Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
136 159
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
5 5g3g
+12 / 16

Człowiek nie ma czasu sprawdzać kompetencji, wiedzy,osobowości itp. wszystkich których spotyka. Przeprowadza więc bardzo uproszczoną ocenę na podstawie wyglądu. Z tego powodu na ogół ludzie starają się wyglądać tak, aby ocena wg stereotypów była jak najwyższa. Jak ktoś świadomie zmienia wygląd na taki, który jest społecznie źle odbierany, ma najprawdopodobniej poważne problemy z sobą i życiem w społeczeństwie W praktyce- większość osób z tatuażami, kolczykami ma zrypany charakter. Nie będę wnikał czy ta konkretna osoba jest wyjątkiem od tej reguły, nie mam na to czasu. Unikam kontaktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2022 o 18:04

avatar sfzgkkp
+8 / 10

@5g3g
Myślę podobnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 2

@5g3g hmm z mojego doświadczenia wynika, że ludzie którzy ubierają się tak, żeby stereotypowo dobrze ich ocenić to zazwyczaj najwięksi krętacze i kłamcy, podpieprzajacy współpracowników i z mega kompleksami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@acotam43 ciekawe. Właśnie tak oceniasz 95% populacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 0

@5g3g uważasz 95% populacji manipulantami w idealnie dobranych gajerkach? No coś w tym jest :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@acotam43 dlaczego od razu w gajerkach. W ubraniach adekwatnie dobranych do sytuacji. Masz najwyraźniej poważne problemy. Współczuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 0

@5g3g dobrze, że ty ich nie masz... najwidoczniej nie tylko osoby z tatuażami i kolczykami mają zrypany charakter i do tego podatny ma manipulacje - wystarczy dobrze się ubrać, żeby dostać "odpowiednią ocenę". Współczuję, nawet bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@acotam43 " najwidoczniej nie tylko osoby z tatuażami i kolczykami mają zrypany charakter"
w pełni się zgadzam- nie tylko osoby z tatuażami miewają zrypany charakter.
"do tego podatny ma manipulacje - wystarczy dobrze się ubrać, żeby dostać "odpowiednią ocenę"
To udowodnione naukowo, że strój ma duży wpływ na ocenę człowieka. Kłócisz się faktami. Fajnie byłoby, gdybyśmy mieli czas i możliwości wnikliwej oceny każdej napotkanej osoby- ale niestety, życie jest krótkie. Czas i siły trzeba inwestować rozsądnie. Dlatego myślenie stereotypami często jest optymalnym rozwiązaniem. Nie mówię, że człowiek wytatuowany na 100% ma zrypany charakter. Po prostu ryzyko tego jest znacznie większe niż u osoby bez tatuaży.
"Współczuję, nawet bardzo."

Nie bardzo wiem, czego mi współczujesz. Inteligencji? Umiejętności trafnej argumentacji? Łatwego zwycięstwa w dyskusji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@5g3g
Współczuję ignorancji, stereotypowego myślenia, ograniczonych horyzontów. Współczuję zadufania i wiary w swoją "inteligencję", która jakimś cudem pozwala Ci na ocenę książki po okładce. Współczuję, że sam na własne życzenie zatrzaskujesz sobie tak wiele drzwi i jeszcze jesteś z tego dumny. Mogłabym tak dalej wyliczać ale nie chcę Ci zaburzać twojej radości z "trafnej argumentacji" i "zwycięstwa w dyskusji" mały czlowieczku o zbyt wielkim ego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@acotam43 W tej całej wypowiedzi wszystkie argumenty są ad personam, nie ma nawet jednego merytorycznego. Jedyne co uzyskałaś to to, że mam niezły ubaw.
Mam pomysł na jeszcze jedną zabawę.
Pochwalę się swoimi zdolnościami rozpoznawania człowieka po wyzwiskach jakie w moją stronę rzuca. Wszystko oparte na stereotypach:
1. Masz lewicowe poglądy- tak samo z resztą jak ja
2. Jesteś "humanistką" -znaczy się, że dość dobrze się uczyłaś, ale przedmioty ścisłe szły ci zdecydowanie gorzej
3. Kierujesz się bardziej emocjami, niż rozumem
4. W prawdziwym życiu ja bym ciebie polubił, a ty mnie nie.

Wbrew pozorom mam do ciebie sporo sympatii, bo poprawiłaś mi humor. A wyzwiska? Trochę, jak patrzenie na awanturującego się dzieciak. Jednych destabilizuje, ja nie biorę tego do siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+9 / 9

@eyeswithoutaface - już @5g3g napisał wyżej, jak to działa i tak funkcjonują ludzie w społeczeństwie. Zwykły człowiek nie będzie tracił czasu i wnikał, czy dany przypadek jest wyjątkiem - po prostu "nie" i tyle.
Niech ludzie robią sobie z wyglądem co chcą, ale z pełną świadomością konsekwencji - w tym i tych społecznych. A społecznie modyfikacjami ciała, odejmują sobie parę punktów z pozytywnego odbioru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mike2206
+8 / 8

Kierowczyni? A po jakiemu to jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+3 / 3

@mike2206 Dobrze, że autor demota nie nazwał tej kobiety "kierownicą" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zlepek_komorek
+3 / 7

I nadal twierdzicie, że te osoby nadal mają "równo pod sufitem"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-1 / 5

Generalnie takie ozdoby jak tatuaże, kolczyki w "dziwnych" miejscach lub fryzury odbiegające od ogólnie przyjętych norm : fryzura męska i damska - nie są przeze mnie odbierane entuzjastycznie.
Odnoszę wrażenie, że tacy ludzie mają ze sobą jakiś problem, i koniecznie chcą zwrócić uwagę innych. A najgorsze jest to, że często nie mają luster w domach, i nie widzą , że takie ozdoby po prostu do nich nie pasują.
Ale każdy ma prawo ozdabiać swoje ciało w taki czy inny sposób. I to trzeba uszanować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-1 / 5

Takich kobiet i mężczyzn jest w tej chwili tyle że fakt że ktoś nie jest wydziargany sprawia że wygląda oryginalnie i wyjątkowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+1 / 1

Nie oceniam książki po okładce, nie oceniam ludzi po wyglądzie. Pomijając fakt, że nie mam problemu z modyfikacjami ciała, choć oczywiście są pewne granice (np modyfikacja oczu, gdzie masa przypadków kończy się utratą wzroku, nie jest szczytem rozsądku). Wszystkie powyższe dziewczyny, na ile mogę ocenić z obrazka, są czyste i zadbane, co jest szalenie istotne, więc nie ma w nich niczego, co miałoby mnie odrzucić od takiej osoby na starcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 września 2022 o 9:16

A acotam43
+1 / 1

@Rhanai dokładnie - dokładnie, podstawa to higiena osobista i zadbany wygląd:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem