Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
168 184
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tobimadara
0 / 4

Ale to jest przecież właśnie ich argument, że skoro od tysięcy lat ludzie czczą jakichś bogów, to znaczy, że jakiś bóg musi istnieć. Tylko wcześniej ludzie nie znali dobrze boga, ale my całe szczęście mamy biblię, księży którzy ją tłumaczą itd, więc wiemy, że ten jest prawdziwy.

No i to raczej nie tak, że nikt nie zadawał pytań, tylko za niewiarę mogło Ci się coś stać. Np. Kazimierz Łyszczyński został ścięty wcale nie aż tak dawno. A nawet w tych czasach wielu muzłumanów udaje wiarę, bo presja społeczna jest duża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 6

A dlaczego zakładasz, że nie prawdziwych? Gdybyś żył w 5k lat temu zobaczyłbyś sarkofag hibetnacyjny do podróż w kosmosie a przez szybę człowieka bez zmarszczki - to czy byliby dziwnym gdybyś prymitywnie próbował odtworzyć "łódź do wieczności"?
Gdybyś zobaczył wtedy dzisiejszego pilota myśliwca w hełmie maską tlenową i skafandrze też byś pewnie go wziął za jakąś hybrydę o ciele człowieka i głowie zwierzęcia gdyby do ciebie przemówił.

Tak jak i teraz tak i dziś ludzie wciąż zadają sobie to pytanie, czy dziś znamy odpowiedź (nie mówię o odpowiedzi która dawana jest nam na "tacy")?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-4 / 14

Zadawali, powstawały ideologie odrzucające religie, Mamiły biedaków równością, wolnością i braterstwem a wszystko kończyło się milionami ofiar. Dlaczego bo taka jest natura ludzka. Każda religia ideologia chociażby ta z założenia najlepsza zostanie wypaczona na rzecz władzy nad innymi i dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
0 / 4

@fissiu skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+5 / 7

> Dlaczego nikt nie pytał ?

Po to jest religia, żeby nie musieć pytać ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 8

Skoro kapłani oszukujący ludzi mają być dowodem na nieistnienie bytów ponadmaterialnych, to nieuczciwych bankierów powinieneś uznać za dowód na nieistnienie pieniędzy (ogólniej - za nieistnienie zasad ekonomii).


Gdybyś uczciwie przeanalizował historię rozwoju religii, zauważyłbyś zmianę w pojmowaniu świata. Na początku ludzie wierzyli w sprawczą moc sił natury. Potem wydumali sobie bogów osobowych o nadludzkich możliwościach. Później powstał monoteizm z jednym wszechmocnym bogiem oraz religie odrzucające istnienie bóstw jako takich. Cały czas ludzka wiara ewoluowała w stronę form coraz bardziej abstrakcyjnych. Obecnym szczytem tej abstrakcji są takie pojęcia jak ciemna materia i ciemna energia. Siły te zachowują się wręcz jak bogowie - nie da się ich wykryć ani zbadać, ale "muszą istnieć" bo tak wynika z obliczeń naukowych. Bez ich istnienia obserwowany przez nas świat straciłby sens.
Nikt nie potrafi przewidzieć w co ludzkość będzie wierzyła za 100 lat i czy ówcześni naukowcy nie będę się śmiali z naszej wiary w ciemną materię. Tak jak ty śmiejesz się obecnie z naiwności starożytnych Egipcjan lub współczesnych chrześcijan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+2 / 4

Analogia błędna. Tutaj nie chodzi o istnienie bytów ponadnaturalnych samo w sobie, lecz o istnienie takich, którzy mają potęgę i cele związane z ludzkością. Kapłani oszukujący ludzi są dowodem na nieistnienie takich, co mieliby możliwości i zasady moralne (powód), by zapobiec ich praktykon.
Akurat pewnych praw ekonomicznych nie złamiesz, co dowodzi istnienia zasad ekonomii. Tyle, że ekonomia nie zakłada samoświadomości monet i poczucia sprawiedliwości, by przeciwstawić się oszustom.
Kapłani z kolei jak najbardziej postulują istnienie Boga, który ich za te oszustwa powinien pokarać.
Resztę bzdur przemilczę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cdn_cdn
+4 / 4

Na ziemi jest już prawie 8 miliardów ludzi, z czego (licząc bardzo optymistycznie) 2 miliardy chrześcijan (uwzględniając wszystkie odłamy). Także większość nie wierzy w "naszego" boga - to tylko takie małe sprostowanie, ale rozumiem przekaz i się zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misianka_
+1 / 1

:D:D:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
0 / 2

Słyszałeś teorię, że religia to wytwór ewolucji. Ludzie którzy w coś wierzyli, jednoczyli się wokół jakiejś ideologii, częściej przeżywali niż inni i mieli więcej dzieci. Ludzie więc mają silną potrzebę w cos wierzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+3 / 5

Prawdziwy bóg ma na imię PIWO. Osobiste obcowanie z nim poprawia humor większości ludzkości, w przeciwieństwie do kawałka wafla zwanego "Ciałem Jezusa Chrystusa", który po spożyciu nie syci w żaden sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem