludzi na świecie jest stanowczo za dużo, powinno być co najwyżej 2mld

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-2 / 2

@PrzemoRRR Cóż, od kiedy Al Gore wynalazł globalne ocieplenie, wielu osobom żyje się lepiej i nawet jeśli chce się wierzyć w to, że człowiek może jakkolwiek wpłynąć na klimat globalny (czytaj: jesteśmy tak rozwinięci technologicznie, że jesteśmy w stanie ujarzmić naturę) to i tak cały czas widzi się tych którzy promują globalne ocieplenie, walkę z globalnym ociepleniem i świetnie na tym finansowo wychodzą. Jak przyznał kiedyś Al Gore, gdyby nie globalne ocieplenie, nigdy nie zarobiłby na prywatny odrzutowiec, a jak się przyjrzymy całej śmietance "wojowników z globalnym ociepleniem" to hipokryzja wręcz się z nich wylewa. Serio, to tak jakby mechanik który nie potrafi sobie naprawić samochodu i jeździł gratem który ledwo odpala mówił nam gdzie mamy naprawiać samochód xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@quzz93 Chłopie prosty, przy obecnej technologii całą ludzkość (7 mld ludzi) zmieścilibyśmy na powierzchni 2 stanów Texas, gdybyśmy chcieli mieć jeszcze dużo przestrzeni, a do tego hodowle i uprawy naturalne, to spokojnie 6-8 stanów Texas by wystarczyły. Ziemia jest w stanie pomieścić i wyżywić między 50 a 120 mld ludzi w zależności od standardów życia i wykorzystania technologii. Natomiast jeśli chodzi o smrodzenie, tak nasmrodzą zwykli ludzie tylko co z tego? Kim jesteśmy, żeby twierdzić, że jesteśmy w stanie wpływać na klimat globalny i móc go modyfikować kiedy jeden przypadkowy wulkan potrafi sparaliżować logistykę na połowie kontynentu i nie wiemy jak sobie z tym poradzić xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 3

@Sok_Jablkowy Stan ekologiczny świata jest taki, że aktualnie przechodzimy globalne ocieplenie, takie, jakie Ziemia przechodzi cyklicznie co parę setek lat. Czy to ocieplenie jest jakieś wyjątkowe? Nic na to nie wskazuje, niemniej nie mamy punktu odniesienia precyzyjnego bo poprzedni szczyt globalnego ocieplenia był jakoś w XVII lub XVIII wieku, kiedy nikt nie mierzył temperatury, po prostu było cieplej niż kilka wieków wcześniej i później i tyle wiemy bo nikt tego tak konkretnie nie badał. Nauka to tłumaczy dwojako (bo jeszcze nie do końca to zjawisko jest potwierdzone), jedna hipoteza mówi, że jest to związane z aktywnością słoneczną (i jest to najbardziej prawdopodobna opcja), a druga mówi, że jest to powiązane z aktywnością jądra (co również jest prawdopodobne). Więc co robić? Opcje są dwie, albo dać zarobić ekoterrorystom którzy teraz mówią nam, że globalne ocieplenie to nasza wina (xD), a za jakieś 100 lat ci sami ludzie będą nam mówić, że globalne oziębienie to nasza wina i też będą na tym nieźle zarabiać, albo co bardziej rozsądne, nie robić nic. Serio, nie ogarniamy nawet jak sobie poradzić z wulkanem, a ktoś pieprzy, że klimat globalny to dla człowieka pikuś xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrzemoRRR
+1 / 1

@Sok_Jablkowy nie wiem jaki jest stan ekologiczny ziemi bo nie jestem naukowcem, a zrobić możemy niewiele jako jednostki. Mówi się nam "segreguj śmieci, ratuj planetę" a wystarczyłoby zmusić producentów do zmniejszenia ilości plastikowych opakowań i już mniej segregacji i koszta mniejsze, planeta czystsza. mówię o pojedynczo pakowanych jabłkach itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@PrzemoRRR

Czyli uważasz, że można mieć na to wywalone bo bogaci to hipokryci i inni powinni to robić?

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to uważam, że to jest głupia logika (proszę się nie sugerować, że napisałem, że ty jesteś głupi). Albo uznajemy, że trzeba coś robić i narzekamy na hipokryzję innych oraz naciskamy innych na więcej. Albo uznajemy, że całość to ściema i nikt nie musi nic robić (oczywiście nie mówie tu o działaniach skrajnych, prowadzących do katastrof ekologicznych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+2 / 12

tak w skrócie wygląda cała eko ściema - typu eko samochody czy eko groszek
Samo haslo eko-groszek jest mistrzostwem swiata - nazanie węgla 'eko" to majstersztyk - upłynęło prawie 30 lat i dopiero teraz ludzie zaczynają się zastanawiać jak niby wyngiel ma być eko

P.S branża oczywiście się broni że to niby "ekonomioczny" a nie "ekologiczny" - ale ściema działa nadal
Pewnie Ci co głosują na PiS jeszcze przez kolejne 30 lat będą uważać że ten wyngiel jest ekologiczny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

Burzuazyjni wyzyskiwacze klas pracujących

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 7

Z tego co gdzieś czytałem, ponoć ponad 50% zanieczyszczeń na świecie generuje ten 1% "elity". Całkiem możliwe, A może nawet więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-4 / 6

@Maverick98 Raczej nie zrozumiałeś tego co czytałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 16:32

P Pereplut
+7 / 7

@Maverick98 Zaintrygowało mnie to co napisałeś i poszukałem trochę.
Było badanie, że 1% najbogatszych generuje 2x więcej zanieczyszczeń niż najbiedniejsze 50%.
I jeszcze jedno, że 1% najbogatszych generuje 50% zanieczyszczeń w przemyśle lotniczym. Pewnie widziałeś, jedno z tych dwóch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 1

@Pereplut Wiesz nie będę się upierał przy swoim. Zwłaszcza że jest tyle chłamu dziennikarskiego w necie. Jednak zapytałem żony i potwierdziła mi że czytałem taki artykuł, bo byłem tym poruszony i jej cytowałem. Może to nie być prawda co czytałem jednak nawet to co napisałeś to i tak zbyt wiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 1

@Pereplut Zapomniałeś jeszcze z tego samego tekstu dodać "89 per cent don’t fly".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@Pereplut
"Było badanie, że 1% najbogatszych generuje 2x więcej zanieczyszczeń niż najbiedniejsze 50%."
warto dodac ze te najbiedniejsze 50% populacji nie generuje wiele zanieczyszczen bo ich na to nie stac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+4 / 4

Przypominam, że w niektórych gminach za wrzucenie śmieci do złego pojemnika (generalnie za nieprawidłową segregację) można nawet dostać mandat. Tak że to nie tylko kwestia wyrzutów sumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-1 / 5

Tu ważny jest efekt skali: liczba osób posiadających prywatne odrzutowce vs liczba osób będąca na bakier z gospodarowaniem odpadami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GramDaniel
+3 / 3

@daclaw No niby tak, ale tak długo jak będą istnieć takie np. chiny czy indie to cała ta nasza ekologia jest jak walka z wiatrakami, ponieważ nie oszukujmy się, my możemy starać się dbać o środowisko, nasze rządy oraz gospodarki też, ale te kraje, które mają na to wywalone, to zaśmiecają nam świat na potęgę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 18:55

Q quzz93
-4 / 4

Skończcie już tak najeżdżać na tych celebrytów i miliarderów, ich jest na świecie 1% i nawet jeśli codziennie podróżują odrzutowcami to i tak nie produkują tyle smrodu co setki tysięcy szarych mas ludzi podróżujących samolotami. Problem jest taki że ludzi napłodziło się za dużo i jest ich na świecie za dużo, a ogólny konsumpcjonizm rodzaju ludzkiego sprawia że tych samolotów jest dużo i latają często.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+1 / 1

@quzz93 bzdury. Ich zachcianki i niegospodarność doprowadziły do tego że w bankach brakowało pieniędzy (!) I trzeba było im dorzucić z kieszeni podatników (!!) Warto dodać że bank potrzebuje tylko 10%(!!!) Gotówki jaką daje w formie kredytu a opłaty zaczyna liczyć (!!!!) od 100%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnonPrzegryw
+5 / 5

Uwielbiam to po prostu. Bogate cepy odpowiedzialne za 99% zniszczeń natury przez swoje własne zachciewajki będą pi3rdolić zwykłym ludziom o dbaniu o środowisko. I szczerze mówiąc, na tych imbecyli bardzo chciałbym napuścić tłum tych wszystkich neokomunistów biadolących o nierównościach społecznych. Jeśli już jesteś bogaty i korzystasz ze swojego hajsu żeby polatać sobie odrzutowcem (do czego masz pełne prawo, twój hajs, twoja sprawa), to miej chociaż jaja i albo przyznaj się że masz w dupie los tej planety albo zamknij ten jazgotliwy ryj i nie wypowiadaj się w kwestiach o których nie masz żywego pojęcia.
Nieistniejący boże, ludzie są durni.

PS. Żeby się nikt nie zesrał za chwilę, mówiąc bogate cepy mam też na myśli korporacje, które pierd0lą o konieczności dbania o środowisko, samemu mając w to zwyczajnie wyj3bane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 23:21