Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
503 510
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TomorrowNeverKnows
+12 / 14

A ludzie, którzy z urzędu powinni zająć się ściganiem pedofili nic z tym nie robią a mam wrażenie, że nawet popierają ten proceder.
https://oko.press/stanislaw-dajciumka-piotrowicz-prokurator-ktory-robil-wszystko-by-chronic-ksiedza-pedofila/

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23866596,dlaczego-w-rejestrze-pedofilow-brakuje-nazwisk-ksiezy-odpowiedz.html

https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Zbigniew-Ziobro-chroni-ksiezy-pedofilow-Mowienie-o-pedofilii-to-christianofofia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 12:02

avatar zeebee
+1 / 3

Problem jest też w ukrywaniu winnych i mobbingu skrzywdzonych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 6

Problem z pedofilią polega na tym, że ona jest. Jest w instytucji, która zajmuje się z założenia kreowaniem zupełnie odmiennych postaw moralnych. Ksiądz pedofil to jak lekarz zabójca albo strażak podpalacz.
No i stężenie przestępców w Kościele wydaje się być wyższe niż w innych grupach zawodowych czy społecznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2022 o 17:41

avatar Alien1986
+1 / 1

@koszmarek66 jest wyższe ponieważ lata ukrywania zwyrodnialców przed sprawiedliwością sprawiły że ci wręcz sami ciągną do KK. Łatwy i dochodowy zawód plus nietykalność wobec prawa? Cud miód i orzeszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+3 / 3

Im się te dzieci po prostu należą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 5

To nie jest tak że przełożeni wiedzą i nic nie robią - jest całkiem przeciwnie, robią i to dużo, żeby pedofilowi w sutannie włos z głowy nie spadł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gardner
+2 / 2

@perskieoko no można i tak xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawvel
+5 / 5

Mam takie wrażenie,że Kościół wizerunkowo szkodzi sobie bardziej próbami ukrywana pedofilii, niż jawnym przyznaniem się, że taki proceder w Kościele ma miejsce i wydaniem wszystkich księży pedofilii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+2 / 4

W innych grupach zawodowych można prowadzić normalne życie seksualne. Celibat jest, że użyję tu często powtarzanego w kościele wyrażenia: "sprzeczny z naturą". A z naturą ciężko wygrać i stąd różne (niestety często będące przestępstwem) fiksacje seksualne w tej grupie zawodowej. W większości innych wyznań doszli już dawno do wniosku, że celibat powinien być opcjonalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gardner
+1 / 1

@Rocannon2 Krąży taka stara anegdota dotycząca celibatu, jak to kiedyś ojcowie soborowi dyskutowali nad wychowaniem młodych kleryków. I jeden z nich zadał pytanie "czy jesteś gotowy żyć w celi, bracie?" na co inni usłyszeli "czy jesteś gotowy żyć w celibacie?" i tak to już zostało:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PravdaPerv
-3 / 3

Jak przeczytałem treść tego demota to przeszedł mnie dreszcz. Oczywiście, że żadna inna zbrodnia, w żadnej grupie zawodowej nie usprawiedliwia kleszej pedofilii! Kościół jest instytucją do cna zdemoralizowaną, cyniczną i pasyożytniczą. Ukrywanie zbrodni, wszelkie oszustwa, niejasności i krętactwa są nieodwołalnie wpisane w jego strukturę. Kościół nie mógłby być kościołem bez swoich przestępstw, oszustw i zbrodni. Bez pedofilii, matactw, wymuszeń, oszustw finansowych i kłamstw z Kościoła nie zostałoby dosłownie nic, bo te wszystkie amoralne zachowania stanowią trzon jego działalności. I to jest problem z kościołem: z definicji jest antyludzki, antyrozwojowy i antymoralny. Fundamentalnie rości sobie prawo do stanowienia zasad moralnych, ale zasady, które próbuje ustanawiać wynikają bezpośrednio z jego zgniłych korzeni, czyli z prymitywnych fobii i barbarzyńskich obyczajów, gdzie zasłaniająca się zabobonami kasta kapłanów wywyższa się ponad wszystkich innych, nic nie robiąc sobie z moralności czy człowieczeństwa. Dla księży pospólstwo to podludzie. Oni są uczeni tego, że są wyższą społeczną kastą, że wolno im rabować, gwałcić itd, bo stoją ponad prawem. Wystarczy porozmawiać trochę bliżej z którymś z nich - prawda wychodzi szybko na wierzch i najczęściej przyznają się, że doskonale rozumieją swoją pozycję i wykorzystują ją w cynicznej grze, jednocześnie udając bogobojnych i trochę niezorientowanych duszpasterzy.
Taka działalność zasługuje według mnie na najwyższe potępienie, powinna zostać natychmiast zdelegalizowana ukarana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kapustin_
-3 / 3

Najwięcej pedofilów odisadujących w Polsce kary jest z branży budowlanej. Co w tym temacie mają do powiedzenia architekci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+1 / 1

@Kapustin_ Chyba mają mniejsze możliwości przenoszenia budowlańców z parafi... tfu.. z budowy na budowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem